RHeumatisehe Pijnen HOESTSIROOP RECEPT #eneeömtbbelen fêeneeötoij^en KLOOSTERBALSEM EEN OM ZELF VOOR DE KINDEREN TE MAKEN AKKERS Mijnlichaammaggeenhr- raadschuur voor/et worden1 Dragees „Negentien" 32 Als een kind erg hoest, wordt het lastig en neemt het niet ge makkelijk iets in. Een kind heeft van nature een hekel aan medi cijnen. Daarom zult u blij zijn met het recept van een heerlijk smakende hoestsiroop, die V zelf thuis kunt maken. In een kwart liter heet water lost U een eetlepel honing of suiker op. Xa afkoeling voegt U hieraan toe 30 gram Yervus (dubbel geconcentreerd), die U bij eiken apotheker of drogist kunt koopen. Uw hoest siroop is dan gereed. De kinderen nemen het graag in en de heerlijk verzachtende bestanddeelen van Yervus doen direct den hoest op houden. Xiets is beter voor Uw kind, als het hoest, dan Yervus bij kinkhoest doet het wonderen. Knipt dit recept uit, om niet te vergeten 30 gram Yervus (dubbel geconcentreerd) te halen. Annonces betreffende tn worden in dit klad slechts opgenomen, indien zij vooraf voorzien zijn van het stempel „Geen bezwaar tegen de plaatsing, afgegeven door de Commissie van Controle op de Aanprijzing van Genees middelen en Geneeswijzen, waarvan het Secretariaat is gevestigd iSegbroeklaan 33, s-Gravenhage. van eenieder in Schönbrunn, bijzonder den jongen Rudolf. lie kroonprins was juist meerderjarig geworden en omdat de spruiten van het huis Habsburg vroeg moesten huwen, teneinde de opvolging te verzekeren, was er in Weenen al over een passende bruid gesproken. Elisabeth hield Rudolf nog voor te onrijp en onervaren om een huwelijk te sluiten. Frans Jozef daarentegen meende, dat een huwelijk slechts 'n gunstigen invloed op Rudolf zou kunnen hebben. De vroegrijpe kroonprins, die zoo weinig verantwoordelijkheid voelde, gaf zijn vader alle reden tot bezorgdheid. De keizer kende zijn liberale opvattin gen, die onvereenigbaar waren met. de lieerschende principes, zeer goed. Als Rudolf eenmaal een eigen familiekring had, dan zou hij zijn slechte jong- gezellengewoonten wel afleggen. De keizer voelde zich steeds meer geneigd op de Belgische avances in te gaan. Die kleine Stéplianie was nog wel wat jong, maar men kon haar toch in het oog houden. Ondanks Rudolf's protest gaf zijne majesteit order, dat er iemand naar Brussel moest gaan om hem liet karakter van de mogelijke bruid te beschrijven. Nu gaf de aarts hertogzijn tegenstand op. Als er iemand Stéphanie moest gaan beoordeelen, dan wilde hij het zelf doen. Begin van Maart 1880 vertrok hij naar België. In het oude paleis Laeken te Brussel, daar waar ook Maximiliaan eens zijn bruid bad gevonden, werd de ontmoeting van den Oostenrijkschen troonopvolger met de Belgische prinses voorbereid. Het jonge meisje was baast nog een kind, smal, bleek en weinig ontwikkeld liet was de taak der liofnaaisters om haar het uiterlijk van een ontluikende jonge vrouw te geven. Rudolf voelde zicli dadelijk aange trokken door hèt frissche gezichtje van het kleine meisje met haar aureool van lichtblond haar. Daar Rudolf de prach tige vlechten van zijn moeder zoo be wonderde, lette hij ook op het haar van andere vrouwen. Nu hij de krullen van gesponnen goud zag, die over Stephanie's schouders-kringelden, begon hij verzoend te raken met den raad van zijn vader. Misschien zou het nog niet zoo kwaad zijn te trouwen. Koning Leopold sloeg den aartshertog oplettend gade. Het ontging hem niet, dat de jongeman aanvankelijk besluite loos was geweest en eerst langzamer hand door Stéphanie's charme gewonnen werd. Het oogenblik om in te grijpen was gekomen. De koning riep zijn doch ter bij zich en zei met stemverheffing „Je moeder en ik verwachten, dat je kroonprinses van Oostenrijk zult worden. Ga naar je kamer en denk er over na." Op Zondag zeven Maart ging koning Leopold met Rudolf van Habsburg uit rijden. Daarbij fixeerde de koning zijn gast met zulk een botten en kouden blik, dat de aartshertog 't gevoel kreeg, of er iets niet in orde was. Wat kon het zijn Natuurlijk het huwelijksaanzoek. Leo- jiold wachtte op liet aanzoek Rudolf zag zich in het nauw gedreven en was allerminst op zijn gemak. Hij slikte een paar maal, eer hij in gestotterd Franseli om Stéphanie's hand vroeg. ,.Eh bien," knikte Leopold koel, „c'est done arrangé (Nu, dat is dus in orde Zoodra het nieuws van de verloving bekend was geworden, begon Weenen reeds met voorbereidselen voor de bruiloft. Het huwelijk van den Oosten rijkschen troonopvolger zou 'n grootscli feest worden. De huwelijksdatum was op 10 Mei 1881 vastgesteld. Het huwelijk van Rudolf en Stéplianie bleek spoedig een mislukking en bracht niet die gunstige veranderingen teweeg, welke Frans Jozef verhoopt had. Terwijl liet kind-vrouwtje Stéphanie hevige huil buien kreeg in diezelfde kille hallen van slot Laxenburg, waf' ook de jonge Sisi eens zulke bittere tranen gestort had, keerde Rudolf tot zijn vroegere genoe gens terug en bezocht de cabarets en de café-chantants op den Ring. Elisabeth wensclite zich in het geheel niet te bemoeien met de zaken van haar zoon en schoondochter, maar de keizer had medelijden met Stéphanie. Hij ge loofde nu ook, dat liet, huwelijk wat te vroeg was gesloten, doch was overtuigd, dat alles nog wel terecht kon komen, als men een beetje geduld en vertrou wen liad. Stéphanie was maar een arm. klein ding, ver van huis en in een land. waar zij niet eens haar eigen taal kon spreken. Men moest haar tijd geven zicli te ontplooien, terwijl Rudolf wat toegeeflijker moest leeren worden. Het duurde anderhalf jaar, eer de verhouding tusschen Rudolf en Sté phanie iets draaglijker werd. Op het eind van 1882 maakte het jonge paar een reis naar Praag en hier ontdekte Stéphanie voor liet eerst, hoe populair haar echtgenoot bij de Tsjechen en Slo- waken van Bohemen was en hoe uitste kend hij hun moeilijke taal beheerschte. In de lente van het volgend jaar kondigde een bulletin uit den Hofburg aan, dat de kroonprinses in verwachting was. Rudolf zelf had het nieuws in Weenen medegedeeld en schreef van daar gloeiende woorden aan Stéphanie „De keizer laat je feliciteeren en je zijn hartelijkste groeten zenden hij is innig gelukkig. Ik schreef naar mama in Baden-Baden. Zorg goed voor jezelf en onzen Vaslav, neem elke mogelijke voorzorg en denk aan mij. Ik omhels je van ganscher harte. Rudolf." Met Vaslav, een veel voorkomende naam onder Slavische jongetjes, duidde de troonopvolger aan, dat hij op een zoon hoopte. Op twee September 1883 werd de kleine geboren. Het was een meisje. Stéphanie brak in tranen uit. Rudolf was diep teleurgesteld, dat zijn eerst geborene geen zoon was. Het kindje zou Elisabeth worden gedoopt, naar de keizerin, en het Hon- gaarsclie huisnaampje Erzsi krijgen. Erzsi was een Zondagskind en leek op geen van haar beide ouders zij was lichtblond en verrassend mooi. Het gansclie keizerrijk verheugde zich mede over de gelukkige gebeurtenis. Uit de verste provincies kwamen ga*ren en gelukwenst-hen voor moeder en kind. NEGENENTWINTIGSTE HOOFDSTUK artshertogin Valérie was een echt moederskindje. Zij was nauwelijks ooit van Elisabeth vandaan geweest en had elke voorliefde en ieder vooroor deel van de keizerin moeten deelen. Valérie werd reeds groot. De bezorgde moeder herinnerde zich, dat haar oudste kind, Gisela, al met vijftien jaar een vereerder had gevonden. Moest Elisa beth nu weer een vreemdeling zien ko men om haar kostbaarsten scliat mee te nemen Helaas ja. Op een hofbal in Januari 1886 danste Valérie drie walsen en twee quadrilles met denzelfden partner. Een slecht teeken. De bewuste jongeman droeg een Toscaanscli uniform. Bij voorzichtige navraag bleek, dat Valerie's bewonderaar tot het Italiaan- sehe liuis van Toscane behoorde en Frans Salvator heette. De keizerin kon de verbintenis niet aanmoedigen, want de gedachte, dat zij Valérie zou moeten afstaan, was meer dan zij vermocht te dragen. Horrif vervolmi Als wrijfmicftel bewijst Kloosterbalsem on schatbare diensten, want deze dringt diep in de weefsels en verdrijft daar de oorzaak van Uw pijnen. Leest deze verklaring „De pijn begon in mijn bovenarm en zette zich zoo voort tot in mijn nek, soms zóó hevig, dat het huilen mij nader stond dan het lachen. Gewone spierpijn, zeide men mij, maar ik kon niets vinden om die gewone pijn te genezen. Ten einde raad ben ik met Kloosterbalsem begonnen. De uitwer king is enorm geweest. Na de eerste behandeling verminderde de pijn al en na voortgezet gebruik zijn al mijn pijnen verdwenen, dank zij Klooster balsem, den grooten pijndooder." E. v. C. te A. ORIGINEEL TER INZAGE „Geen goud. zoo goed" Onovertroffen bij brand-en snijwonden Ook ongeëvenaard als wrijfmlddel bij Rheumatiek, spit en pijnlijke spieren Schroefdoos 35 ct. Potten: 621/2 ct. en f 1.04 Spijzen dienen voor den op bouw en voor het krachtig houden van het lichaam. Wat daarvoor niet gebruikt wordt, moet het lichaam afschei den. Dikwijls gebeurt dit niet, maar dan vormen zich storende vetmassa's. De bekende Professor Dr. med. Hans Much heeft na grondige onderzoekingen een spe ciaal praeparaat samengesteld, dat de darmfunctie weder in gezonde banen leidt en daarmee de ab normale vetafzetting tegengaat. Dit speciale praeparaat is onder den naam in den laatsten tijd algemeen be kend geworden. Een zuiver natuurproduct. Prijs Flac. a 40 stuks f 1.25 Bij Apothekers en Drogisten. HoofddepötDen Haag. Dr. H. Nanning, Korte Poten 7a.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1938 | | pagina 32