ZEEUWSCHE OMROEP 27 Oude dijken worden afgegraven en de grond over lagere terreinen verdeeld. Te Yerseke. heeft deze week het echtpaar Anthonie Hoebeke- Franoina Bom zijn gouden bruiloft mogen vieren. Het laatst voltooide schip van De Schelde, de Ruys, zal deze week zijn officieelen proeftocht maken en dan worden overgedragen aan de Koninklijke Paketvaartmaatschappij Per kruiwagen wordt de algegraven grond vervoerd naar het te egaliseeren terrein. In werkverschaffing worden op diverse plaatsen van Zuid-Beveland landerijen geëffend. Zoo bijvoorbeeld onder 's Heer Arendskerke. Hallo Hallo hier is, de persdienst van den officieelen Zeeuwschen Om roep. Het verder vertellen van deze berichten, in welken vorm ook, is geoorloofd. Men meldt ons nit Oostkapelle, dat een inwoner alle provinciale bladen in kennis stelde van het feit, dat hij voor het eerst in 1938 den koekoek heeft gehoord. Inmiddels is het misverstand opge helderd. Tegen de politie-verordening in blijkt n.l. een lenrder in zoetigheid zijn waren luidkeels te hebben aange prezen Uit Kortgene ontvingen wij het be richt, dat op de Emelisse-weide wederom een grafkelder is gevonden. De oudheid kundigen stroomen uit alle oorden van het rijk reeds toe en dezer dagen zijn reeds twee bejaarde Engelsche dames verkenners van den Britschen mummie- bond op het eiland gesignaleerd. De studie-club van het Genootschap der Wetenschappen onderzoekt of Tut- ankh-amen vroeger misschien een filiaal op Noord-Beveland heeft gehad Uit Yerseke seint men ons, dat een bijkeuken-schoorsteenbrandje eigenhan dig door den generaal-brandmeester is gebluscht. Algemeen wordt betreurd, dat men hem voor deze heldhaftige daad niet meer in rang bevorderen kan. Als pleister op de wond zal een ont- roetingsfondsje gesticht worden De gemeenteraad van Ritthem nam met schitterende eenstemmigheid het voorstel aan om f 2.50 te laten verdeelen onder de georganiseerde geitenfokkers. Daar men nu ook gerust rekenen durfde op de dankbaarheid der geiten werd den gebruikers der gemeentelijke voetpaden toegezegd, dat de grasplaag op die paden ernstig tegengegaan zal worden Onze kunstcriticus te 's Heer Arends kerke geeft in een missive van 19 Maart hoog op van een uitvoering door het gemengde koor „Zanglust". Als een bijzonderheid noemde hij de verklan king van „Avondrust" en „Ruzie in het kippenhok". 't Lijkt wat vreemd en zweemt naar een scherp contrast, maar bij dieper doordenken rijpt het besef, dat zonder die rust die ruzie nooit zoo tot haar recht had kunnen komen Onze correspondent te Aardenburg schrijft ons, als meer-werk-propagandist, vol vreugde over een nieuwe pudding- fabriek, daar menigeen er 'n broodje in hoopt te vinden. Aanbevolen zij de fabricatie van plum-plum daar zit van alles in „Oefening kweekt kunst" te Domburg heeft, naar een getrouw luisteraar ons meldde, ditmaal „De sukkel" gespeeld. Op alle fronten is het met de kweeke- rij nog misère Men seint ons uit Oostburg, dat de gemeenteraad de gasfabriek verkocht heeft aan een heer te Sappemeer. Nog te koop is 'n paar schoenen met rubberzolen van den gemeente-bode en 'n inktpot met barst op de secre tarie. Wie van deze voorjaarsoprui ming nog profiteeren wildat bij zich haaste Hier is nu niets meer aanwezig dan de omroeper, waarom wij sluiten tot de volgende week, dames en heeren

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1938 | | pagina 27