STELT ZICH VOOR MODF Zooals één zwaluw nog geen lente maakt, zoo kan men na de eerste show nog niet ver tellen, wat er liet volgend seizoen precies gedragen zal worden. En dat zeer zeker niet na zoo'n exclusieve vertooning als die van het Parijsehe huis Lanvin in Hotel Carlton. Madame Lanvin, die erop uit is om elke vrouw volgens haar eigen type te kleeden en daarom ook vrijwel individueel te werk gaat, Ontwerpster, die veelal geïnspi reerd wordt door een pakkend natuurtafereel, subtiel kunst werk of oude schilderijen. De nieuwe richting, die het huis Lanvin wenscht te volgen De grootste verrassing de dub bele taillelijn. Op de natuurlijke hoogte een onop vallende ceintuur, vlak onder de heupen een tweede, die meestal in contrastkleur genomen wordt. In vele gevallen wordt die tweede taillelijn echter aange geven door een galon, broderie of lint, dal. door de stof geregen wordt. Wordt de rok voor overdag weer iets korter, het. avondtoilet blijft lang. Verrassend is het effect, dat een zekere onevenredigheid aan verschillende toiletten weet te geven. Halsuitsnijding, die niet aan beide zijden gelijk is draperie op slechts één heup sleepje, dat opzij is aangebracht,. De meest aantrekkelijke modellen van deze show, die hoofdzakelijk aan min of meer gekleede jurkjes en het offieieele avondtoilet was gewijd Misschien wel die schijnbaar zoo eenvoudige, donkere jurkjes met hun simpele kraagjes van witte piqué 'en als fleurige noot een fel-gekleurde cein tuur. Voor de hyper-slanken alleraardigst zoo'n marine japonnetje mot in de taille een smal, blauw ceintuurtje en iets lager rond de heupen een warm-roode dito. Even origineel het zwarte jurkje mot rond de taille niet minder dan drie verschillende ceintuurs. Groen, wit en rood, leve Italië Madame Lanvin heeft haar repu tatie ten aanzien van avondkleeding voor het jonge meisje ook ditmaal schitterend hoog gehouden. Voor de debutante keus in overvloed op het gebied van ruim-vallende toiletten van witte organza of ander luchtig materiaal, die overdadig overstrooid waren met flora's kinderen in diverse vroolijke kleuren. Daarnaast vele kostbare toiletten van zwart, wit, pastelblauw en andere lichte kleuren. Zwart schijnt weer favoriet, zij het dan ook. dat deze toiletten over het algemeen gegarneerd werden door een sjerp, sleep of andere garneering in felle kleur. Ten slotte *11 enkel woord over de hoeden. Uiterst flatteus die hoog opgeklapte randen, maar wat een windvangers Voor degenen, die er bij wind en weer uitmoeten en voor haar die gewend zijn te fietsen een geluk, dat madame la Mode nog zoo héél véél andere modellen in petto heeft,

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1938 | | pagina 38