WAT ZULLEN WIJ ETEN? DlVake VANDAAG KREEG ONZE GEZONDE DIONNE VIJFLING QUAKER HAVERMOUT H-O en QUAKER havermout MENU Iin maar hij zorgt er ook voor clat ze gezond 37 rozijnen. Zondag Kervelsoep. La nisrug. Spinazie. Aardappelen. Flensjestaart. Maandag Koud vleesc.h. Andijvie. Aardappelen. Broodschoteltje. Dinsdag Gebraden worst. Raapstelen. Aardappelen. Griesmeel met Woensdag Linzensoep. Runderlapjes in tomaten saus. Zoete appeltjes. Aardappelen. Donderdag Varkenscarbonade. Gestoofd Brusselseh lof. Aardappelen. Custard. Vrijdag Vermicelli met kaas. Gebakken bokking. Roodekool. Aardappelen. Beschuit met bessensap. Zaterdag Gekookt spek. Stamppot van zuurkool. Vruchtengruwel. ons menu Linzensoep (magere soep, 4 a 6 personen) 250 gram linzen, 2 liter water, plm. 1 afgestreken eetlepel zout, 4 preien, bosje selderij, 40 gram boter, 4 theele pels Maggi-aroma. Wasch de linzen, laat ze een nacht in het water weeken en kook ze den vol genden dag in hetzelfde water gaar (plm, iy2 uur). Giet alles door een zeef en Wrijf de linzen fijn, zoodat alleen de schillen achterblijven. Laat de gezeefde soep weer aan de kook komen met de ge snipperde prei, de gehakte selderij en hot zout. Laat alles samen nog y2 uur door koken en maak de gelijkmatig gebonden soep dan af met de boter en het Maggi- aroma. Presenteer de soep met in boter knappend gebakken dobbelsteentjes oud brood of met. geroosterde sneetjes brood. Vermicelli met kaas (mager ge recht, 4 a 6 personen) 250 gram dikke vermicelli, 150 gram kaas, 2 theelepels Maggi-aroma. Begin met een ruime hoeveelheid water met wat zout aan de kook te brengen, laat daarin geleidelijk de stuk gebroken vermicelli vallen (liefst zóó, dat het water intusschen aan de kook blijft). Laat op een zeer zacht vuur de vermi celli gaar worden (ongeveer 20 minuten), nu en dan roerende om te voorkomen, dat ze aan den bodem kleeft. Schud ten slotte de vermicelli op een vergiet droog, doe ze opnieuw in de pan, maak ze flink heet en meug er dan vlug de boter en de geraspte kaas door, bij voorkeur door met, in elke hand een lepel de vermicellimassa voorzichtig telkens op te tillen en daardoor liet samen- plakken en stukgaan van de pijpjes te voorkomen. Doe het gerecht zoo warm mogelijk in een dekschaal of breng het over in een vuurvast schotel tje, strooi er wat paneermeel op, leg hier en daar nog een klontje boter en laat er in den oven 'n korstje op komen. Om het gerecht nog smakelijker te krijgen, kan men er nog eenige eetlepels dikke tomatenpuree aan toevoegen. Runderlapjes in tomatensaus (4 personen) 4 runderlapjes, wat peper en zout, 1 groote ui, y, blikje tomatenpuree, 75 gr. boter. Wasch het vleescli of schrap het, af en wrijf het in met peper en zout. Snijd den ui in tamelijk grove stuk ken. Smelt de boter, leg er de runder lapjes in, voeg er den ui en de tomaten puree bij en laat alles te za.men 5 a 6 uren zachtjes stoven, lot de uien bijna geheel zijn opgelost. Dien deze runderlapjes op bij zoete appeltjes, capucijners of roodekool. Flensjestaart (4 personen) Bak op de gewone wijze 8 a 10 dunne flensjes, maar houd van de eieren, die gebruikt worden, 14 2 eiwitten achter. Strijk op een flensje een dun laagje jam, bedek dit met een tweede flensje en stapel zoo voortgaande alle flensjes op elkaar. Klop liet eiwit zeer stijf, vermeng het met suiker of poedersuiker naar smaak, bedek met dit eiwit het bovenste flensje, zet het, in den oven en laat er een goud bruin korstje op komen. Snijd de taart in punten en dien het gerecht warm op. C O R R ESPONDENTIE ■Jde V. te Rotterdam. Het zelf aan wenden van. henna is en blijft altijd gevaarlijk. Zonder uw haar te kennen is het ons niet mogelijk een juiste be handeling aan te geven. Vraagt u uw kapper eens om raad. Mevr. de K. te Amsterdam. Wrijft, u uw lichte zomertasch eens flink af met den binnenkant van een korst oud wit tebrood ofwel met behulp van zemelen, die zoó noodig tevoren even in éen bakblik verwarmd kunnen worden. Deze methode is eenvoudig en heeft vaak eeii verrassend resultaat. Dat alle vuile plekken op den duur niet meer te verwijderen zullen zijn, is niets abnor maals. Dergelijke voorwerpen zijn nu eenmaal bijzonder besmettelijk. Mej. v. d. V. te Eindhoven. Wij moe ten u in dit geval beslist ontraden uw crêpe jurk zelf te behandelen. U doet verstandig, dit aan een chemische in richting over te laten. Mej. Ij. Br. te Heerlen. Uw barnstee- nen ketting kunt u opknappen door hem af te wrijven met een doekje, dat in spiritus is gedrenkt. Met een schoon doekje na wrijven. Mevr. de R. te Alkmaar. U móet in uw email pannen, waar enkele schil fertjes af zijn gestooten, vooral geen eten laten staan, daar op deze plaatsen gemakkelijk roest optreedt. Met email pannen moet altijd eenigszins voorzich tig worden omgegaan geen heet water in een koude pan gieten of omgekeerd, oppassen voor stooten, hard neerzetten, enz. De rieten wieg, die wat geel geworden is, kan gebleekt worden met, behulp van waterstofsuperoxyde (3 %-oplossing). Is het riet ook vuil, dan kunt u het af nemen met een niet te sterk zeepsopje, waarin een scheutje salmiak is gedaan. Geen soda gebruiken Mej. B. d. B. te Rotterdam. U blijkt, een bijzonder vette huid te hebben, en daar diverse middeltjes niet hielpen, raden wij u aan, u eens tot den huis arts om advies te wenden. Deze zal U vermoedelijk een dieet voorschrijven World Copyright reserved, nadruk verboden. Deze verklaring van Dr. Dafoe is tot iedere moeder gericht: Toen de vijfling oud genoeg was geworden voor vast voedsel, stond ook het allerbeste voor haar beschikbaar. De voedings-specialisten kozen toen Quaker Havermout! Waarom? Omdat ze wisten dat Quaker gemaakt wordt van de beste haver ter wereld, die zoo rijk is aan wat het groeiende lichaam noodig heeft en ook aan de versterkende Vitamine B. Deze Vitamine nebben kinderen maar volwassenen óók noodig om slechten eetlust en constipatie te bestrijden en zenuwachtigheid te voorkomen. Quaker havermout is het ideale ontbijt voor het geheele gezin I GRATIS BESCHIKBAAR zoolang de voorraad strekt, ons handig recepten- boekje met vele smakelijke havermout-recepten. Aan vragen te richten aan Quaker, Afd. A, Postbus 905, Rotterdam. Voorraad kleurenreproducties van de Canadeesche Vijflingen uitaeput.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1938 | | pagina 37