ZEEUWSCHE SPORT 16 P. Bronkers won het nummer van de cracks in denYlissingschen singelloop. Met klein verschil op no. 2 wist J. de Buck dit nummer te winnen. Zaterdag werd door de athletiekvereeniging A.V.'35 uit Vlissingen een singelloop georganiseerd, waaraan verschillende Zeeuwsche athleten deelnamen. Be start van de junioren. Zeeuwen. Een moment Iets nieuws onder de zon is de singelloop van A.V.'35. Deze soort loopen hebben meer dan welke andere ook de belangstelling van het publiek en zijn daarom uit een propagandistisch oogpunt bekeken zeer goed. Vooral ook de Singel te Vlissingen leent zich bij uitstek voor zoo'n loop, naar ons gevoelen zelfs beter dan de Boulevard, Deze laatste loop heeft eveneens .een heel sterke aantrekkingskracht en mag zich, niet minder terecht, in een groote belangstelling verheugen. Het komt ons echter voor, dat het voor de athleten prettiger loopen is over en langs den Singel, welke een beter dek heeft en veel rustiger omgeving. Het zou aardig zijn na te gaan of en zoo ja, in hoeverre vooral dit laatste van invloed is op de gemaakte tijden. Is de, naar onze meening althans, meer rustige sfeer van een boulevard van invloed op de concentratie van den athleet Ziehier een vraag, welke voor uitbrei ding tot andere gevallen vatbaar is en een heel aardig onderwerp vormt veor een bespreking. Welnu dan: j.l. Zater- dag beleefde Vlissingen zijn eersten singelloop en hopelijk niet zijn laatsten. Het was een heel aardige loop met goede presta ties, zonder verrassingen. Vooral bij de senioren was Marathon, we zouden haast zeggen natuurlijk, in de meerderheid. Dron- kers werd winnaar en zijn clubgenoot Pieters was de tweede. De Ma rathon-mannen liepen in Het elftal van Terneuzen, kampioen van de derde klasse A. respectievelijk 8 min. 15.2 en 8 min. 16.8 sec. Als derde kwam Kambier (E.M.M.) in 8 min. 23.7 sec., zich daarmee eenigszins rehabiliteerend, na zijn slechte prestatie in den duin-veldloop. Enkelaar (E.M.M.), die enkele jaren terug reeds tot een aar dige prestatie in staat was, doch van het tooneel verdween, is teruggekeerd en na zijn debuut in den duin-veldloop leverde hij thans de goede prestatie van vierde te worden in 8 min. 24.2 sec. Een seri euze training kan hier nog wel een beetje van in vloed zijn. Opmerkelijk is de voortzetting van de goede resultaten door Pieters (Marathon), die ont- Een moment uit dezen laatsten competitiewed strijd voor de beide elftallen, waarbij Hero door de over winning zijn meerderheid nog eens wilde toonen. R.C.S.-de Zeeuwen 4-1. Met niet minder dan een 4-1 overwinning won B.G.8. van de Zeeuwen, die daardoor in een zeer benauwd hoekje zijn ge drongen, en het ziet er voor de Zeeuwen dan ook maar slecht uit. Hoogstens kun nen ze nog gelijk komen met Zeelandia, dat ook nog een wedstrijd tegen R.C.S. moet spelen en thans even veel punten heeft als de uit dezen wedstrijd. Be keeper van de Zeeuwen onderschept een aanval. dekt werd in den duin-veldloop. Deze jonge man doet iets goeds verwachten. Bij de junioren werd De Buck (A.V .'35) winnaar in precies 4 minuten, tweede is Barentsen (E.M.M.) geworden, die er een seconde langer over deed. Was Barentsen niet mis geloopen, dan had hij kunnen winnen, wat hij gezien zijn loopen wel verdiend had. We weten echter niet of De Buck dat wel zou hebben Vlissingen-Hero 3-4. Aan de kam pioenen werden bloemen aangeboden. toegelaten, daar deze niet minder sterk is. O.i. volgde Barentsen in de laatste me.ters een verkeerde tactiek of het moest zijn, dat hij niet voldoende reserve meer had voor een fellere eind spurt. Indien hij nog reserve had, was het beter geweest naast-in plaats van achter De Buck te loopen. Twee loopers intusschen, die het elkaar het komende seizoen nog wel eens lastig kunnen maken en voor mooie kam pen zullen zorgen. Höfer van Marathon werd derde in 4 min. 11.1 sec., wat eveneens een goede pres tatie is, welke Höfer echter nog wel kan verbeteren. En ten slotte nog één van de bekende rivalen op de junioren-loopen, de A.V. '35-junior Scheij- beler, die goede vierde werd in 4 min. 11.3 sec. Een zeer geslaagde loop, waarmee A.V. '35 alle eer inlegt. In het voetbalwereldje kwam de noodige op klaring ten gevolge van het vallen van vele be slissingen. In de zuidelijke tweede klasse A werd b.v. geduchte opruiming onder de degradatie- candidaten gehouden. De overwinning van R.C.S. op De Zeeuwen bracht de Souburgers in veiligheid en bovendien hebben hierdoor R.B.C., dat van Middelburg verloor met 2-0, en Goes ook geen ge vaar meer te duchten. Zeelandia heeft nog één puntje noodig uit den laatsten wedstrijd (thuis) tegen R.C.S. en het zou ons verwonderen, als de groen-zwarte ploeg dit niet zou halen, nu tegen het zich veilig wetende R.C.S. veel gemakkelijker ge speeld kan worden. Middelburg veroverde defini tief de tweede plaats en Vlissingen beëindigde de competitie met een nederlaag tegen de kampi oenen met 4-3, wat lang geen schande is.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1938 | | pagina 16