HEEL VROUWELI/K NEDERLAND WAS IN SPANNING 34 Mij Inlijft niets bespaard....' Vervolg van blz. 31 •i Bestellingen kun nen als volgt ge schieden: door be middeling van Uw agent of bezorger; door girostorting op no. 293631; door toezending van het bedrag per postwissel of in postzegels aan nevenstaand adres Evenals van alle in het modeboek voor komende modellen, zijn ook hiervan de bekende Panora-patronen verkrijgbaar. Nóg een kleine verrassing! Iedere koopster van „Zomerprachtl938" ontvangt geheel gratis een fraai strijkpatroon. Bestelt de nieuwe „Zomerpracht", het beste Hollandsche modeboek. P r ij s 00 cent. PATRONENKANTOOR PANORA Nassauplein 1 - Haarlem kunnen zorgen. Loschek zou trouwens alles voor zijn goeden meester willen doen. Het vuur doolde langzaam uit, ter wijl Rudolf en Marie Vctsera na het diner hun .afscheidsbrieven schre ven. Deze zouden overduidelijk aantoo- nen, dat beiden wisten wat zij deden, toen zij het uiterste besluit namen. Op den avond van 29 Januari 1889, terwijl de keizerlijke familie te Ween en vergeefs op 't verzoeningsdiner wachtte, beantwoordde Rudolf den eisch der dv- nastiselxe wetten met twee korte pistool schoten. Voordat hij een eind maakte aan zijn leven, doodde hij het roman tische jonge meisje, dat niet zonder hem wou leven. Zij hadden elkander nog ééns ontmoet De aartshertog had zijn belofte ge houden Het was graaf József Hoy os die op Woensdagmorgen 30 Januari de vree- selijke daad het eerst ontdekte. Lo.sehek, ilie herhaalde malen geklopt had zonder antwoord te krijgen en daarna bemerkte, dat de deur gesloten en gegrendeld was, had den graaf te hulp geroepen. De beide mannen trapten do houten panee- len in en deinsden toen terug. Want daar lag de kroonprins, dood uitge- i strekt, een revolver nog in zijn rechter hand geklemden naast hem neerge- j zonken, met door- j schoten slaap, de jonge barones. Het was dui delijk te zien, dat de kogel van zeer dicht bij móest zijn afge- i vuurd maar zij scheen nog in den dood tevre den met deze boete voor haar ontzaglijke dwaasheid. .Met halsbrekenden spoed reed Hoyos naar Baden, waar de ex- - prestrein naar Weenen werd aangehouden om hem te laten instap pen. Binnen twee uur had hij den Hofburg bereikt en de cata strophe aan den ad judant van Frans Jozef, graaf Eduard Paar, inedegedeel d Maar Paar miste den moed zijne majesteit zulk een boodschap te brengen. Er werd be sloten eerst de keizerin op de hoogte te stellen van het gebeurde en haar dan te verzoeken zijne majesteit voorzichtig te verwittigen van 't ontstellende nieuws. Baron Nopcsa werd geroepen en geïn strueerd om hare majesteit voor de lunch terzijde te nemen. Elisabeth had juist Grieksehe les. Ida van Ferenczy deelde haar mees teres mede, dat Nopcsa om een audiën tie verzocht. Elisabeth fronste de wenk brauwen. Zij wilde niet gestoord worden. Maar Ida's verschrikte oogen verrieden een meer dan alledaagsche reden. De 1 eeraar werd weggestuurd en Nopcsa kwam binnen. Hij bleef op den drempel staan en wist niet, hoe hij zon beginnen. „Majesteit," stamelde hij en kwarii toen niet meer verder. „Vooruit, Nopcsa, voor den dag er mee 1" plaagde hem Elisabeth, die dacht, dat hij zich kwam verontschul digen over een of andere vergissing in zijn boeken. „Ik heb slecht nieuws," begon hij weer, „zijne hoogheid de kroonprins is zwaar ziek." Baronesse Marie 1 'I hart van Rudolf vlammen etsera, die deed ont- Èlisabeth verbleekte. „Ziek Nopcsa vermeed haar blik. Toen op eens wist zij alles. Zij raakte even zijn mouw aan. „Rudolf is dood," zei ze in zijn plaats met een stem, die bijna toonloos was. Nopcsa knikte, terwijl hij zijn oogen op het vloerkleed gericht hield. Zonder op te zien, wist hij, dat zij daar roer loos stond, verdoofd door den slag. Zij lette niet op hem, toen hij op zijn tee- nen de kamer verliet. Buiten stonden de opgewonden be dienden in een groep bijeen en wachtten, tot hun meesteres hen zou roepen. Maar zij wachtten tevergeefs. In de verte hoorde men voetstappen naderen. Aan het eind van den corridor verscheen een nerveuze lakei en kondigde zijne majesteit aan. Even later ging Frans Josef opgewekt de voorkamer van het boudoir zijner echtgenoote binnen. Hij was in een vroolijke stemming en floot zooals ge woonlijk, als hij haar halen kwam voor de lunch. Daarna volgden kwellende minuten. De hofdames buiten de kamer wachtten in ademlooze spanning. Ten slotte ging de deur weer open en de kei zer kwam over den drempel. Ofschoon hij rechtop liep, wan kelde hij als een dron ken man. Intusschen had dok ter Widerhofer zich met verschillende an dere heeren naar May- erling gehaast om een onderzoek in te stellen naar de juiste doods oorzaak. Noch Frans Jozef noch Elisabeth geloofden, dat er een dubbele zelfmoord had plaats gehad zij neig den eerder tot de mee ning, dat de jonge Vct sera, die niet door den kroonprins verlaten wou worden, hem een bedwelmend middel had toegediend en hem vermoord, eer zij zich zelf doodschoot. Maar zelfs indien zulks de waarheid zou blijken, dan was het nog te schandelijk en ontee- rend om bekend te worden gemaaktVoor - loopig werd in den Hofburg 'n bulletin opgesteld, dat den dood van den troon opvolger ten gevolge van een beroerte vermeldde. Over de vrouw, die naast hem gevonden was, werd niets gezegd. Tegen middernacht verliet de. com missie van onderzoek Mayerling en bracht het stoffelijk overschot van den aartshertog mee. De trieste stoet kwam tegen twee uur 's nachts in den Hof burg aan. Er klonk een gedempt trom geroffel, toen Rudolf over de binnen plaats van het paleis naar de vertrekken werd gedragen waar hij vóór z'n huwelijk gewoond had. Hier wachtte de keizer geheel alleen. Do waarheid kon nu niet langer ver heeld worden. Widerhofer, Loschek, Hoyos en de getuigen van de lijkschouwing bevestig den, dat alles wees op een gemeenschap- pelijken zelfmoord, waarin Rudolf en niet VetBera de actieve rol had gespeeld. Frans Jozef zag de hand van zijn zoon, thans verstijfd in de kilte van den dood en toc.li nog getuigend, dat die hand het geweest was, die den Nu is de spanning voorbij. „Zomerpracht 1938" is uitgekomen en daarmee zijn alle vragen beantwoord. 327 voorbeelden, waarvan vele gekleurd, benevens diverse deskundig geschreven artikelen, vertellen U alles, wat U weten wilt over de a.s. Lente- en Zomermode. Eon verscheidenheid als nooit tevoren. Nimmer is er een verzameling modellen zoo veelzijdig geweest als deze. Voor dames van eiken leeftijd en ieder figuur, voor bakvisschen, jongens en meisjes. Bovendien zijn er een aantal voorbeelden opgenomen van dames-, heeren- en kinder- pyama's en dames-lingerie. De „Beau monde"-serie. Onder dezen naam zijn er in „Zomerpracht" een aantal exclusieve foto-modellen verzameld, welke Uw speciale aan dacht verdienen. Deze in Parijs ontworpen japonnen bezitten een zeer bijzondere charme, welke U onmiddellijk zal opvallen. Een begrijpelijke spanning overigens, want het ging over iets zeer belangrijks! Hoe zou de nieuwe mode zijn? Zouden de rokken toch weer korter worden? Zouden de leuke pofmouwtjes zich hand haven? Zouden de modekunstenaars in Parijs weer een geniale nieuwigheid be dacht hebben? Zou Weenen soms met een ingrijpende verandering komen Zou ditZou dat Vragen, welke iedere vrouw, die wat om haar uiterlijk geeft, bestormden.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1938 | | pagina 34