ZEEUWSCHE SPORT 19 Onze Zeeuwsch- Vlaamsche derde-klussers. Het elftal van IJzendijke, dat dit jaar bij het 20-jarig bestaan van de vereeniging in het begin van de competitie nog emige kampioens allures had, en, spelende zooals thans, nog wel wat belooft voor de toekomst. Het elftal van Hoofdplaat dat Zondag in den wedstrijd tegen IJzendijke het onderspit moest delven, al is het elftal gelijkwaardig aan dat van IJzendijke. De spanning is zoo mogelijk nog gestegen in de tweede klasse A van de Zuidelijke voet balgemeenschap. Alle verwachtingen ten spijt is Zeelandia, dat in een uiterst benarde positie was komen te verkeeren, er zoo geducht op los ge trokken, dat thans de angst gedeeld kan worden met een andere Zeeuwscke ploeg, u.l. De Zeeuwen. Theoretisch kunnen ook Goes, R. B.C. en zelfs R.C.S. uog.iu gevaar komen, doch men kan dit o.i. als uit gesloten beschouwen. Zeelandia heeft j.l. Zondag niet over geluk te klagen gehad en een meer dan ruime belooning gekregen voor het harde werken. Tot drie maal toe moest de scheidsrechter een doelpunt van De Baronie annuleeren, n.l. twee voor buitenspel en één omdat het juist een halve seconde na het aan kondigen van de rust gescoord werd. De uitslag van dezen wedstrijd was voor De Baronie niet van belang, doch we vragen ons af, tot welke sensaties deze be slissingen geleid zouden hebben, als De Baronie de puntjes eens uoodig gehad had. Daarmee is niet gezegd, dat de beslissingen foutief waren, integen deel, wij achten deze geheel juist en een bevestiging van het energieke optreden van den scheidsrechter, zooals hij ons dat meerdere malen heeft laten zien dit seizoen Waarom is eigenlijk Zeelandia pas de laatste weken zoo geweldig uit de slof geschoten en waarom is dit elftal niet een paar maanden vroeger begonnen om alles te geven, vanaf het begin tot het einde van den wedstrijd Wat er aan techniek te kort is, wordt in de laatste wedstrijden ruimschoots vergoed door hard werken en sjouwen van de eerste tot de laatste mi- Oosthurg, waarmee de Terneuzenaren den geheelen buit binnensleepten. Hulst hoekte een fiksehe 5-0- overwinning op Biervliet, wat ook al niet verrassend is. Doch wat wel tegen alle verwachtingen ingaat is de 2-1 -overwinning van Corn Boys op Breskens en waren onze berichten niet tamelijk betrouwbaar, we zouden aan een vergissing denken. IJzendijke deed goed werk door van Hoofdplaat te winnen. Week aan week gaat Goes 2 verder met het zich zelf uitschakelen voor het kampioenschap van 3B. Nu werd weer verloren van Middelburg 2 met 2-0. Vlissingen 2 lacht daarom en maakt de positie boven aan de ranglijst steviger, nu weer door een over winning op Goesche Boys. Hansweert kon j.l. Zon dag weer bezoek ontvangen, na een paar weken ge dwongen sluiting na een burgemeesterlijk voetbal verbod op Zondagen. Schijnbaar is deze burgervader van de dwalingen zijns weegs teruggekeerd, maar Hansweert was den schrik nog niet te boven en met 7-0 won E.M.M. Temeuzen 2 sloeg Eiland Boys met 5-1, een uitslag, welken wij niet hebben voorzien. Burgh bracht het in eigen huis niet tot een over winning tegen Boeimeer, maar trok met 5-2 aan het kortste eind. Zierikzee verrichtte ook al geen roem rijke daad, maar liet zich ook niet inmaken. Het was 1-0 voor WVO hen moment uit den wedstrijd IJzendijke-Hoojdplaat, dit eindigde in een 2-1-overwinning voor IJzendijke. Een aanval op het doel van Hoofdplaat. Korfbal. Het twaalftal van Madjoe, dat blijkbaar nog niet alle kansen op het kampioenschap heeft verspeeld, aangezien de wedstrijd tegen Zeelandia van de vorige week waarschijnlijk ongeldig zal worden verklaard. nuut. Het enthousiasme van deze ploeg is, nu de nood aan den man komt, plotseling met wel bijna honderd procent gestegen en zooals te bemerken valt levert het resultaten op. De Zeeuwen en Zee landia hebben beide 12 punten en moeten beide nog tegen R.C.S. uitko men. Er kan dus nog alles gebeuren en zelfs is een beslissingswedstrijd nog niet uitgesloten. O.i. Een moment in het veld. kan R.C.S. van beide elftallen winnen, doch een kat in het nauw. Overigens zou R.C.S. door b.v. twee nederlagen ook nog in een min der prettigen toestand komen. Men ziet het, er kan nog veel gebeuren. R.C.S. had van Breda moeten winnen, dan was er geen ge vaar meer geweest, doch de Souburgers lieten een veer. Goes en R.C.B. deelden de punten, waardoor beide iets vooruit kwamen in hun strijd om liet spook te ontloopen. Ze staan nu in punten gelijk, n.l. 13, en moeten beide nog 2 wedstrijden spelen. Zij moeten elkaar nog een keer ontmoeten. In de derde klasse be vestigde Terneuzen zijn kampioensreputatie door met niet minder dan 9-0 te winnen in De keeper van Hoofdplaat keert een aanval.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1938 | | pagina 19