JE ZULT JE STRAF NIET ONTGAAN.... RINGERS GEBISMUREERD Hoofdpijn? ZIJN MAAG VERBIEDT HEM GENOEGENS MAGNESIUM Door slachten heen DOOR PH. J. WHITCOCK Crème-eitje* 10 ALLE met uitgaan beste meid ongesteld Hij is genoodzaakt thuis te blijven door een bemoeilijkte spijsvertering. Overdag valt hij in slaap 's Nachts kan hij niet slapen Het meerendeel der spijsverteringsbezwaren waarmede negen van de tien personen na het gebruik van voedsel te kampen hebben, is te wijten aan een overmaat van zuur, waar door de teergevoelige maagvliezen geprik keld worden en ten gevolge waarvan het voedsei aan het gisten wordt gebracht waardoor pijnen kunnen ontstaan.Een kleine dosis Gebismureerd Magnesium in een beetje water verlicht onmiddellijk de ongemakken veroorzaakt door zure oprispingen, zuur in de maag. opgeblazenheid en alle andere be zwaren die door een belemmerde spijsverte ring worden teweeg gebracht. Verwaarloos nimmer deze aandoeningen daar zij tot ern stige verwikkelingen aanleiding kunnen ge ven. Gebismureerd Magnesium, het alkali- bevattende geneesmiddel bij uitnemendheid tegen spijsverteringsbezwarenis verkrijgbaar bij alle apothekers en drogisten tegen den prijs van 1.— per flesch, of 1.75 voor een groote flesch. die voordeelieer is. heeft cle vrouw niet het jeugdig frissdie uiterlijk gezegevierd. Aarzel daarom niet langer Ktiasana Rouge en Lippenstift tot Uw kleine helpers te kiezen. Ze verleeften teint en lip pen steeds jeugdige frisdiheid. Ze zijn tegen weer en water bestand en kissproof. Voor een discrete teint: Superb, voor een levendige kleur corail of carmin, voor een zonge bruind uiterlijk Khasana Soleil. Fl. 1.25. 90, -.75, .35 |FI. I.-, -.75, - 35xL ~ühmhi Ivertegenwoordiging J. WINKEL JZN., Den Haag, Merwedestraat 47 Telefoon 772595 Harry Baring was van jongs af een deugniet geweest. Zijn naam had in het stadje Sterling een beruck- ten klank en meermalen kwam hij in aanraking met politie en justitie. Op dertigjarigen leeftijd had hij reeds een lieele reeks misdrijven achter den rug en beloofde hij een geschikte preten dent te zullen worden voor den elec- trischen stoel. Hij stond bij de justitie nog niet voor een gewelddaad te. boek, maar dat was meer geluk dan wijsheid. Hij schuwde het geweld althans niet. Dat bleek bij den overval van den kassier van de Midland-bank. Die overval was Harry Baring's „groote slag", waarnaar hij reeds jaren liad uitgezien. Op een middag verscheen hij tegen het sluitingsuur van de bank voor het loket van den kassier en trok bedaard zijn revolver. De mannelijke bedienden hadden het vertrek verlaten, om de geldswaardige papieren in de kelderkluis op te bergen en op de hoog te gekomen met die gewoonte, had liij dit een geschikt tijdstip geacht om de kas te plunderen. De kassier was reeds een man op leeftijd en het was de eerste maal in zijn leven, dat hij met een ge- maskerden bankroover van aangezicht tot aangezicht stond. „Geld!" dreigde de misdadiger, zijn revolver op den ouden man richtend. Toen hij het loket naderde, had hij een paar dikke bundels bankpapier op de schrijftafel van den kassier ontdekt, maar zij lagen huiten het bereik van zijn hand. De man achter het loket liet zich slechts één oogenblik overbluffen floor die doodelijke bedreiging. Toen kwam hij tot zichzelf en strekte zijn hand plot seling naar de alarmschei uit. Hij deed het vliegensvlug, maar Harrv Baring had vlugger nog zijn toeleg ontdekt. Op hetzelfde oogenblik kraakte er een schot in het vertrek. De kassier viel en de roover stak zijn bovenlijf door het deurtje van het loket en haalde den buit naar zich toe. Zijn slachtoffer lag stervend neer. Kreunend sloeg hij nog eenmaal zijn oogen naar zijn moorde naar op en mompelde „Je zult je straf niet ontgaan, schurk. Toen viel zijn hoofd opzij en Harrv Baring sprong terug. Hij stak het geld bij zich, liep naar de deur en rukte zijn masker af. Toen stapte hij in zijn auto en reed weg. Niemand daar buiten had iets van den overval bespeurd, zoodat hij veilig ontkwam. „Je zult je straf niet ontgaan," had de stervende kassier gezegd voor hij zijn oogen sloot en toen Harrv Baring een week later veilig en wel met een boot onderweg was naar Europa, kwa men die woorden hem plotseling weer in zijn gedachten. Hij plooide zijn dunne lippen tot een spottenden glimlach. Als die uitlating een voorspelling moest heeten, dan was zij thans reeds gelogen straft door de feiten. Want op de mis daad, die hij had gepleegd, stond de doodstraf, de electroeutie, en hij was ongehinderd uit Amerika ontkomen. Wat hem ooit nog mocht overkomen aan den electrischen stoel was hij in ieder geval ontsnapt en in Europa kenden ze dit doodelijk zitje niet. En overigens was hij van plan niets meer te wagen en voortaan het eerzame leven te leiden van '11 rustig en gezeten burger. De buit bedroeg ruim honderddui zend dollars. Hij droeg ze Dij zich in den dubbelen bodem van^Sijn koffer en de nummers van de banknoten waren niet hekend. De politie zocht nog steeds naar den dader en naar de berichten uit de bladen te oordeelen, bevond zij zich op een geheel verkeerd spoor. Hij kon dus gerust zijn en wijl hij onder een anderen naam reisde, had hij ook voor de toekomst niets te vreezen. Harry Barmg was dan ook gerust. Hij dacht zonder wroeging aan den doode en in een dichterlijke visie van het oogen blik zag hij het leven voor zich als een weelderig bloeienden tuin, waarin hij naar hartelust plukken kon wat hij begeerde. Een week later bevond hij zich in Europa. Zijn eerste zorg was zijn dollarvermogen in goede Engelsehe ponden om te zetten, waartoe liij eenige banken in de voornaamste Europeesehe hoofdsteden bezocht. Aldus vernietigde hij ook het laatste spoor, dat hem mis schien gevaarlijk had kunnen worden en nu zijn zaken geregeld waren, wijdde liij zijn aandacht eindelijk ook eens aan de genoegens van liet leven. Hij begaf zich naar Parijs, nam zijn intrek in een der beste hotels en genoot volop van de levensgeneugtendie de lichtstad te bieden had. Op zekeren morgen stond hij op, trok zijn kamerjas over zijn pvarna aan en begaf zich naar de badkamer. Hier schoor hjj zich en nam een bad. Na een kwartier stond hij met één voet gereed uit de badkuip te stappen, toen hij plotseling uitgleed en liet evenwicht dreigde te verliezen. Hij sloeg allebei zijn armen uit 0111 een steuntje te zoe ken en vond een houvast aan het schel koord langs den muur. Het snoer bood echter geen weerstand aan zijn kracli- tigen greep, hij rukte het los en een der einden zwiepte in het badwater neer. Het volgende oogenblik slaakte Harrv Baring een schellen kreet, smakte voor over en viel half over den rand van de badkuip heen. Zoo bleef hij liggen roerloos en stil Die laatste kreet van Harry Baring was door niemand gehoord. Maar wel werd hij een uur later vermist. De ho telier werd gewaarschuwd en toen men de badkamer gesloten vond en geen teeken van leven daar binnen kon be luisteren, werd de politie gehaald en de deur opengebroken. Toen zagen ze ITarry Baring liggen, onbeweeglijk en met een slap neerhangend hoofd. „Vermoedelijk een beroerte, of hart verlamming," zei de hotelier verschrikt. Hij strekte zijn handen naar het levenlooze lichaam uit, maar de politie- inspecteur, die hem vergezelde, hield hem tegen. „Denk erom, die aanraking kan u noodlottig worden, meneer. Schakel eerst den electrischen stroom uit. Een vreeselijk ongeluk Uw Ameri kaan heeft blijkbaar het schelkoord afgerukt en dit is in aanraking gekomen met het badwater. Water is een doode lijke geleider voor den electrischen stroom de arme kerel is in letter lijken zin geëlectrocuteerd de veel gevraagde soorten met diverse fijne crème-vullingen* van Ieder weet hóé kwellend hoofdpijn ishoe men deze echter op de snelste en eenvoudigste manier kwijt raakt of voorkomt, weten de meesten nog niet. Een even werkzaam als on schadelijk middel zijn de „Spalt- Tabletten". Zij onderscheiden zich in 't bijzonder, doordat zij de spas tische oorzaken van de hoofdpijn bestrijden. Om het een ieder ge makkelijk te maken een paar „Spalt- Tabletten" geregeld bij de hand te hebben, is aan ieder buisje van 20 tabletten een zaketui toegevoegd. Prijs: 10 tabletten f 0.50, 20 tabletten f 0.90. Bij alle apothekers en drogis= ten verkrijgbaar. Hoofddepot Dr. H. Nanning, Den Haag, Korte Poten 7a. TABLETTE

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1938 | | pagina 10