jOOo I I KRUSCHEN Na 25 jaar rheumatische pijnen i m Plek FIE.T5 <j 1 ~r SALTS 29 ,.Ik heb ten minste wel eens zestien kaarsen achter elkaar uitgeschoten," zei Ludovic. „O, was u dat f" riep sir Hugh uit. „Dat verhaal heb ik eens gehoord maar ik hoorde van vijftien." „Zéstienzei Ludovic. „Waar is Tristram Die is er bij geweest Juffrouw Tliane ging heen, om sir Tristram te halen. Ludovic verzocht hem aanstonds te zeggen, of hij bij mevrouw Archer indertijd vijftien of zestien kaarsen had uitgeschoten. „Dat weet ik niet meer." antwoordde Shield. „Ik weet alleen, dat je een grooten spiegel aan gruzelementen schoot en dat we de wacht op ons dak kregen." Sir Hugh zat strak naar sir Tristram te kijken en riep opeens, met een blij gezicht „Shield Ik herkende u on middellijk En ik weet ook, waar ik u den laatsten keer gezien heb." Sir Tristram gaf hem een hand. „Verleden jaar, toen Mendoza met Warr bokste," zei hij zonder aarzeling. „Precieszei Thane. „Was wel aardig, hè f Hebt u Dan den laatsten keer met. Humphries zien vechten Dat zal twee jaar. „Als de heeren over boksen gaan praten, zal ik maar vertrekken," kwam juffrouw Thane er tusscheu. „Nee, blijft u hier," zei Ludovic. „Ik geef ook niets om boksen. Wat ik zeggen wou, hebt u 't. paneel gevonden f" De herinnering aan haar gezwoeg van dien ochtend maakte het antwoord een beetje bits: „Nee, Ludovic, we hebben 't paneel niét gevonden." „Dacht ik wel," zei hij. Juffrouw Thane scheen te strijden met haar gevoelens. Haar broer zei, 0111 zijn belangstelling te toonen „Iets ver loren V „Nee, Hugh," zei Sarah ijselijk kalm, „lord La venham is iets kwijt. Een talisman-ring. Ik heb 't je drie dagen geleden uitvoerig verteld. Hij heeft hem op een avond met spelen verloren, in den Cacaoboom." „O ja, nu herinner ik me zooiets," zei Thane. „Als ik je een raad inag geven, Lavenham, speel dan nooit in den Oaeaolxtom. Daar hebben ze mij ook eens beetgehad. Er was een knaap, die aldoor onmogelijk hoog gooide. Ik ver trouwde 't direct al niet en ja hoor, er zat lood in de steenen Sarah kwam tusschenbeide, vóór het gesprek in verdere herinneringen ver loren kon gaan. Zij hield Ludovic voor oogen, dat hij ernstiger dingen te be spreken had dan spelletjes en voegde er met veel gevoel aan toe, dat haar eigen inspanning te zijnen bate niet alleen vruchteloos, maar misschien noodlottig was geweest. „Je neef heeft gehoord over dien rijknecht van Eustacie en waarschijnlijk koestert hij argwaan. Gelukkig had sir Tristram de tegen woordigheid van geest, 0111 te zeggen dat hetwie zei u ook weer dat 't was, sir Tristram „Jem Sunning," antwoordde SliieLd. „Weet je nog, Ludovic f" „Ja, maar die was naar Amerika gegaan, dacht ik." „Natuurlijk," zei Shield. „Daarom koos ik hem juist. Maar ik weet niet, of de Beau me geloofde, 't Lijkt 111e hoe langer hoe noodiger, dat je ergens heengaat, waar je veilig bent. Als je naar Holland ging...." „Dat doe ik niet," zei Ludovic vier kant. „Dat zou ik ook niet doen," kwam er onverwachte liulp van sir Hugh. „Rome zou me veel beter lijken alleen beldam ze daar veel te veel schilderijen," twijfelde hij weer. „Ik blijf hier," zei Ludovic. „I11 't ergste geval is altijd de kelder er nog." „Dat vind ik nu ook riep Thane goedkeurend. „Ik heb zoo'n idee, dat er nog veel meer in dien kelder ligt, dan we weten. Dien Kanariewijn heb ik gisteren pas voor 't eerst gehad." Niemand sloeg acht op zijn op merking. Sir Tristram zei „Góed, Ludovic, als je zoo vast besloten bent, zal ik geen tijd verliezen met redeneeren. Denk je werkelijk, dat die ring achter dat paneel zit f" „Ja natuurlijkEr is geen betere bergplaats. Waar zou hij hem anders hebben „Zou je 't paneel kunnen vinden, als ik je hielp om 't huis in te komen f" ,,'t Is te probeeren." zei Ludovic vol hoop. „Natuurlijk," antwoordde Shield, „maar we hébben al een keer vruch teloos gezocht ik heb geen zin in een tweeden keer." „Als ik binnen ben, kun je 't aan mij overlaten," zei Ludovic. „Als ik 'tpaneel zie, herken ik 't zeker." „Laten we 't hopen," antwoordde Shield. „De Beau zei, dat hij naar de stad wou van de week dat zou een mooie kans zijn." Juffrouw Thane kuchte. „En, eh.... 't is zoo maar een vraaghoe wou u in de villa komen, mijnheer „We kunnen inbreken door een raam," zei Ludovic, „Da's zoo'n toer niet." Zij keek met een zedigen blik op naar Shield, „Ik ben bang, dat u air Tristram tot zoo'n krachtmiddel niet overhaalt," zei ze. Hij antwoordde met een zijner onder zoekende blikken. „U schijnt me nogal een futloos mensch te vinden, juffrouw Thane Zij glimlachte en schudde het hoofd, maar gaf geen antwoord. Haar broer, die ietwat verwonderd had toegeluisterd, zeicopeens, dat hij 't nogal '11 gekken toestand vond. „Je kunt toch niet gaan inbreken wierp hij tegen. „O, jawel," antwoordde Ludovic. „Zóó gekortwiekt ben ik nog niet." „Maar 't is strafbaarbetoogde sir Hugh. „Drank smokkelen is ook strafbaar." antwoordde Ludovic. „Laat ik u ver tellen dat 't er weinig meer toe doet. wat ik uitvoer, zooals ik er voorsta." Sir Hugh ging recht zitten. „1" bent die dranksmokkelaar toch niet, waar mijn zuster 't over had J" „Ik ben vrijhandelaar," zéi Ludovic grinnikend. „Zegt u me dan eens gauw," zei Thane. het inbraakplan vergetend voor een belangrijker zaak „kunt u me helpen aan een pijp van dien Cliam. bertin. dien Nye in zijn kelder heeft, f" Wordt vervolgd PANOR AMA. Geïllustreerd weekblad. Verschijnt IJondcrdags. Tezamen met een der |»eriodiekeii IX* Stad Amsterdam, Groot Rotterdam, 's Gravenliage in Beeld. Ons l.and. Ons Zuiden of Ons Zeelanti f 1.62% per kwartaal of f 0.12% per week. Franco per |>osl f 1,75 per kwartaal bij vooruitbetaling koloniën f7.65 per jaar bij vooruitbetaling. Voor postabonnementen en adreswijzigingen van pos*, abonnementen gelieve men zich uitsluitend te wenden tot het bureau te Haarlem. Bureaux HAARLEM, Nassaulaan 51. Tel. Int. 13866. Giro nr. 142700. AMSTERDAM, N-Z. Voorburgwal 262. Telefoon luiere. 33170. Giro nr. 07046. ROTTERDAM. Stationsweg 24 Telefoon luiere. >0340. Giro nr. IÜ1081. 's GR A V ENHAGJE, Stationsweg 05, lel luiere. 111666. Giro nr. 43141. UTRECHT, Billstraat 142 Telefoon Intere. 13473. Giro nr. 140507. 's HERTOGENBOSCH. Stationsweg 27. Telef. Intere. 121 Giro nr. 120750. MAASTRICHT, Stationssiraai 20. Telef. intere. 3851. Giro nr. 124690. VI.1SSINGEN. Bad. iiuissiraat 5. Tel. 81. De voorwaarden \an onze gratis ougevallenxerzekering zijn op aanvraag verkrijgbaar. f V So SIMPLEX RHWIEU FAB RIEKEN AM^7ÊRJ><\ r-/ I I I I Verbaasd over snelle beterschap „Ongeveer 23 jaar geleden voelde ik voor het eerst lichte rheumatische pijn in arm en schouder. Langzamerhand werd alles erger, totdat ik stekende pijnen kreeg in armen en' lendenen. Ongeveer 12 maanden geleden kocht ik voor het eerst een flacon Kruschen Salts en tégen den tijd, dat deze op tras, werd ik aangenaam verrast door een lichte verbetering. Na den t weeden jlaeon was alle pijn verdwenen en deze is sindsdien nimmer meer terug gekeerd.'" T. 1k. (Origineele brief ter inzage.) De oorzaak van Uw rheumatische pijnen is maat al te vaak gelegen in het zich ongemerkt ophoopen van af valstoffen in Uw lichaam, waardoor Uw bloed verontreinigd wordt, terwijl allerlei schadelijke stoffen als urinezuur e.d. ontstaan. Kruschen Salts is een combinatie van 6 verschillende /nine- rale zouten, die, door Uw afvoeror- ganen tot krachtiger werking aan te sporen, alle schadelijke stoffen ge regeld uit Uw lichaam verwijderen. Hiermede is dan meteen de oorzaak van Uw klachten opgeheven. Uw rheu matische pijnen zullen geleidelijk af nemen om tenslotte geheel op te houden. is verkrijgbaar bij alle apothekers en erkende drogisten a ƒ0.40, ƒ0.75 en 1.60 per flacon. Let op, dat op het etiket op de flesch, zoowel als op de buitenverpakking, de naam Rowntree Handels-Maatschappij, Amsterdam, voorkomt.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1938 | | pagina 29