Kaloderma-Gelée VviMxx&iz AM speciale middel teh, vehd&rtyUtQ d&i AoHdetc KLEINE OORZAKEN.... (/loede ea ruwe daudea unrrcku zacht eu é&vdc düür: Ik bemoei me weinig met de huishouding BESCHUIT 14 Dot is fodi heel eenvoudig, hoor. Hier het geheim n tube Kaloderma-Galael Kaloderma-Gelee is een specioal middel, het helpt beslist en wel Hoe speel -jij dat klaar, dat je handen altijd zoo zadit en mooi blijven? Kijk de mijne eens. Een wonder, hoe zacht en verzorgd je handen zijn en daarbij doe je nog al je huishoudwerk zelf ookl goan de handen wasschen en goed afdrogen; ze daarna met Kaloderma - Gelde goed het was een goede rood; Kaloderma - Gelde is een pradttmiddel! F-WOLFF SOH N-KARLSRUHE maar wèl heb ik mijn vrouw gezegd: Als je voedingsmiddelen koopt, kijk dan niet op 'n cent meer of minder, maar neem het beste. Zoo is het dan ook bij mij thuis een „wet van Meden en Perzen" geworden, dat onze beschuit alléén van Verkade mag zijn! Groote ronde Beschuit per rol9 cent Kleine ronde Beschuit per rol6 cent WU HANDHAVEN w KWALITEIT Plf.-%^l U proeft cle zuiverheid DOOR HUINCK ALLISON Op een schoonen Meimorgen van had veriijkt, drie melkknechts mits- dit jaar gaders hun baas het ziekenhuis vond een zekere heer Smithson van Montreal in geschopt. Een van die in Montreal een aantal bebloede glas- kalveren werd „Xantippe's Zoon" ge- scherven in het voortuintje van zijn doopt een naam dien hij meekreeg landhuis, die afkomstig bleken te zijn bij wijze vau „goodwill", van een gebroken vensterruit van de Xantippe's Zoon stond daar dan in het tuinkamer, weiland en keek verveeld naar de maan. vond de politie van Rochester een Hij was jong, levenslustig en dien dag doodelijk aangereden stier langs de voor het eerst van stal. De vrijheid spoorlijn naar Halifax, had hem dien morgen een beetje over troffen een paar melkknechten een donderd en hij had er zich dus toe be- ernstig gekwetst en berucht individu paald met bedaarde stappen de ruimte aan in een weiland nabij het dorp van beweging af te meten en een studie Penelope, te maken van zijn omgeving. ontving de New Yorksche radio- Toen de avond viel begon Xantippe's omroep een aantal verontwaardigde Zoon zich echter eenigszins onwennig brieven van woedende luisteraars en te voelen. De avondlucht streek langs werd een zekere heer Jones, de om- zijn kouwelijke huid en bracht onaange- roeper van de maatschappij, ongeacht name gewaarwordingen over hem. Hij zijn hevige kiespijn, op staanden voet keek eens naar let hek, dat nog maar ontslagen en op straat gezet. onduidelijk zichtbaar was in de sche llet verband tusschen deze zeer uit- mering, vervolgens naar de paar lich- eenloopende gebeurtenissen lijkt ver te tende oogen van den eenzamen weg in zoeken en toch zijn ze onverbrekelijk de verte en ten slotte naar den hemel, met elkander verbonden door de ge- Daar stond de maan in haar eerste heimzinnige keten van oorzaak en kwartier en staarde op hem neer met gevolg en zij vormen gezamenlijk een één lodderig oog. Aanvankelijk keek hij leerzame geschiedenis. even lodderig terug, maar spoedig be gon dat volhardend staren hem te Laat mij beginnen met u den heer irriteeren. Het leek een uitdaging en die Smithson van Montreal voor te stellen, verdroeg hij niet. Zijn bloed stroomde Hij is vrijgezel, van middelbaren leef- vol vechtlust en plotseling maakte hij tijd en zeer welgesteld. Hij bewoont op zijn stierachtige manier een soort een landhuis aan een eenzamen buiten- bokkesprong naar den hemel. Zóó wild weg en is een man van vaste gewoonten, was die beweging, dat hij bij het neer- Een van die gewoonten is vrij zonderling komen van zijn voorpooten door zijn voor een degelijken vrijgezel. Als meneer knieën zakte en zijn kinnebak stootte Smithson zich 's avonds om elf uur aan den grond. De pijn maakte hem naar bed begeeft, laat hij namelijk zijn even helsch als zijn onmachtige woede radio aan staan en zich in slaap wiegen en weldra begon hij zijn pas verworven door luchtige dansmuziek. domein rond te rennen als een brie- Aan den vooravond vau dien merk- schende leeuw op zoek naar wien hij waardigen morgen had meneer Smith- kon verslinden. son ouder gewoonte copieus gedineerd. Tegen acht uur zette hij zich met zijn Kort na middernacht zocht een krant in zijn fauteuil, dronk een kopje duister individu behoedzaam zijn weg thee, las tot half tien en zette de radio door het voortuintje van den argeloos aan. Om half elf gebruikte hij een licht rustenden meneer Smithson. De naam souper, waarna zijn huishoudster hem van dit heerschap was Jim Stoke en goedennacht wenschte en zich naar bed aangezien mij voor een volledige per- begaf. Klokslag elf uur beëindigde de soons- en karakterbeschrijving ruimte radio-omroep een hoorspel en begon tekort zou schieten in dit verhaal van meneer Smithson te geeuwen. Hij bla- ware gebeurtenissen, moet ik volstaan derde in zijn radiofolder, draaide aan met de mededeeling, dat de politie den knop van zijn toestel en hoorde van Montreal zijn dierbare beeltenis prompt de stem van een zekeren heer bewaart in alle afdeelingen en onderaf - Jones door de tuinkamer weerklinken, deelingen, waarin de verschillende ver- Dames en heeren, hier radio New mogensdelicteu in haar archief gerang- York tot middernacht volgt er schikt zijn. dansmuziek van het Black and White- De heer Jim Stoke was toevallig orkest." op het spoor gekomen van een vet Meneer Smithson hoorde het eerste kluifje.. Hij had pas de groote vasten nummer geeuwend aan, stond vervol- achter den rug (vier jaar zonder aftrek gens op, wierp een verteederden blik van preventief) en het water liep hem op de brandkast, die voor ettelijke tien- uit den mond, als hij aan het wrakke duizenden „vaste" Sporen bewaarde en meubel dacht, waarin meneer Smithson draaide het licht uit. zijn „vaste" Spoorwegen bewaarde. Om tien minuten voor half twaalf sliep Bezield met de beste bedoelingen (voor hij als een oceaanvlieger. En beneden zijn doen althans) en vast besloten voor in de tuinkamer zong het Black and geen karwei, hoe moeilijk of zwaar ook, White-orkest „Twee dierbare handen", terug te deinzen, had hij zijn vrij aan zienlijke uitgangskas geheel besteed Ongeveer op hetzelfde oogenblik keek voor de aanschaffing van een complete „Xantippe's Zoon" een beetje opstandig beroepsuitrusting, die voorzien was naar bet eerste kwartier van de maan. van de nieuwste vindingen. Hij stond in een weiland van het dorp Jim Stoke zocht dus kort na het Penelope, dat niet ver van Montreal middernachtelijk uur zijn weg door het gelegen is. Tot goed begrip dient u te voortuintje van meneer Smithson. Het weten, dat Xantippe een koe was (ge- was tamelijk donker, windstil, de weg weest) met duivelsche eigenschappen, was verlaten en alles daarbinnen sliep, die behalve een abnormaal groote hoe- Hjj sloop om het huis heen, bleef staan veelheid melk haar eigenaar evenveel voor de keukendeur en spoot een kwart bekommernis gaf. Zij was namelijk tuitje olie in het deurslot. Toen paste tamelijk los in haar gewrichten en had hij een sleutel, boorde de kuip eruit in ruil voor de twee kalveren, waarmee en trok de deur open. Het gebeurde zij de grazige weiden van Penelope allemaal vliegensvlug en zonder ge-

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1938 | | pagina 14