KRUSCHEN Werd bijna dol van de hoofdpijn DAMES VOOR U! ZESDE HOOFDSTUK (piiant- H&nna-S&a*npaca~ng, Voelt zich nu weer jong SALTS Waarom nu een blouse? 27 „Dus hij praat mooi," gaf juffrouw Thaue toe. „Met een lachje zeker." „Ja juist," zei Eustacie. Juffrouw Thane huiverde. „Een wolf in schaapsvachtverkondigde zij. Ludovic schoot in den lach. „Hij heeft niets van een wolf 't Is een heel aardige knaap, die nooit iemand kwaad zou willen, dacht ik." Sir Tristram trok zijn wenkbrauwen iets omhoog. Juffrouw Thane wees triomfantelijk naar hem en zei„Sir Tristram denkt er anders overIs 't een wolf Hij schudde het lioofd. „Nee, dat zou ik niet durven zeggen, juffrouw Thane. Hij is zachtzinnig genoeg een beetje tè. Hij spint als een kat." „Dat is waar," zei Ludovic. „Maar weet je iets kwaads van hem Ik niet." „Eén ding," antwoordde Shield. „Syl vester vertrouwde hem niet." „Sylvesterzei Ludovic minachtend. „Sylvester was lang niet gek," ant woordde Shield. „Hij wantrouwde er zooveel mij onder anderen ook „Integendeel," zei Shield, en hij stak zijn hand in zijn vestzak. „Hij heeft me zelfs opgedragen, je dit te geven, en ik moest er bij zeggen, dat je hem niet mocht verpanden." Ludovic staarde naar den grooten robijn. „Blikslagers gaf hij dien voor mij t" „Zooals je ziet. En vlak voor zijn dood vroeg hij, of je misschien tóch de waarheid gezegd zou hebben." „En jij hebt natuurlijk gezegd van neen," veronderstelde Ludovic, den ring aan zijn vinger stekend. „Inderdaad," zei Shield kalm. „Zoo als je weet, hoorde ik dat schot, toen je nog geen tien minuten bij me van daan was, en ik wist, in wat voor humeur je was." Ludovic keek hem kwaad aan. „Dus je acht mij in staat tot moord „Je was driekwart dronken, dacht ik," zei Shield, „en ik vond je een dolkop. Dat vind ik nog. Hoe kom je er bij, om smokkelaar te worden f Heb je al dien tijd hier langs de kust ge varen „Zeg maar gehangen," zei Ludovic met iets schalkscli in zijn oogen. „De vrije handel leek me zeer geschikt voor iemand die vogelvrij verklaard was. En ik heb altijd van de zee gehouden." Bijtend zei sir Tristram „En was dat de hcele reden V' „Waarom niet Ik kende een paar van de heeren óók, van vroeger. Maar ik ben nu voor 't eerst hier aan de kust. Die mag ik nieter wordt hier te veel geknoeid, en er zijn te veel water- kommiezen. Ik heb ladingen brande wijn en rum in Lincolnshire helpen brengen uit Bergen zoogenaamd. Daar is 't. goed. Ik ontsnap al vijftien maanden lang aan de douane-booten, 'n Kwaad leven is 't niet, maar ik ben er niet voor grootgebracht. Ik kwam alleen in Sussex, om van Nye te liooren, wat er voor nieuws was." „Maar nu blijf je toch, niet neef t" vroeg Eustacie bezorgd. „Hij kan niet blijven," zei Shield. ,,'t Was al dol genoeg, dat hij hier kwam." Ludovic hief 't hoofd op en bekeek door halfgesloten oogen Sylvester's ring. „Ik blijf," zei hij achteloos, „en ik zal uitzoeken, wie den talisman-ring heeft." „Ik zal heusch al 't mogelijke doen, om dat te ontdekken, Ludovic, maar ze mogen je niet vinden „Ze zullen me niet vinden," ant woordde Ludovic. „Jij kent die kelders van Joe niet. Ik wel." „Ga dan naar Holland en wacht daar," zei Shield. „Je kunt hier niets beginnen." „Toch wel," zei Ludovic, zijn hand zoo keerend, dat het juweel het licht ving. „En ik hang liever, dan dat ik me. uit mijn eigen zaken laat duwen „Ik kan openlijk toch meer doen, dan jij in 't verborgene zei Shield, „Is 't tóch al niet gek genoeg moet je ook nog riskeeren dat ze je pakken „Ja," zei Ludovic, eindelijk zijn oogen van den robijn afwendend, „want als de Beau den ring heeft, weet ik, waar ik hem zoeken moet." TAeze bewering maakte op de dames zooveel indruk, als Ludovic maar had kunnen verwachten. Zij keken hem verbaasd en bewonderend aan, adem loos wachtend, tot hij meer vertelde. Shield, minder ontvankelijk, zei„Als je werkelijk weet, waar je zoeken moet, zeg 't mij dan dan zoek ik wel voor je." „Da's juist 't lastige," antwoordde Ludovic. „Ik weet 't niet preciés." Hij zag Eustacie's gezicht betrekken en ging voort„Maar ik zou 't wèl kunnen vindenIk zou alleen niet weten, hoe ik 't een ander moest wijzen. Ik zal zelf moeten gaan kijken." „Waar vroeg sir Tristram. „In de villa," antwoordde Ludovic luchtig. „Daar is ergens een geheim vak in 't beschot. Jij zou 't nooit vin den." „Een geheim vak zei juffrouw Thane eerbiedig. „Echt een geheim vak Ludovic keek haar ietwat minach tend aan. „Ja, waarom niet ,,'t Leek me te mooi om waar te zijn," zei juffrouw Thane. „Ik heb al mijn lieele leven verlangd, om eens naar een geheim vak in een beschot te zoe ken 't Is zeker te veel gevraagd, of er een geheime gang heenleidt Eustacie kneep liaar handen dicht van genot. „Hè ja Een gang onder den grond...." „Met vleermuizen en doodsbeende ren," huiverde juffrouw Thane. Ludovic lachte. „Een gang is er niet," zei hij. „Alleen maar een schuil hok, uit den tijd van de godsdienst oorlogen." „Dan zullen we 't zonder gang moeten doen," berustte Eustacie. „Maar jammer is 't wel. Ik dachtmisschien loopt er een van het Slot naar de villa. Dat zou prachtig geweest zijnMis schien hadden we er schatten gevon den." „Dacht ik ook," zei juffrouw Thane. „Een oude ijzeren kist vol juweelen." Een opmerking van sir Tristram sloeg al die verbeeldingen in. „We zoeken geen schatten, en een gang is er niet, dus hoeven we daar niet meer over te praten," zei hij. „Waar is dat hok, Ludovic „Daar heb je 't nu juist," zuchtte Ludovic. „Mijn oom gebruikte het als brandkast, en Sylvester heeft 't me eens gewezen, toen ik nog een jongen was, maar ik kan me met geen mogelijk heid bezinnen, in welke kamer 't was." „Dat is heel jammer," zei sir Tris tram, „want er zijn haast in alle kamers van de villa lambrizeeringen." ,,'t Is de bibliotheek of de eetkamer, geloof ik," zei Ludovic. „Er waren rijen pilasters met een massa groeven en snijwerk. Als ik 't zie, herken ik 't wel. Je moet een knop tusschen twee pilasters omdraaien, dan schuift er een van de onderste paneelen weg." Wordt vervolgd DE HAARKLEUR UWER JEUGD KRIJGT U DOOR: Het verft grijs en nog niet grijs geworden haar in iedere gewenschte kleur. Absoluut natuurgetrouw! Volkomen onschadelijk. Gemakkelijk zelf toe te passen. Fl.0.75 per pakje, 3 pakjes FI.2.Verzending bij vooruitbetaling franco of onder rembours niet franco. Gelieve klein staaltje haar mede te zenden. Te verkrijgen direct van de fabrikante: N.V. CHEMISCHE FABRIEK „COSMETICA" - SINGEL 65 - AMSTERDAM-C. De Heer M. A. L. keerde, na eenige jaren in de tropen geweest te zijn, terug lijdende aan voortdurende hoofd pijn en constipatie. Na het gebruik van Kruschen Salts schreef hij ons o.a. het volgende: „Ik leed voortdurend aan hoofdpijn, die mij bijna dol maakte en voelde mij ellendig. Ik begon toen Kruschen Salts te nemen en reeds na 10, 12 dagen hiel den mijn hoofdpijnen op en voelde ik ■mij jveer jong en fit." (Origineele brief ter inzage). Hoofdpijnen ontstaan bijna altijd, doordat het organisme verontreinigd is door opgehoopte afvalstoffen. Deze gevaarlijke stoffen blijven achter, zoo dra Uw afvoerorganen niet geheel naar behooren werken. Hoofdpijnen en indi gestie zijn slechts enkele gevolgen. Doch ook rheumatische pijnen e.d. kunnen hieruit ontstaan. Door geregeld de kleine dogelijksche dosis Kruschen Salts te nemen, worden Uw afvoer organen op zachte, doch krachtige wijze aangespoord tot betere werking, zoodat alle afvalstoffen worden ver wijderd en deze zich ook niet meer zullen kunnen ophoopen. U zult voor goed van Uw pijnen verlost zijn en U bovendien energieker en krachtiger voelen. Een Kruschen-kuur maakt U jaren ionqer is uitsluitend verkrijgbaar bij alle apothekers en erkende drogisten a 0.40, 0.75 en 1.60 per flacon. Let op, dat op het etiket op de flesch, zoowel als op de buitenverpakking, de naam Rowntree Handels-Maat schappij, Amsterdam, voorkomt. 873 a Knippatronen verkrijgbaar in ^V^Octp.Stuk Verzending per post 5 ct. extra Omdat het zoo'n prettige dracht is, vooral voor 't komende voorjaar. Maar ook omdat het zich zoo vlot en ge makkelijk laat maken. Probeert U het ook eens met dit leuke blousje en bestelt nog heden het knippatroon. Ook U zult vol lof zijn over het resultaat. Bestellingen kunnen als volgt geschiedendoor bemiddeling van Uw bezorgerdoor girostorting op No. 293631 door toezending van het bedrag per postwissel of in postzegels aan PATRONENKANTOOR PANORA NASSAUPLEIN 1 - HAARLEM

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1938 | | pagina 27