DE TALISMAN-RING Jt BLOUSE 173 10< ZOMERPRACHT 1938 GO 25 Vervolg van blz. 23 '1 geheime vak opzoeken en den ring stelen Ja ja. Doodmakkelijk natuur lijk." „Ja. zeker makkelijk, want ik heb een prachtig plan bedacht ik houd me tegenover Basil, alsof ik heeleinaal niet weet, wat ik doen zal. Ik zeg dat ik niemand heb, die me raad geeft, en dat ik bang ben voor Tristram, en dan ga jij weg om een schetsje te maken, en dan zul je eens zien. hoe blij hij is. Ga. maar gauw mee naar Ludovic, dan kunnen we 't hem vertellen 1" Toen liet plan tegenover Ludovic in één adem was uitgesproken, begon hij met een bezwaarhij had een beter plan bedacht. Zoodra de kust veilig was, zei hij, zou Abel Bundy naar den Rooden I-eeuw komen om zijn vaten brandewijn af te leveren en naar hem te informeeren, dat sprak vanzelf. Als Tristram niet graag op de villa inbrak, deed Abel 't wel die was zoo kies keurig niet. „Ja, maar dan heb jij al 't gevaar, en wij niets." betoogde Eustacie. „Ik vind 't, absoluut niet eerlijk, dat je 't heele avontuur alleen wilt houden." ,,'t Is toch zeker mijn avontuur „Dat is 't niet 1 't Is van mij ook. en van Sarah ook. en als je niet eerlijk deelt, helpt ze ons niet meer." „Goed dan," zei Ludovic. „Maar ik heb heelemaal geen vertrouwen in dat plan van jou. Tien tegen één, dat de Beau lont ruikt. Je kunt niet naar dat paneel gaan zoeken, waar hij bijstaat." EnUndumaar ik weet er iets op. Ik zeg, dat ik Basil onder vier oogen wil spreken, dat heeft hij graag, en dan vindt hij 't goed." Ludovic kneep zijn oogen half dicht. „Zoo, denk je „Ja. want hij heeft gezegd, dat hij graag met me wou trouwen." Ludovic kwam opzitten. „Ik wil niet, dat je naar de villa gaat, om je door dien kerel 't hof te "laten maken, dus zet 't maar uit je hoofd 1" „Wat een domoorIk vraag hem alleen om raad, en hij zal me 't hof niet maken, want Sarah is er bij." „Dat is ze niet Zij gaat naar dat paneel zoeken." „Maai- ik kan toch schreeuwen, als hij me aanraakt „O jawel. Je kunt zelfs verbazend hard schreeuwen. Maar toch geloof ik niet, dat 't lukt. Ik weet niet. in welke kamer dat vervloekte paneel zit." „Ja. daar heb ik aan gedacht," zei juffrouw Thane. ,,'t Zou wel makkelijker zijn. „Als 't allemaal zoo makkelijk gaat, is 't geen avontuur meer," berispte Eustacie. Juffrouw Thane wou excuus vragen, toen de klank van een snellen, stevigen voetstap hun aller blikken naar de deur trok. Die ging open, doch het was sir Tristram maar, die binnenkwam, dus konden de dames haar plotseling ge spannen houding opgeven. „O, ben jij 't zei Ludovic, zijn hand terugtrekkend van onder't kussen, waar een goed pistool lag. „Kom binnen en doe de deur dicht. Eustacie heeft een plan bedacht. Ik zeg niet dat 't goed is, maar je kunt nooit weten." „Is de Beau hier geweest vroeg Tristram. „Ja, zoo is ze juist op dat plan ge komen. 't Spijt me, dat ik hem niet gezien heb. Hij had een jas met paarse streepjes aan, zegt ze." „Ik meende zijn koets te herkennen. Wat wou hij „Hij wou mij spreken, en je moet dadelijk naar me luisteren, mow cousin. want ik hel) een plan ontworpen. Ik ga met, Sarah naar de villa, want zij wil die bezichtigen. Ik heb tegen Basil gezegd, dat ze dol is op oude huizen, en hij vindt goed, dat ze komt. Als we ei zijn doe ik net, of ik Basil om raad wil vragen, en terwijl ik hem uitleg, waarom ik niet met jou wil trouwen, vraagt Sarah, of ze 't snijwerk in dc bibliotheek na mag teekenen. Dan kan ze 't geheime paneel opzoeken, en als ze 't heeft, steelt ze den ring, en dan maakt ze een klein krabbeltje, om aan Basil te laten zien. Lijkt 't je niet héél goed „Ja." zei Shield, eenigszins tot liaar verwondering, „uitstekend. Maar als u dien ring vindt, moogt u hem niet weg nemen, juffrouw Thane. Maakt u alleen zóó'n teekeningetje van het houtwerk, dat we de plek makkelijk terug kunnen vinden, en laat de rest aan mij over.' „Goed," zei juffrouw Thane. „Al leen „Waarom moet ze hem laten liggen vroeg Ludovic. „Ik wil mijn ring hebben. Ik heb geen dag geluk meel gehad, sinds ik hem kwijt ben." „Er is één bezwaar," begon juf frouw Thane weer. „Ik moet...." „Ja, hij moet den ring dadelijk heb ben riep Eustacie. „Waarom zou zt hem laten liggen „We moeten 't bewijs kunnen le veren, dat de Beau den ring heeft. AL we hem stelen, is zijn woord zoo goed als het onze. Bewijzen we. dat de Beau den ring heeft, dan bewijzen we met een Lttdovic's onschuld. Tot zóólang mag Ludovic den ring juist mét heb ben. Als juffrouw Thane 't paneel vindt en dat teekeningetje maakt „Ja," zei juffrouw Thane, „maar ik probeer al een poosje te zeggen, dat er één klein bezwaartje is. Ik kan niet teekenen." Zij staarden haar ongeloovig aan. „Nonsens!" zei Ludovic. „I" kunt het natuurlijk wel. Alle dames kunnen teekenen." „Ik niet." „Ik dacht," zei sir Tristram ietwat minachtend, „dat teekenen en aqua relleeren op iedere kostschool onder wezen werd." „Mogelijk," antwoordde Sarah, „maai toch kan ik niet teekenen." „Waarom dan niet, als u toch les hebt gehad vroeg Ludovic. „Ik had geen aanleg," vertelde Sarah. „Maar, Sarali, denk toch eens na zei Eustacie. ,,'t Is van liet grootste belang, dat je ten minste een kléin teekeningetje kunt maken „Dat begrijp ik," zei Sarah. „Het spijt me erg, en wie niet teekenen kan, deugt niet voor een avontuur, dat zie ik wel in." „Je snapt niet. wat ze op die kost scholen uitvoeren," zei Ludovic. „Nee, en weet je wat 't ergste is Ik heb tegen Basil gezegd, dat ze haar schetsboek mee zou brengen en nu heeft ze er geen. dus daar zitten we voegde Eustacie er aan toe. „Als ze niet teekenen kan. kan ze het niet," zei sir Tristram. „Dus zal ik mee moeten gaan." „Dat kan niet," zei Eustacie. „Ik heb tegen Basil gezegd, dat ik je niet zien wou. Wat zou hij dan wel denken, als we samen kwamen Sir Tristram zuchtte gelaten. „Vertel me maar eens precies, wat je Basil voor leugens verteld hebt. Waar heb je me van beschuldigd k" Eustacle's oogen glansden guitig. H Hoe langer Koe meer vrouwen bemerken, dat geen andere zeep dan Sunlight Zeep „het overvloedige vette sop" geeft, dat zo noodzakelijk is, om zelfs de vuilste plekken in Uw goed werkelijk gemakkelijk schoon te krijgen. Geen andere zeep biedt U zulk een voortreffelijke hulp bij het schoonhouden van Uw huis. En met geen andere zeep ook komt U In Uw huis houding zo voordelig uit. Sunlight Zeep spaart Uw goed en is fluweel zacht voor Uw handen; en toch kost ze minder dan de meeste zepen! ras ^MET BON VOOR/ •vGESCHENKB uit de nieuwe Hoe vindt U de hiernaast afgebeelde blouse? Soortgelijke modellen vindt U bij tientallen in de nieuwe Zomerpracht. Dit Hollandsche modeboek bevat in totaal 327 voorbeelden van Zomer mantels, Japonnen, Sportkleeding. Kinderkleeding, Rokken, Blouses, Lingerie enz. Prijs van dit modeboek, inclusief kindermodeboek, handleiding, gratis strijkpatroon. slechts c. Blouse 173 Knippatronen verkrijgb. in de maten40-42- 44-46 en 48 a 20 ct. per stuk. Verzending p, post 5 ct. extra. Bestellingen kunnen als volgt geschiedendoor bemidde ling van Uw agent of be zorger; door girostorting op no 293631; door toezending van het bedrag per postwissel of in postzegels aan: PATRON ENKANTOOR P A NOR A NASSAU PLEIN 1 H A A R L E

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1938 | | pagina 25