DURYEA rsöSSSssS1#» NIEMAND HEEFT ER NUT VAN 't Wordt Paschen DROSTE Een klein pakje bracht mij uit den droom.... DOOR DONALD ERICSON 20 Spant men zich redelijk in en de zaak gaat telkens scheef, dan is men allicht geneigd, zichzelf te beschuldigen. Ik zou alle vrouwen'willen zeg gen haastige spoed is zelden goed - ook bij zelfverwijten! Het liep mij den laatsten tijd telkens tegen met het koken. Ik dacht: het ligt aan mij! Ik merkte, dat het aan het bindmiddel lag. Nu ik MAÏZENA fabr. DURYEA gebruik heb ik nooit meer teleurstellingen. Of ik haar nu gebruik voor het binden van een soep, saus of groen te - in de keuken zie ik al, dat ik er aan tafel weer succes mee zal hebbenHoud U dus ook aan de van ouds vermaarde FABRIKAAT PAS OP'- SoaTmen Tegen inzending van een bovendeksel van een pak MAÏZENA, fabrikaat DURYEA ontvangt U kosteloos een receptenboek met 72 groentenrecep- ten. Adresseeren: Duryeahuis A'dam. Er zijn menschen in Newport, die Maar de kooi met duiven kwam niet Pat Leigh nog hebben gekend in aan boord en voortaan voer de „Maid- de volle kracht van zijn leven en land" uit zonder Larry's gevleugelde met twee gezonde beenen. Dat was in snelboden. den tijd, toen hij als sehipper voer van De „Maidlandmaakte de eene reis de „Maidland" en doorgaans in een na de andere en vaak zaten de ver- halven roes de zwaarste stormen trot- wanten van de bemanning in angst seerde. Die tijd is lang voorbij. De omtrent het lot van de schuit zooals „Maidland" verging en haar laatste de verwanten van alle andere vissohers- tocht beteekende ook de laatste reis schepen. Maar in weerwil van zijn van schipper Leigh. Want hij boette drankzucht en ruwheid was Pat Leigh zijn rechterbeen bij de ramp in en sinds- een zeeman uit duizenden en met de dien betrad hij nooit meer het dek van Maidland" onder zijn voeten tartte een schip en zwoer hij ook het vloeken hij de zwaarste stórmen en orkanen, en drinken af. Toch kwam er evenwel een dag Er zit een gedenkwaardige geschie- waarop blijken zou, dat zelfs de zee- denis vast aan het einde van Pat Leigh's manschap van n Pat Leigh te kort zeemansloopbaan. In zijn goeden tijd schoot in den verwoeden strijd tegen was hij een ruw heerschap en dat was de elementen. De „Maidland was sinds hij van jongs af geweest. Aan boord vier dagen op zee, toen er op een nacht ging het hem nooit gauw en goed ge- een storm losbrak, zooals nog geen der noeg naar zijn zin en als hij half be- opvarenden ooit eerder had beleefd. De schonken was, zaten zijn armen erg schuit bevond zich in de nabijheid van los aan zijn lichaam. de gevaarlijke riffen aan den ingang De „Maidland" was een motor- van de Galway-baai en Pat Leigh logger èn bemand met elf koppen. De trachtte inderhaast ruimer vaarwater jongste van de bemanning was Larrv te bereiken. Maar zijn kamp was nutte- Connell. Toen hij vijftien jaar oud was, loos de brullende, huizenhooge golven had hij al een tiental reizen met Pat wierpen zich als verslindende monsters Leigh achter den rug en hij kon er zich op het lichte scheepje en dreigden het niet op beroemen, dat hij erg bij hem in te verpletteren. de gunst stond. De reden daarvan was Allen zagen het gevaarlijke van den dat Larry's moeder Pat in haar jonge toestand in, maar toch kwam het einde jaren met de kous op den kop naar nog onverwachts. Een enorme water huis had gezonden, toen hij om haar berg nam plotseling de „Maidland" op kwam een blauwtje, dat hij haar zijn rug, droeg haar honderden meters nooit had vergeven, Zijn haat koelde voort en smakte haar als een waarde- hij later op haar zoon meestal in loos stuk speelgoed boven op een rif. het geniep, doch als hij de kans kreeg De ontreddering was volkomen. Het ook wel openlijk. schip brak doormidden, de sloep ging Zoo'n kans deed zich voor, toen Larry verloren en het leek een wonder, dat Connell postduiven op de reis meenam, althans de bemanning nog. gespaard De visschersschepen hadden in dien bleef. Huiverend en angstig kropen tijd nog geen radio aan boord,doch ze bij elkaar, in weerwil van alles nog de meeste onderhielden tijdens de reis dankbaar, dat zij het leven bshoudei communicatie met den wal door ge- hadden. Eén was er echter, die van geen bruik te maken van postduiven, die dankbaarheid wist. Die eene was Pat briefjes overbrachten met bijzonder- Leigh. Hij had zijn rechterbeen ge- heden omtrent de vangst en het tijd- broken en klampte zich huilend van stip van de thuisreis. Pat Leigh deed pijn aan het ontredderde want vast. echter niet aan die gewoonte mee en Vijf dagen lang hielden die beproe- Larry's onschuldige liefhebberij wekte vingen aan. Toen was er geen drink terstond zijn ergernis op. Hij vond het water meer, hulp bleef uit en de mannen een kinderachtig gedoe voor een zee- vreesden reeds dat zij gedoemd zouden man, doch bovenal was die bevuilde zijn hier om te komen. Doch hun angst duivenkooi in het logies hem een doorn was gelukkig voorbarig. Dienzelfden in het oog. Op zekeren dag, toen de dag werden zij opgemerkt door een „Maidland" weer uit zou varen, kwam anderen visscher. Een sloep haalde hen het tot een uitbarsting. Pat Leigh stond van het rif af en tegen den avond werden op het dek naar het inladen van de ze in Galway aan land gebracht. Het netten en victualiën te kijken, toen leed was geleden en Pat Leigh scheen Larry Connell en zijn moeder op den gered. Hij werd terstond naar het kant aan kwamen. Mary Connell droeg hospitaal overgebracht en daar ont- ouder gewoonte den bultzak van haar fermde de dokter zich over hem. zoon en Larry zijn kooi en een zak Pat had juist een helder oogenblik. duivenvoer. Pat Leigh was niet geheel toen zijn been werd onderzocht. Hij nuchter en kwam met driftige passen zag den dokter het hoofd schudden en in het gangboord staan. keek hem angstig aan. „Die vuile boel blijft van de schuit „Dat zullen we terstond moeten af,"versta je viel hij ruw tegen Larry amputeeren, vriend," zei de medicus- uit. „Ik heb je vaak genoeg gewaar- bezorgd. schuwd en nou is het afgeloopen." „Amputeeren schreeuwde Pat Larry keek hulpeloos zijn moeder Leigh. „Een zeeman met één been is aan geen zeeman. Dan zou ik mijn laatste „Waarom gun je hem dat pleziertje reis hebben gemaakt." niét, Pat Leigh 1" vroeg Mary scherp. De dokter knikte hem ernstig toe. „Niemand heeft er immers hinder van." „Als je slechts één dag eerder gevonden „Niemand heeft er nut van, Mary was, had ik het kunnen redden Connell," antwoordde Pat Leigh grof. maar nu is het te laat, vriend." Bovendien heb je je er niet mee te Pat Leigh begon te schreien als een bemoeien. Ik ben hier de baas en ik kind totdat er een verpleegster zal zelf bepalen, wat me aanstaat of binnentrad met een doek voor haar ge niet. Die jongen kan meegaan zonder laat en een narcosekap in haar hand. z'n duiven, of anders met zijn duiven Maar vóór hij het bewustzijn verloor rechtsomkeert maken." dacht hij nog aan Larry's postduiven Mary gaf hem geen antwoord, ver- en aan zijn eigen woorden „Niemand uchtelijk keerde zij hem den rug toe. heeft er nut van, Mary Connell...." en natuurlijk liggen de Droste-eitjes op U te wachten. Vele nieuwe soorten. ALTIJD WELKOM Spaart plaatjes voor onze albums Uw spiegel is eerlijk! Hij laat U dadelijk zien hoe Uw huid opfleurt na het gebruik van de USiH en powders. En geen wonder, want USiH is hèt natuurlijke schoon heidsmiddel, zoo rein en zuiver dat het aan de huid een verkwikkend, tintelend gevoel geeft. De USiH creams en powders in de aan trekkelijke verpakking-met-de-bloemen (dezelf de als die van de zoo verrassend frissche USiH Eau de Cologne) zijn in alle goede zaken verkrijgbaar in de uitvoeringen van 30 en 50 ets.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1938 | | pagina 20