WAT ER AL NIET VERZEKERD WORDT! EVKRLASTWG n.'id.'MJij.wa'iJrUg'ijjjjiw.i BON Al «leze modellen 17 Prajadhipók, ex-koning van Siam, (lie zich verzekerde tegen het verlies van zijn troon, ontvangt nu op kracht van zijn polis tachtig duizend gulden per jaar. Bleriot, de Fransche vlieger, dié liet eerst het Kanaal overvloog, kreeg een prijs van honderd duizend gulden van lord N'ortheliffe, den kranten koning maar het geld werd betaald door een ver zekeringsmaatschappij Paderewski, de Poolsche pianist, had zijn vingers verzekerd voor tienduizend gulden per stuk. Mme. Polaire, een Fransche actrice, een zeer leelijke vrouw, verbaasde een iegelijk door zich te verzekeren tegen het verlies van haar leelijkheid en won een proces, toen zij door een ongeluk knapper werd. Dave Apollon, eeu Russisch dirigent, heeft voor twee ton zijn Russisch accent verzekerd raakt hij het kwijt of mindert het, dan beurt hij geld. Lester Tremayne, een radio-artist, verzekerde zijn Engelsch accent voor eenzelfde bedrag. Shirley Temple is verzekerd voor 25.000 dollar, mits zij geen wapens draagt in den krijg en niet in dronkenschap sterft of gekwetst wordt. De schrijver Gelett Burgess verzekerde een talis man, een vogelbeentje daar schreef hij 't geluk aan toe, dat hij een detective-roman had verkocht. De lijst zonderlingheden, waarvoor of waartegen de menseken zich verzekerenis bijna eindeloos en steeds komen er nieuwe „malle gevallen" bij. Men heeft zelfs het woord „monsterverzekeringen" uitgevonden om een verschijnsel aan te duiden, (lat in het gecompliceerde moderne leven niet gemist kan worden, naar het schijnt. Het normale leven brengt steeds grooter risico mee, en steeds andere risico's, die door gewone levens- of brandverzekering niet worden gedekt. De maat schappijen verdienen dan ook al aardig geld, door vergoeding te bieden voor allerlei zonderlinge schade. In de Vereenigde Staten wordt aan die operaties paal en perk gesteld door de wet (lie vindt, dat ver zekeren tegen malle risico's ongeveer 't zelfde is als wedden. Engeland echter stelt zulke grenzen bijna niet. Toch beweert Lloyd's, de grootste verzekerings maatschappij van Engeland, dat hun zaken niets met het gokspel gemeen hebben, en dat de premie voor iedere monsterverzekering nauwgezet berekend wordt, aan de hand van betrouwbare statistieken. In ieder geval wie een zonderling polisje wenscht af te sluiten, kan daarvoor in Engeland het best terecht. De regenverzekering is onder die vreemdheden de meest bekende. De maatschappijen hebben ontdekt, dat de statistieken van het weerkundig instituut, over een langen tijd genomen, wel kloppen, en dat de voorspellingen het in de grootste helft der gevallen bij 't rechte eind hebben. Dus verzekeren ze met alle genoegen een ijskraam, een liefdadigheidsbazar, een tuinfeest, een voetbalmatch of picknick tegen de schade, door slecht weer op een bepaalden dag ont staan. Een voorname plaats onder de zonderlinge polissen wordt ingenomen door het „schoonmoedertype". Zoo heeft zich onlangs een Londenaar voor twee honderdduizend gulden verzekerd tegen de nadeelige gevolgen, die hij ooit zou ondervinden, als hij hand tastelijk werd tegenover zijn schoonmama. Zoo kan menig gezin munt slaar. uit ruzie. Er kwam eens een man met een uitvinding te voor schijn een instrument, waarmee men de gedachten der menschen kon lezen. Een zakenman, die juist een prachtplan aan 't bedenken was om een kapitaal te verdienen, kreeg angst, dat zijn opzet doorzien zou worden, dus verzekerde hij zich tegen de gedachten- leesmachine. Maar van géén der twee kanten kreeg hij geld de machine deugde niet en zijn eigen plan ook niet. Een Engelsehe graaf heeft zich eens verzekerd tegen het gevaar, dat zijn nicht wegliep. In 1930 wou een studentenvereeniging in Wiscon sin garandeeren, dat haar jaarlijksch diner zonder gespeech verloopen zou dus nam zij een polis, die zelfs voor onvoorzien geredevoer gold. Ook een Amerikaansche zakenman, die in Engeland reisde, beschermde zich tegen de gevaren der spraak hij nam een polis tegen de risico van bekeering door een vrouwelijke apostel, die met hein meereisde. Tot voor weinig jaren was er niet veel sprake van verzekeringB»re/en»c/i«p. Omtrent 1900 wilde een Fransche maatschappij geen verzekering afsluiten op 't leven van dames, die heur haren verfden. Haar verven was ongezond, meende zij wie er zich aan te buiten ging, stierf jong. Tegenwoordig kan men zelfs de dooden verzekeren tegen brand, schip breuk en andere gevaren, die met het vervoer van het lichaam samengaan. Er is geen vorst of lieerscher in Europa, of er heeft wel iemand bij Lloyd's een polis genomen op de duur zaamheid van zijn bestuur. Menige groote transactie hangt van het voortbestaan van een bepaald bewind af, tot de transactie is afgewikkeld. Zoo loopen er bij Lloyd's verzekeringen op heerscliers, van Napoleon af tot en met Mussolini. Zelfs achtte het Amerikaan sche gezantschap te Londen zich kortelings geroepen, protest aan te teekenen tegen de vele verzekeringen, afgesloten op Roosevelt's leven en herverkiezing het vond die manoeuvres onnet. Een der oudste bekende polissen liep juist in tegen gestelde richting het was een verzekering tegen (le wederkomst van een lieerscher. In 169b bepaalde die polis, dat „John Ritchell te By well en George Rit ehell te Hexham, Xewcastle-on-Tyne, zullen betalen aan Roger Ffenwick te Corbridge, de som van 25 pond, als Jacob II of zijn zoon ooit de Engelsehe kroon herwint." Dit lijkt een heel gewone wedden schap, maar met evenveel recht kan men de heide moderne verzekering wedden noemen. Verzekeringsmaatschappijen hebben grof moeten betalen, toen koning Eduard VIII, de tegenwoordige hertog van Windsor, afstand deed van den Engel- schen troon. Zoo hebben ook tal van Engelsehe koop lieden uitkeering ontvangen, toen koning George V stierf hun polissen berustten op den grond, dat de troonsafstand of dood van een monarch altijd een periode van slapte in zaken ten gevolge heeft. en nog een heeleboel andere, staan in het nieuwe nummer van Praten en Breien. Dat is nu eens een blad waar je wat aan hebt en dat van allerlei bevat, niet alleen op het gebied van dames- en kinderkleeding, b.v. japonnen, baby-kleertjes, jumpers, kinderpakjes, maar ook een mooie heerenslipover, een fleurig slaapkamerkleedje, een keurige kussenrol. Alles mei- zoon duidelijke werkbeschrijving, dal zelfs de minstgeoefende er geen nweile mee heeft. Let l* vooral op onze extra attractie EEN BON ter waarde van 1 Everlasting etiket. Voor 5 etiketten óf 4 plus déze bon, ontvangt U het mooie in frissche kleuren gedrukte tijdschrift gratis. Zie den verlaagden prijs en let o.p het zware gewicht van de knotten. Wol 50gram, Motvrij, Krimpvrij, Kleurecht, 36 cent. Katoen 100 gram, Krimpvrij, Kleurecht, Trolasol gc verfd, 36 cent. Ongebleekt 100 gram, weergaloos sterk, Knotlengte 359 M. 20 cent. ter waarde van 1 Everlasting etiket Als U deze bon met 4 Everlasting etiketten naar Heeze zendt, krijgt U het nieuwe num mer van Praten en Breien gratis toegezonden.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1938 | | pagina 17