fiet-fledfe foofc orflfc, huüJC KAHRELs1 KOFFIE C&ciêe, kectf? PALMÓLIVÉ orneuzT hete&n-MefiU REEDS VANAF PER V2 PONDSBLIK \^\AYa 13 Philip Mason er was om haar te spreken. Verbaasd ging zij naar beneden. Zij had hem in geen twee maanden gezien en haar hart sloeg wild, toen zij het vertrek binnentrad, waar hij wachtte. Hot vol gend oogenblik schrok zij van zijn onheilspellend uiterlijk. Zij had niets van Philip Mason te vreezen, dat haar kon verschrikken en toch had zij een gevoel, alsof zich een kille hand om haar hart legde. „Philip. stamelde ze, ,,is er iets gebeurd 1" „Ja," antwoordde hij diep adem halend. „Ik ben gekomen om je te waarschuwen. Er is iets gebeurd. Ik heb vannacht bezoek gehad." Een voorgevoel zei haar, wien hij be doelde. Een huivering doorliep haar leden en zwaar leunde zij met haar han den op tafel. „John Montgomery V' fluisterde zij met bleeke lippen. Philip knikte. Hij was sterk van nature, maar voelde zich thans zwak als een kind. Dien nacht had hij schok kender emoties doorstaan dan ooit tevoren in zijn leven. Sinds één uur in den nacht had de telefoon bijna geen rust gehad en thans was het mysterie van Berkeley Road zoo goed als opge lost. „Ja, hij is teruggekomen," beaamde hij. „Ben je sterk genoeg om. Hij slikte en zij keek hem aan met groote, angstige oogen. „Dood, Phil....?" „Erger," antwoordde Philip met droge lippen. „Een wrak, een jammer lijk restje mensch. Vergiftigd door over matig opiumgebruik. Wezenloos en min of meer gekrenkt in zijn verstandelijke vermogens." Hij had gedacht, dat Mabel zou schrik ken van die onthulling, maar zij gaf niet het minste blijk van ontsteltenis. „Ik vermoedde het," zei ze treurig. „Je vermoedde het vroeg hij ver baasd. „Ja, toen hij verdwenen was en zijn bedienden me vertelden van zijn vreem de gedragingen, dacht ik terstond aan zooiets. Hij moet in China aan dat ver vloekte goed verslaafd zijn geraakt. Ik ben vast overtuigd, dat hij na zijn terug keer een eerlijke poging heeft gedaan, om zich van dien vloek te bevrijden, maar zijn hartstocht bleek sterker dan hij. Ik heb gezien, hoe hij plotseling werd overvallen door onrust en angst, als hij in mijn gezelschap was, en als hij zich na een paar dagen van afzondering weer vertoonde, had zijn houding iets van een berouwhebbenden schuldige. Al die dingen kregen echter pas een bepaalde beteekenis voor me, toen hij verdwenen was en de bedienden met hun onthul lingen kwamen. Ik heb nooit kunnen gelooven aan zijn dood mijn meening is altijd geweest, dat de verleiding hem te sterk was geworden en dat hij weer naar China vertrokken was, om zich ongehinderd aan zijn hartstocht over te kunnen geven. Wil je me alles eens geregeld vertellen, Phil Zij leek thans heel kalm, maar het nerveuze spel van haar vingers verried haar innerlijke gemoedsbeweging. Philip verhaalde haar op heeschen toon, tot welke ontdekkingen het spookachtig bezoek van den afgeloopen nacht had geleid. In de zakken van den ongeluk kige had de politie, behalve eenige sleutels en eenig geld, ook een zakboekje gevonden, dat een adres vermeldde in Quebec. De politie aldaar was gewaar schuwd en deze had terstond een onder zoek ingesteld. Het bleek, dat hot een adres was in het Chineezenkwartier, waar John Montgomery reeds vier jaar in een boardinghouse woonde, waar ook in het geheim gelegenheid werd gegeven opium te rooken. Van het geld, dat hij indertijd had meegenomen, bezat hij zoo goed als niets meer, de politie had al thans niet meer dan honderd dollar op zijn kamer gevonden. Het onderzoek had tevens uitgewezen, dat hij in die vier jaren slechts zelden een uur vrij van den invloed van opium was ge weest. Het was een triest relaas, dat Philip uitbracht. Toen hij ermee gereed was. bleven zij beiden langen tijd zwijgen. Mabel zat met het gelaat in haar han den en Philip staarde haar bedrukt aan. Plotseling keek zij op. „Slaapt hij nu vroeg zij fluisterend. Philip knikte. „Ik ben gekomen om je te halen," antwoordde hij dof. „De politie had graag absolute zekerheid omtrent zijn identiteit, hoewel er bijna niet aan te twijfelen valt. Zijn familie leden twee nichten geloof ik zijn telefonisch gewaarschuwd, maar een hunner is ziek. Je zou de politie een dienst bewijzen...." Zij viel hem met een hoofdknikje in de rede. „Ik ben bereid," zei ze met een zenuwachtige stem. ,,'t Is een droevig weerzien, Phil. Wil je.wil je me ver- De zwakte, die haar overviel, roerde hem als de hulpbehoevendheid van een kind. Hij knikte en een oogenblik latei- stapte zij, zwaar leunend op zijn arm. in den wachtenden auto. Zwijgend reden ze naar Philip's huis. De auto stopte en alsof zij al haar moed moest vergaren, haalde zij diep adem, voor zij binnen gingen. „Is het geen te zware proef. begon hij aarzelend. „Neen, het gaat wel," antwoordde zij met een glimlach, die haar sterker en rustiger deed schijnen dan zij was. Hij opende de deur en in de gang kwam de dokter hen tegemoet. Zijn ge laat stond ernstig. Hij vestigde een on derzoekenden blik op Mabel's gelaat en zijn lippen vormden een stom woord „Dood. Halfluid voegde hij eraan toe „Hij is teruggekeerd om te ster ven. Een oogenblik wankelde zij, maar zij riep al haar wilskracht te hulp en maakte haar arm los uit dien van Philip. „Laat mij even. alleen. verzocht zij met een gebroken stem. Bleek als een geest verdween zij naar boven. Philip wachtte en stond daar als een steenen beeld. Het duurde een eeuwigheid, dacht hij, voor zij terug keerde. Doch eindelijk hoorde hij een deur openen en sluiten. Mabel kwam de trap af en haar gelaat was nat van tra nen. „Hij heeft rust gevonden, we kunnen slechts voor hem bidden," hoorde hij haar zeggen. Toen kreeg haar stem een smartelijken klank. „Een verschrikke lijk weerzien, Phil. Vier jaar van mijn leven. Hij verstond die klacht en begreep de stomme bede van het gebaar, waar mee zij steun bij hem zocht. „Vier ja ren," herhaalde- hij ernstig en geroerd. „Maar dat treurige mysterie is opgelost, lieve, en mijn lieele leven zal dienen om je deze droevige jaren te doen vergeten." -, AMA, Geïllustreerd weekblad. Verschijnt Donderdags. Tezamen met een der periodieken De Stad Amsterdam, Groot Rotterdam, 'sGravenhage in Beeld, Ons Land, Ons Zuiden of Ons Zeeland f ';b2yj per kwartaal of f 0.t2Yi per week. Franco per post 1.75 per kwartaal bij vooruitbetaling, koloniën f 7.65 per jaar bij vooruitbetaling. Voor postabonnementen en adreswijzigingen van post abonnementen gelieve men zich uitsluitend te wenden tot het bureau te Haarlem. Bureaux HAARLEM, Nassaulaan 51. Tel. Int. 13866. Giro nr. 142700. AMSTERDAM, N.Z. Voorburgwal 262. telefoon luiere. 55170. Giro nr. 97946. ROTTERDAM. Stationsweg 24. Telefoon interc. 50540. Giro nr. 'b'ttbl'sGRAVENHAGE, Stationsweg 95, Tel. Interc 111666. Giro nr. 45141. UTRECHT. Biltstraat 142. Telefoon Interc 15475, Giro nr. 149597. 's HERTOGEN BOSCH, Stationsweg 27. Telefoon luiere. 1215. Giro nr. 129750. MAASTRICHT, Stntionsstruat 20. Tel. Intere. 5851. Giro nr. 124690. VLISSINGEN, Bad huisstraat Tel. 81. De voorwaarden van onze gratis ongevallenverzekering zijn op aanvraag verkrijgbaar. MARIE tv ON NE EMILIE l)e Canadeesche vijflingen zijn nu schattige kleine meisjes en reeds trotsch op haar fraaie teint. Ook Uw teint zal zoo stralend zijn. indien U deze Ifde zeep gebruiktPalmolive, de zeep, waarin een overvloe dige hoeveelheid o lijfol ie is verwerkt. Het roomachtige schuim van Palmolive maakt de huid satijn- y.acht. Neemt schoonheid in voorraad: koopt vandaag nog vijf stukken Palmolive! Palmolive Zeep voor de teint nalmolive Shampoo voor het haar! Palmolive Shampoo maakt het haar zacht en geeft het een mooi en, natuurlijken glans Prijs15 ct per pakje* \van 2 shampoo's ff

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1938 | | pagina 13