Venhcu&ëz LESQUENDIEU DE OPLOSSING VAN EEN MYSTERIE ie na PROEFDOOSJE Ik bemoei me weinig met de huishouding BESCHUIT 12 EEN BIJZONDER INTERESSANT AANBO FABRIKANT VAN „ECtA PARIS is slechts gedurende één maand in alle bekerde parfumerie-, kappers- en drogist zaken verkrijgbaar voor den uitzonderlijken prijs van 30 ets. Gij vindt er alles in. wat noodig is om Uw nagels een ongekende schoon heid te geven. Het bevat Een nieuw oplossend mid- ECLADOR-vernis en laqué in 2 kleuren, del, dat tevens de nagels waarmede U door menging een orinineele versterkt en persoonlijke tint der nagels verkrijgt. Indien dit proefdoosje bij Uw leverancier niet verkrijgbaar is, zendt dan 45 ct. in postzegels aan de importeursHIRSCH A CIE - LEIOSCHEPLEIN AMSTERDAM - ENGROS-AFDEELING maar wél heb ik mijn vrouw Als je voedingsmiddelen koopt, kijk dan niet op 'n cent meer of minder, maar neem het beste. Zoo is het dan ook bij mij thuis een „wet van Meden en Perzen" geworden, dat onze beschuit alléén van Verkade mag zij n Groote ronde Beschuit per rol9 cent Kleine ronde Beschuit per rol6' cent WU HANDHAVEN KWALITEIT proeft de zuiverheid S/of van blz. 5 telkens weer eens opdoken en met de spookgeruchten, verbreid door de dienstmeisjes van Berkeley Road, die bleven beweren, dat zij in den loop van die drie jaren meer dan eens een dwa lend licht in het onbewoonde huis hadden opgemerkt. l)e tijd heelt alle wonden, maar ver mag hij een ernstig man ook van een diepgewortelde genegenheid te gene zen Als Philip Mason zieli die vraag zou hebben gesteld, zou hij haar ont kennend hebben moeten beantwoorden. Hij ontweek Mabel zooveel mogelijk, maar zijn gedachten en verlangens kon hij niet van haar verwijderd houden. En ondanks de teleurstellende vooruitzich ten bleef hij hopen niet. op John Mont gomery's onwaarschijnlijken terugkeer, doch op den dag, dat Mabel tót het in zicht zou komen, dat zij dwaas handelde, met haar geluk prijs te geven voor overdreven scrupules. Er verstreek bijna een jaar. Op een lenteavond begaf Philip zich laat naar bed. Zijn slaapkamer bevond zich op de eerste verdieping. Boven hem sliep het echtpaar, dat zijn huishouden deed en dat zich reeds een uur geleden naar bed had begeven. Het was heel stil in huis en toen hij zieli had toegedekt, lag hij minutenlang te denken over een werk, dat hij onder handen had voor de krant Zijn gedachten werden plotseli' g on derbroken door een zwak gerucht in huis. Hij verbeeldde zieli, dat hij de achterdeur had liooren openen met een piepend geluid, dat hem even vertrouwd was geworden als het tikken van de klok. Hij luisterde scherp en eensklaps hield hij zijn adem in.- Bene den hoorde hij een slepeuden tred en het openen en sluiten van deuren. De eerste gedachte die hem inviel was, dat er inbrekers in huis waren. Doch terstond gaf hij dat denkbeeld op. Inbrekers zouden alle geruchten vermeden hebben en de indringer daar beneden deed niet de minste moeite om zich niet te ver raden. Slechts een oogenblik zat Philip ver steld niet uit angst, maar meerom het raadselachtige van het geval. Toen bracht een eigenaardig, griezelig gevoel hem op een andere gedachte liet was het „huisspook", dat zich daar beneden manifesteerde. Het volgende oogenblik was hij geluidloos opgestaan. Hij ontstak geen licht, schoot haastig in zijn kleeren en greep zijn revolver. Juist stond hij op het punt, zachtjes naar beneden te gaan, toen hij schreden de trap op hoor de komen. Een oogenblik stond hij in beraad toen trok hij zich snel terug achter het kamerscherm. Het hart klopte hem in de keel, toen hij de schreden hoorde naderen en toch reali seerde hij zich scherp, dat hij geen angst voelde. Het was de nadering van het mysterie, dat hem opwond zijn intuïtie waarschuwde hem, dat die verschijning in huis nauw verband hield met de verdwijning van John Mont gomery. De schreden hielden op voor de deur. Er klonk een zwak gesteun, als van iemand, die zeer vermoeid is, en adem loos van spanning gluurde Philip door een kier van het scherm naar de deur. Hij hoorde, dat de knop werd omge draaid en het volgend oogenblik viel er een lichtstreep in de kamer. Er trad een man binnen met een kandelaar in zijn hand, die met de stijve en afgepaste bewegingen van een slaapwandelaar de deur achter zich dicht sloot, naar de tafel slofte en den kandelaar neerzette. Toen klonk er een diepe zucht door het vertrek, de nachtelijke bezoeker mom pelde iets en trok vervolgens zijn jas uit. Met groeiende verbazing zag Philip dit zonderlinge gedrag van zijn geheim - zinnigen bezoeker aan. De kaarsvlam verspreidde te weinig licht, om de gelaatstrekken van den inan te kunnen zien, doeli weldra kreeg hij gelegenheid om lieni op te nemen. De ander trok langzaam en treuzelend zijn schoenen uit, haalde een langgesteelde pijp met een kleinen kop uit zijn jas en zocht in zijn vestjeszakken. Zijn handen, gelig en gerimpeld, beefden en na lang zoeken hield hij iets tusschen zijn vingers, waarmee hij zorgvuldig den pijpekop stopte. Daarop ontdeed hij zich van zijn vest, stak de pijp in zijn mond en hield den kop boven de kaarsvlam. Dit was het oogenblik, waarop Philip den bezoeker goed kon opnemen. Hij zag een verlept en mager gelaat van een veertig of vijftigjarigen man, met kleine, diepliggende oogen, waarin een flauwe, schier wezenlooze uitdrukking lag. De schouders van den man waren ingezakt en zijn rug was gebogen en liij kreunde nu en dan, alsof liij pijn had. Met zuigende lippen haalde hij den rook van zijn pijp in, wankelde op het lied toe en liet er zich op neervallen. Hij legde zich op zijn zijde en hield de pijp in zijn mond, waarvan hij den kop zorg vuldig buiten het bed hield. Hoogstens een halve minuut bleef hij zoo liggen, toen strekte hij zijn arm en legde zijn pijp op den vloer. En even later bewees zijn diepe ademhaling, dat hij vast sliep Philip was eindelijk van zijn verbazing bekomen. Er was hem een licht opge gaan een ontstellend licht. De man. die daar lag, moest John Montgomery zijn géén ander zou zich hier hebben gedragen, alsof hij thuis was. De pijp. die hij rookte, was een opiiiinpijp en zijn slaap was geen natuurlijke, doch een diepe verdooving. Op hetzelfde oogenblik, dat hem dit duidelijk werd, kwam hij te voorschijn. Hij ontstak het electriseh licht en trad naar liet bed. Het was nog slechts het wrak van een man, waarop hij neerstaarde de magere ledematen en het beenige gelaat gaven duidelijk de ontstellende verwoes ting aan, die het overmatig gebruik van het bedwelmende gif in dit lichaam had aangericht. John Montgomery was óp en versleten en toch kon hij hoogstens tweeëndertig jaar oud zijn. Er bekroop Philip een gevoel van walging. Hij verliet de kamer, schelde den huisknecht en zijn vrouw en belde vervolgens de politie en een dokter op. Toen kleedde hij zich verder aan, om hun komst af te wachten. Het sloeg één uur in de gang, toen hij opstond. Er stopte een auto voor het huis en een oogenblik later liet hij een inspecteur en den poli- tiedokter binnen. Het was vroeg in den morgen, toen Mabel Johnson gewaarschuwd werd, dat

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1938 | | pagina 12