Zeeuwsch Nieuws u mm.im.mamm uw n ZEEUWSCHE OMROEP 11 Hallo, hallo 1 hier is het persbureau van den officieelen Zeeuwsehen omroep. Het verder vertellen van deze berichten, in welken vorm ook, is geoorloofd. Ken natuurvriend te Domburg schrijft ons, dat hij dezer dagen reeds een leeuwerik pijlsnel uit een weiland naar boven zag schieten en na 11 mooien morgenzang in hooger sferen weer zag neerstrijken nabij een benzine pomp. Zeker om te tanken Te eere, meldt onze oudheidkundige medewerker, heeft men bij uitgravingen op het plein voor den Kampveersehen toren niet alleen een grooten mortier- kogel gevonden, maar ook een groot aantal Zeeuwsehe moppen. De redacteur van onze Humorist is onmiddellijk naar het terrein der op gravingen vertrokken .1let aanzienlijke vertraging kwam de huot aan, die prins Bernhard en zijn l>roeder uit Engeland op NederUtndschen bodem terngbraeht. Te Breskens, meldt men ons, zal een nieuw zwembassin worden aangelegd. De burgemeester heeft de eerste spade reeds gestoken. Het koortsachtige haast wordt voort- gewerkt, opdat Zaterdagavond de men sehen hun voeten tenminste wassehen kunnen 1 wee Middelburgsche knapen zijn te Antwerpen in ongelegenheid geraakt, doordat zij wat al te grif met alarm pistool en dolkmes werkten. Ze zijn nu weer thuis gearriveerd. Het „Oost west.handhaaft zich met gemak ook tegenover wild west Tot de volgende week. dames en heeren l ti.it heel Walcheren kwamen Vrijdag de belang stellenden naar VHssivgen samengestroomd, toen er prins Bernhard op doortocht uil Engeland zou aankomen Te Retranchement vermiste een land bouwer vier zakken met zaaigerst, welke hij den vorigeu avond op zijn land had laten brengen. Een mussehengilde zal opgericht worden Men meldt ons uit Souburg, dat een woonwagenbewoonster een pakje boter wegnam in een kruidenierswinkel. Daar het misdrijf terstond door den gedupeer den eigenaar weid ontdekt en er juist een agent passeerde, was aan de ge rechtigheid in een minimum van tijd voldaan. liet liep allemaal zóó gesmeerd, dat de Justitie nog even gedacht heeft aan de mogelijkheid, dat er in plaats van boter eonsistentvet in het pakje gezeten had In dezelfde plaats heeft pas na twee vergaderingen en onder hoogen druk de vroedschap er toe kunnen besluiten, om den man, die den stadhuisbrand bezwoor, ook een belooning te geven. Hierbij mag men niet vergeten, dat de groote belangstelling voor het I.eid- selie stadhuis ook eerst loskwam toen het afgebrand was Ie Oostburg vierde de vereeniging Ceres, de organisatrice der It it isho u d-cars assen voor boeren -dochters, feestelijk haar zilve ren bestaan sfeest. l it Rittliem bracht men ons per speeialen koerier het verblijdende, vre delievende bericht, dat het fort Ram- mekens tot :lfl Juni voor alle aanvallen gesloten zal zijn om de broedende vogels niet te storen. Mochten er toch nog enkele vogels opgeschrikt hun eieren verlaten, dan zullen terstond militairen beschikbaar worden gesteld om de opengevallen plaatsen in te nemen I e Sas van Gent, zoo seint men ons, is een inwoner zeer geblesseerd doordat hij bij liet verzetten van een machine den slinger tegen het been kreeg. „De slinger onder 't bed" is voor vele mannen zeer zeker een nuttige voor zorgsmaatregel Onm iddellijk ran de boot begieren prins Bernhard (links) en prins Aschwin (tweede eau rechts) zich in gezelschap ran een der directeu ren der Maatschappij Zeeland naar den wachtenden mailt rein. I)e opperwachtmeester der marechaussee te Kloosterzande, de heer 1/. Jerentiasse, ontving de vorige week uit handen van luitenant .1. J. W.J. L. van Losecaat Xfttt - hut/s de zilveren medaille voor vieren twintig jarigen trouwen dienst.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1938 | | pagina 11