mmr PELMAN DE TALISMAN-RING CUTEX van Uw Leven INSTITUUT LIKDOORNS i 48 - Scheermes weg> „Ik gevoelde dot het anders kón doch ik realiseerde wmij dit niet voldoende en leefde in de sleur van allen dagTot ik het geluk had op Uw cursus gewezen te worden. In October IJ. ontving ik Uw eerste lesmomenteel be studeer ik Uw negende en daar- tusschen ligt voor mij den weg eener nieuwe levensontplooiing.''9 Dit schreef de Heer Joh. F. te en derge lijke brieven ontvangt het Pel man Instituut van bijna al haar cursisten. Ook U kan 2$ helpen om meer van Uw leven te maken» doordat zij U leert Uw persoonlijkheid te ontwikkeien. JUISTE BEGRIPSVORMING dat zijn de eigenschappen die den mensch vooruitbrengen in de wereld, die hem doen uitsteken boven zijn omgeving en hem tot een gezochte persoonlijkheid maken. Die eigenschappen kunt U aankweken bij Uzelf maar het gaat alles zooveel gemakkelijker, als U daarbij leiding en voorlichting ontvangt. De Pelman training nu is gebaseerd op wetenschappelijke gegevens en het Pelman Instituut wordt geleid door een psycholoog van erkende bekwaamheid, die in persoon lijke correspondentie of op zijn spreekuren in een persoonlijk onderhoud een levendig contact houdt met eiken cursist. ONTWIKKEL UW PERSOONLIJKHEID Het is merkwaardig dat niet zoozeer de menschen met een speciale vakkennis het ver brengen, maar de menschen met „op treden", menschen die wilskracht hebben en tegelijkertijd charme en tact. Wanneer gij meer wilt weten van het Pelman Instituut vul dan onderstaande bon eens in. Wij zenden U dan gratis het boekje „De Volwaardige Mensch" waaruit U kunt zien wat het Pelman Instituut voor U kan doen en dat zeer bekende menschen zoo- als Prins Karei van Zweden, Lord Baden Powell enz. onze cursussen hebben gevolgd en er zeer enthousiast over waren. Deze coupon brengt U gratis brochures met waardevolle aanwijzingen. VUL IN NAAM ADRES Zend aan PELMAN INSTITUUT Damrak 68 AMSTERDAM Vervolg van blz. 25 „Tristram is lang niet dom," zei Eustaoie eerlijk. „Dom niet," beaamde juffrouw Tbane, Joor bet raampje kijkend naar de rechte gestalte er naast, „maar helaas wel heerschzuchtig en bazig. Wat hij tegen me zei, toen de butler weg was, getuigde van weinig waardeering en gevoel, en de manier waarop hij me van den stoel af hielp, liet veel te wenschen over." „Hij houdt niet van vrouwen," legde Eustacie uit. Weer gingen de oogen van juffrouw Thane naar het ernstig profiel van sir Tristram. „0 zei ze. „Dan is dat de verklaring Enfin, we deden ons best om 't zoo natuurlijk mogelijk te laten schijnen, dat ik op een stoel stond, maar de butler zal ons wel voor een paar gekken aanzien en toen hij weg was, en sir Tristram zijn hart had gelucht over vrouwendomheid, gingen we weer aan 't zoeken. Gelukkig was niet ik, maar sir Tristram bezig, de paneelen te bekloppen, toen een hatelijk sluiperig individu een snuifdoos op het bureau kwam leggen. Toen kon ik ten minste toonen, dat ik ook tegenwoordigheid van geest had. Ik zei tegen je neef, dat hij eens naar de afwerking van de speer punten moest kijken." „Wat handig bewonderde Eustacie. „Ik heb die speerpunten niet eens gezien „Ze zijn er ook niet," zei juffrouw Thane. „En ze schijnen bij zulk hout werk niet te hooren. Ik kreeg ten minste een standje van sir Tristram, toen de snuifman weg was. Toen kon ik meteen niet meer, en ik stelde voor, er maar mee op te houden. Ja, 't is vreeselijk zwak van me," antwoordde zij op een verwijtenden blik van Eustacie, „maar eerlijk gezegd vind ik 't een hopeloos werk. Ludovic zal een beetje preciezer moeten bedenken, waar dat paneel zit." „Dat kan hij tooh niet „Dan moet hij maar zelf gaan kijken," zei juffrouw Thane nadrukkelijk. Eustacie neigde tot verontwaardi ging, maar nu stond het rijtuig voor den Rooden Leeuw stil, en moest zij een geschikter moment voor haar ver wijten afwachten. Shield sprong licht van zijn paard, opende zelf het portier en liet de tree neer. Hij hielp de dames uitstappen en ging met haar de herberg binnen, nadat hij zijn paard aan een stalknecht had toevertrouwd. Nye kwam hun tegemoet en vertelde met de stem van iemand, die vruchteloos getracht heeft een ramp te voorkomen, dat Ludovic bij sir Hugh Thane op de kamer was. „Bij mijn broer riep juffrouw Thane uit. „Wat doet hij daar „Kaarten, madam," antwoordde Nye grimmig. „Maar hoe kómt. hij er vroeg juffrouw Thane. „Hij lag toch in bed „Jawel, madam, maar toen u vijf minuten weg was, begon zijne lordschap te bellen om Clem. Er was niets aan te doenhij wou opstaan 'en zich aan- kleeden, en ik was er niet, dus Clem hielp hem maar. Zoo gaat 't aldoorals meneer Ludovic iets in zijn hoofd krijgt, helpt Clem, wht 't ook is." „Je had hem geen kleeren moeten brengen zei Eustacie tegen haar neef. „Onzinzei Shield. „Hij moet er toch óóit uit't Zal hem geen kwaad doen." „Dat is allemaal best," zei juffrouw Thane, „maar al stond hij op, dan hoefde hij nog niet bij Hugh op de kamer te komen. Ik sla Hugh erg hoog aan, maar ik vind hem niet geschikt om een gewichtig geheim te bewaren. Je had 't moeten beletten, Nye." Nye lachte ietwat wrang. „U kent zijne lordschap niet, madam. Hij was nauwelijks aangekleed, of hij liep de kamer uit, om zijn beenen te probeeren. Hij liet Clem zien, dat 't heel goed ging, en toen stak sir Hugh die de bel al zoowat stuk had getrokken, zei hij zijn hoofd buiten de deur, om Clem te roepen. Voorzoover ik van Clem ge hoord heb, raakten sir Hugh en meneer Ludovic toen meteen aan 't praten sir Hugh keek heelemaal niet verwon- derd, dat er nog een heer in huis was, en meneer Ludovic was natuurlijk erg vriendelijk. „0, bent u sir Hugh Thane?" zei hij. „Mijn naam is Lavenham. Ja, madam, dat zei hij zoo maar dood gewoon Echt meneer Ludovic. „Ik kan me uw gezicht niet zoo gauw herinne ren," zei sir Hugh, „maar ik ben blij, dat u me kent, want ik heb meer dan genoeg van mijn eigen gezelschap. Speelt u piket Dat was natuurlijk iets voor meneer Ludovic vóór Clem er erg in had was hij naar beneden gestuurd om een paar spellen kaarten en een flesch wijn te halen. Toen ik weer binnenkwam was 't te laat, madam ze zaten bij sir Hugh op de kamer, als twee dikke vrienden." De dames keken elkaar ontsteld aan. „Ik zal maar eens gauw gaan kijken," zei juffrouw Thane gelaten. Het was, zooals Nye verteld had. Lord Lavenham en sir Hugh Thane, beiden in ochtendjas, zaten in de slaap kamer van sir Hugh bij den haard, aan weerszijden van 'n bijgetrokken tafeltje, piket te spelen. Ieder had een glas wijn naast zich, en zij gingen zoo in hun spel op, dat zij van het opengaan der deur en van juffrouw Thane's aanwezigheid niets merkten, vóór deze midden in de kamer stond. Toen keek sir Hugh op, zei verstrooid „0, ben je daar, Sally," en vestigde zijn aandacht weer op dt- kaarten. Juffrouw Thane legde haar hand op Ludovic's schouder, om hem te beletten, op te staan, maar zei veelbeteekenend „Als ik nu eens de Beau was geweest of een kommies „Ik kan me verdedigenstelde Ludovic haar gerust, en in een oog wenk had hij een klein, met zilver beslagen pistool uit zijn zak gehaald. „U zou toch zoo maar niet schieten, hoop ik zei juffrouw Thane. Sir Hugh zette zijn bril op om naar 't pistool te kijken. „Mooi dingetje," zei hij. Ludovic gaf het hem. „Ja, van Manton. Mooi werk „Ik houd alleen niet van dat zilver," zei sir Hugh. „Dat verblindt je." Hij keek den loop langs. „Een beetje kort. Boven de twaalf el niet zeker." „Dacht u riep Ludovic met fonke lende oogen uit. „Ik neem aan, op twintig el een oog uit een kaart te schieten." -„Hiermee zei sir Hugh ongeloovig. „Daarmee." „Ik wed om een pony, dat u 't niet kunt." „Top riep Ludovic aanstonds. „En waar moet die weddenschap uitgemaakt worden vroeg juffrouw Thane. „0, op 't erfzei Ludovic, het pistool weer aannemend. „Heel aardig," zei juffrouw Thane. „Dan kunnen de stalknechts u goed zien. Ik wil niet dat 't gebeurt, hoor, Hugh. We zullen zóó wel gelooven, dat hij een knap schutter is." '4 Probeer de magnifieke C'ulex nagellak. 'De nieuwe Cutex nagellak ver dampt niet, is tot den laatsten druppel te gebruiken, is ge makkelijker aan te brengen en droogt op met fraaieren glans. Ieder winkelier heeft deze nieuwe matglanzende tinten in voor raad. Liquid Polish. Verwijder in 2 dagen zonder pijn, door deze moderne methode. Wanhopig door likdoornpijn, grijpt al gauw naar het mes. Doe het nooit, want bloed vergiftiging kan het gevolg zijn. Volg de veilige Trannosan-methode. Eén Trannosan Remedy op den likdoorn en weg is de pijn, als bij too verslag. Na 2 dagen haalt U den wit geworden kwelgeest van Uw voeten, zonder pijn en zonder bloedvergieten. Nooit meer likdoornpijn, doch gezonde, sterke voeten. Zoo doei U de Remedy er op. Trannosan Remed 8 toepassingen met Gratl Voetbad en Garantiebewijs Na 2 dagen. Daar gaat de weerprofeei. n> tU t. Trannosan helpt snel en wei LONDEN 4 Bloomsbury streelNEW YORK 271 North Avenue; PARIJS 80 Boulevard Haussmann; MELBOURNE 396 Flinders Lane; MALANG - DURBAN - CALCUTTA - DELHI

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1938 | | pagina 28