COLGATE -- -ï Zoet, door de Zon! Sinaasappelen en Grapefruit altijd saprijker! 30 POND AFGEVAL LEN IN 8 WEKEN...! wh&zjcJz&n tefe£- Tna/oye vehh/Zufvriy LIPPEN die bekoren 30 geduurd. Daarna leidde ieder zijn eigen leven Rudolf buitenshuis en met zijn vele vrienden, Stephanie in een een zaamheid, die haar slechts zelfzuchtiger maakte. Marie Vetsera was een heel ander type, jong en romantisch. Nadat de aartshertog haar ontmoet Had, schreef hij het volgende neer „Het is, alsof ik nn pas begin te leven en geen macht ter aarde kan mij terughouden, mijn voornemen uit te voeren." Zijn voornemen bestond hierin, dat hij zijn huwelijk nietig wilde laten ver klaren en Marie Vetsera huwen. Dm te voorkomen, dat liet schandaal in nog breedere kringen bekend werd, nam men aan het hof maatregelen. De moeder van Marie Vetsera, '11 weduwe, werd verzocht op haar dochter te letten, terwijl Stephanie den goeden raad kreeg, niet in het openbaar te huilen of te boudeeren. Nadat ook de betrokkenen zelf danig waren afgestraft, hoopte men, dat de onverkwikkelijke zaak tot het verleden zou belmoren. Toen Frans .Jozef echter zijn zoon persoonlijk over het geval onderhield, vielen er harde woorden. Rudolf wilde zijn geliefde echter niet opgeven en het conflict bleef bestaan. Het jaar 1888 begon met een zwaar bewolkten huiselijken hemel, zoowel in de keizerlijke als in de kroonprinse lijke familie. Rudolf ging zijn gang en tartte alle dynastisehe conventie Stephanie had gezwollen oogen en stu deerde onvermoeibaar piano. De familie Vetsera ontwikkelde een streng bewa kingssysteem, maar de zestienjarige Marie wist met een handigheid, die men van haar leeftijd niet verwacht zou Hebben, aan het scherpste toezicht te ontsnappen. Slechts Bratfisch, de koet sier van den kroonprins, en Losehek, zijn lijfknecht, werden door Marie in vertrouwen genomen en voeden haar geheime orders stipt uit. Maar zelfs deze beide getrouwen wis ten niet altijd, waar en wanneer een ontmoeting plaats zou hebben. Intusschen luwde de stroom van praatjes, want de wispelturige Weeners werden alweer door ander nieuws bezig gehouden. Eind Februari brachten de kranten het bericht van San Remo, dat kroonprins Frederik van Duitscliland zwaar ziek lag aan kanker in het strottenhoofd. Op den negenentwintig- sten Februari verloor de patiënt 11a een noodoperatie zijn stem. Ook in het paleis l'nter den Linden te Berlijn waarde de dood rond. Begin Maart blies de oude keizer op negentig jarigen leeftijd den laatsten adem uit en liet het rijk in een eigenaardig dilemma achter. Want het was een stervende man, die van San Remo naar het noorden werd gebracht om als Frede rik III den troon te bestijgen. Hij regeerde maar drie korte maanden. Op vijftien Juni was zijn beproeving ten einde en zijn zoon Wilhelm nam het roer van den staat in handen. Te Laxenburg bleef Stephanie heete tranen weenen, terwijl zij voortging met Chopin te worstelen. Het ging slecht, zoowel met haar muziek als met haar huwelijk. Rudolf had onlangs de ver laten ruïne van Mayerling gekocht en in een klein jachthuis laten veranderen. Het lag een kilometer of veertig van Weenen verwijderd en kon uitstekend dienen om er Marie van tijd tot tijd te ontvangen. Maar het duurde niet lang, of de spionnen van het hof achterhaal den de gelieven en er dreigde een tweede crisis. Op zevenentwintig Januari 1889 werd Wilhelm II dertig jaar. De Duitsehe gezant in Oostenrijk hield ter eere van dit feest een forineele receptie, waarop het hof en de Weensche societv waren Jaffa PALESIIJNSCH PRODUCT Dank zij de snelle, veilige vermageringskuur in vloeibaren vorm. De dankbare resultaten, die BonKora geeft aan hen, die op veilige, snelle wijze van hun overtollige dikte bevrijd willen worden, zijn werkelijk opvallend. Leest wat onze le Hollandsche aviatrice, Mej. B. de R. te Den Haag, over BonKora zegt (origineel is vrij ter inzage) Ondergeteekende ge bruikte gedurende 2 maanden regelmatig BonKora en consta teerde, dat zij in de eerste week 2 K.G. was afgevallen; in totaalben ik af gevallen 15K.G. in 2 maanden. Nu ge bruik ik soms nog Bon Kora, indien ik bemerk iets aan te komen en bereik steeds, dat ik na inname van BonKora afval. Onaangename gevolgen on dervond ik nooit." w.g. B. de R., Ie Holl. Aviatr. BonKora is de veiligste weg om snel over tollige dikte kwijt te raken. Drievoudigs werking, drievoudige snelheid. BonKora gebruikers verklaren eenparig, dat hun ge zondheid verbeterde en zij hun jeugdige vitaliteit herwonnen. Dieet is niet noodig doch al te vette spijzen worden ontraden Overigens kunt U volop smullen van alle heerlijke, voedzame gerechten, die de BonKora-verpakking aangeeft, zoodat U nimmer een hongerig gevoel hebt. Draag die lastige dikte niet langer mee Koop vandaag nog een flesch BonKora a f 2.25, alom verkrijgbaar bij apothekers en erkende drogisten, of vraag inlichtingen bij (het RonKora-Depot. Singel 115, A'dam-C Als U gave. blanke tanden bezit moet U ze door goede verzorging beschermen En ook U. Mevrouw, die Uw tanden graag nog blanker wilt hebben: zorg dat zelfs de kleinste scheurtjes in en tusschen de tanden rein blijven door den invloed van een diep-doordringend schuim. Colgate's Tandpasta heeft deze eigenschap: haar schuim reinigt den mond grondig en voor komt niet zelden tandbederf. Colgate's Tandpasta beschermt het tandgla zuur en geeft Uw adem een aangenamen geur In tubes van 25, 40 en 65 cents- VOOR Gebruik Tangee.en zie hoe Uw lippen de frissche kleur der jeugd aannemen. Tangee's wonderlijke eigenschap der kleur verandering doet het oranje van de stift op Uw lippen juist die kleur aannemen, welke U het best past. De crèmebasis houdt de lippen zacht en gaaf. Boven dien is Tangee kissproof. Gebruik ook Tangee rouge en poeder teneinde een volmaakte harmonie in Uw make-up te verkrijgen. Verlangt ge een levendiger kleur voor 's avonds, vraagt dan Tangee Theatrical. Met Tangee natuurlijke lippen Helrood geverfde lippen. WorMs Most Famous Lipstick EHDS THAT PAINTED LOOK Alleen echt met den naam Tangee op de metalen huls Waar niet verkrijgbaar vraagtImportepa Fa. Jacq. Mot Jr., Sarphatistr. 115, A'dam C. verloofde, die er op aandrong, dat de hu welijksdatum eindelijk vastgesteld zou worden Zoo was het ook. Elisabeth bracht haar tijd door met het dichten van elegieën, die dan gecopieerd werden en in groote mappen bewaard. De keizerin was met de studie der klassieke dichters begonnen, zoowel Homerus, Sappho en Shakespeare als Schiller, Goethe en H eine. Tegen het einde van 1887 was deze poëtische vlaag voorbij en zocht de keizerin zich op andere wijze te ver strooien. Zij had het bock van baron Alexander van Warsberg: „Tooneelen uit de Odyssee" gelezen en haar ver beelding hield zich daar nu zoo sterk mee bezig, dat zij een reis naar de oude wereld wilde gaan maken. Toen de keizer hoorde, dat zijn echt genoot© van plan was 0111 op liet jacht „Greif" naar de Ionische eilanden te vertrekken, verloor hij zijn geduld en riep uit „Wat ter wereld verwacht je eigenlijk te vinden in zulk een nest als Itliaca Hier is je plaats Maar het was nu te laat om haar dat onder 't oog te brengen en zij zette haar wil door, zooals zij dat al vele jaren ge wend was. Terwijl Frans Jozef en zijn dochter achterbleven, reisden ile kei zerin, haar hofdames, baron Nopesa en Warsberg, de schrijver van het hoek, dat Elisabeth zoo had meegesleept, naar de plaats, waar zij iets van liet voor historisch leven hoopte terug te vinden. Het werd een dure reis, die bovendien nog zeer saai was. Eind November keerde Elisabeth naar Oostenrijk terug, iloor en door verkouden. Daar zij bovendien rheuma- 1 tiseher was dan ooit tevoren, bleef zij thuis het Kerstfeest viereu. Valérie vond het heerlijk liaar moe der weer thuis te hebben. Zij geloofde, dat het uur van haar geluk nn spoedig zou slaan. Op het Kerstfeest, als de men- schen er slechts aan denken, elkander gelukkig te maken, zou het verlangen van haar hart toch wel vervuld wor den Ook ditmaal had de kleine trouwlus tige zich misrekend, want de glans der Kerstdagen van 1887 werd verduisterd door '11 schandaal in de keizerlijke familie zelf, dat weer de lieele aandacht van haar ouders vorderde. I11 de corridors van den Hofburg fluisterde men over een verboden liefde, die de Oostenrijk- sche society in beroering bracht. De verhouding tusschen Rudolf en Stephanie was niet zooals liet behoorde. De aartshertog verwaarloosde zijn eclit- genoote, terwijl men zijn naam hoorde noemen tezamen met dien van de jeug dige baronesse Marie Vetsera. Betrouw bare getuigen wisten te vertellen, dat het knappe meisje met het mooie don kere haar op den kroonprins verliefd was geworden, toen zij langs hem reed in het Prater. Zij gaf toe aan liaar op welling en schreef hein ten slotte '11 brief je, waarin zij zich zonder eeuig voor heboud uitte en om een rendez-vous verzocht. Rudolf, die zich de schrijfster van dezen brief niet kon herinneren, stelde aanvankelijk weinig belang in de zaak. Maar de onaangename stemming, die thuis lieersclite, dreef hem in dit avon tuur. De rest is licht te begrijpen. Voor het eerst van z'11 leven voelde de negen entwintigjarige prins zich opgenomen door een overweldigend gevoel. Hij leerde 1111 wat geluk was. Reeds jarenlang was zijn leven met Stéplianie niets anders meer dan mas kerade. Wel liad het ongelijke paar een periode van vriendschap en verdraag zaamheid gekend 11a de geboorte van de kleine Erzsi, maar ook dat had niet lang

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1938 | | pagina 30