HONDERD MANNEN EN ÉÉN MEISJE I. aarde beweegt om een wereldberoemdheid er toe te krijgen slechts één enkele maal een orkest van werk- looze musici te dirigeeren. Als liet eindelijk zoo ver is en de Traviata van Verdi over den toehoorder heenlaait, dan is liij orige- twijfeld heel erg blij voor al het geziene, maar vooral voor al die kostelijke mu ziek welke hij heeft mogen hooren. Want in dien tijd heeft hij de Lohengrin van Richard Wagner, de 5de Symphonie van Tschai- kowski, de Hongaarsebe Rhapsodic van Liszt en het motet Hallelujah van Mozart gehoord, terwijl, en dat is juist het aardige, heelemaal niet de indruk gevestigd is. dat hij uitslui tend met een muziekfilm te doen heeft gehad. Naast de reeds genoem den spelen Adolphe Menjou Alice Brady, Eugene Pal- lette, Mischa Auer en vele anderen op verdienstelijke wijze de min of meer be scheiden bijrollen, en ook thans blijkt weer voor de zooveelste maal welk een uitstekend acteur Men jou toch werkelijk is. I>eze film van de Universal Film Booking Office is om meer dan een reden waard om gezien te wordenVooreerst vanwege het optreden van Leopold Stokowsky met zijn Philadelphia Symp honie-orkest, dal als het beste ter wereld geldt, ten tweede door 'f vijftienjarige filmzangwonder Deanna Dnrbin en ten derde vanwege het origineele en hoogst onderhoudende onderwerp dat er in behandeld wordt. Adolphe Menjou, Deanna Durbinen Mischa Auer. het in deze film verknochte trio. Zelden heeft ons een film zooveel puur genot verschaft als deze. Er komen heel veel grappigheden in voor en toch weer niet zooveel dat van-een humo ristische film gesproken kan worden. Er valt te genieten van schitte rende. sublieme muziek, vertolkt door het meest beroemde orkest ter wereld, en toch is het niet uitsluitend een muziekfilm. Er is tragiek in en toch is het geen drama. En zoo ge- niet de toeschouwer an derhalf uur lang van het interessante verhaal van een meisje, dat hemel en AdolphMenjou als dirigent van het orkest van werklooze musici. Tijdens de repetitie praat de garagehouder zich vergeefs schor om de huur voor zijn garage uitbetaald te krijgen. Leopold Stokowsky. de leider van het beste orkest ter wereld, wat het Philadelphia Synipho- nie-orkest is, zal naar verluidt in het huwelijk treden met. Greta Garbo. Voor 'f geval (lat de ge ruchten worden beves tigd, geven wij hier alvast een foto van het jonge paar. Vergissen wc ons niet, dan is dit de tweede film van Stokowsky. 1 n The Big Broadcast trad h ij voor 't eerst op. ipa.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1938 | | pagina 10