PEPSODENT TANDPASTA POND'S Creams IRIUM helpt millioenen in den strijd tegen doffe, verkleurde tanden! de eenige met IRIUM Het geheim va» haar CARRIÈRE! H. \A_ 32 PEPSODENT is de eenige tandpasta, waarin deze opzien barende uitvinding is toegepast, die de tanden een verras sende nieuwe glans geeft. „Het is alsof een donkere wolk wegtrekt en de zon weer doorbreekt!" - zóó gevoelen zich millioeneft na hnn eerste proefneming met Pepsodent Tandpasta, waarin IRIUM is toegepast. De werking van Irium is zoo doel treffend, dat het de fraaie natuurlijke glans, die velen voorgoed verloren waanden, opnieuw te voorschijn brengt. Het houdt de kindertandjes gezond en sterk. Dank zij IRIUM schuimt Pepsodent heerlijk. Verfrisschend I>e groote tube is voordeel iger j BPl KI AAN POND'S EXTRACT CO., PRINSENGRACHT 983, AFD. 133, AMSTERDAM-C. I Gelieve mij te zenden 2 monstertabes Pond's Cream en monsters der I 5 tinten Pond's Poeder, waarvoor bijgaand 4 postzegels van 3 cent. Naam Adres 191 i ET is zoo eenvou dig, charme te bezit ten, als U maar i e d e- ren morgen en avond Pond's Cream en Pond's Poeder ge bruikt. Pond's Cold Cream zuivert de huid van allerlei stoffen, die ge durende den dag de jeugdige frischheid van Uw teint bedrei gen, bevrijdt de poriën en wekt een krachtiger werking derhuidcellen en bloedvaten in de onderhuid op, met het gelukkige resultaat, dat alle lijntjes en rimpeltjes verdwijnen. Pond's Vanishing Cream is overdag een ideale bescherming tegen de grilligheden van het weer en vormt tevens een perfecte basis voor Pond's Poeder. POND klonk de sclieepssirene en de beide vrouwen verhaastten hun stap. Nog slechts negen passen scheidden hen van de loopplank. l)e keizerin leunde zwaar op den arm van haar gezellin, ter wijl haar kracht wegvloeide door een inwendige bloeding. Haar japon, die sinds Rudolf's dood steeds zwart van kleur was geweest, nam het weinige bloed op, dat door haar kleeren drong. Zij ging alleen de loopplank over. Doch eenmaal op dek, zonk zij ineen, met liet gezicht voorover. Nu druppelde het bloed zichtbaar op den witten vloer. Met een wilden schreeuw rukte gravin Sztarav de natte japon open en legde de huid bloot, die reeds de bleeke tint des doods aannam. Men zag maar een kleine wonde, scherp driehoekig en aan wier randen het bloed begon te stollen. De stoomboot ging haar gewonen weg en doorkliefde de golfjes, die de bries opjoeg, toen plotseling iemand den kapitein ervan verwittigde „De keizerin van Oostenrijk ligt doodelijk gewond aan boord Meteen veranderde het schip van koers, terwijl door middel van twee roeiriemen en een dekstoel een draag baar werd geïmproviseerd. Bedekt door haar mantel „Trani" (zoo genoemd, omdat hij haar denken deed aan haar zuster Matliilde, de gravin van dien naam), lag Elisabeth zeer stil terneer. Men hoorde van den oever schrille alarmsignalen, terwijl een ambulance op de pier aankwam juist toen de boot aanlegde. Als een stervende vrouw- werd de keizerin haastig haar hotel binnengedragen. Twee dokters en een Engelsche verpleegster boden de eerste hulp, maar de laatste sacramenten, die nog konden worden toegediend, kwamen meer van pas. Madame Mayer, de eigenaresse van het hotel, die door haar vlijtige reclame Lucheni een vingerwijzing had gegeven, wreef Elisabeth's koude voeten en barstte in een luid klagen uit. Dr. Golay maakte een kleine snede in de slagader van den rechterarm en vond haar droog. Het levensbloed was weggevloeid Lucheni werd gepakt en later tot levenslange gevangenisstraf veroordeeld. Op 'n morgen vond men hem dood in zijn cel. De moordenaar had zichzelf opgehangen DRIEËNDERTIGSTE HOOFDSTEK Frans Jozef zat aan zijn bureau en schreef een brief, die tien September 1898 gedateerd was, den dag van Elisa beth's dood. Hij was zeer gedeprimeerd. Hij vouwde zijn brïëf dicht en las het adres over, eer hij de enveloppe verzegelde. Toen kwam zijn' adjudant, graaf Paar, binnen met een doodsbleek gezicht. „Nu, beste Paar," vroeg de keizer zonder op te zien, „wat is er f" De ander vond geen woorden. Ten slotte reikte hij zijn meester een ver kreukt stuk papier. „Majesteit," stamelde hij „het is on mogelijk vandaag de manoeuvres te gaan bijwonen. Er is slecht nieuws." „Uit Genève riep Frans Jozef op springend. Hij las het telegram, dat de waarheid verbloemde en aan het secretariaat gericht was „Hare Majesteit de keizerin ernstig gewond. Verzoeke het nieuws voor zichtig aan zijne majesteit mede te deelen. Kromar, hofsecretaris." Dr. jur. Kromar, die trots Elisabeth's verlangen om alleen en onbespied te zijn, aangewezen was haar op reis te eu... ,H«a2 JU*t y<S JU iAbfympiiAteia düuZeUiï*. iO &9i. l)e roestige, driehoekige rijl, waarmede Lurheni keizerin Klisabeth vermoordde volgen, had deze voorloopige en ver geeflijke uitvlucht bedacht. Maar thans kon de waarheid niet lang meer ver heeld worden. Zeer spoedig na het eer ste telegram verscheen een tweede. Frans Jozef nam het met trillende han den aan zijn ongeduld was zóó groot, dat hij de enveloppe in tweeën scheurde. Maar ook zoo zag hij met één oogop slag den vreeselijken inhoud. „Mir bleibt doch gar nichts erspart," hoorde Paar hem kreunen. („Mij blijft niets bespaard.") Intusschen verrichtte de Zwitser Reverdin met zijn assistenten Gosse en Megévaud de lijkschouwing en bereidde de doode keizerin voor om haar laatste thuisreis te aanvaarden. In een kist met glazen deksel werd de keizerin naar Weenen teruggebracht, om naast Ru- dolf in de crypte vau de Capucijner monniken te worden bijgezet. Zij was de vijftiende keizerin van Oostenrijk, die in dezen gewijden grafkelder baai- laatste rustplaats vond. De keizer, die zich reeds bij Elisa beth's leven verlaten zag, moest thans het laatste eind van zijn aardschen weg geheel alleen gaan. Reeds eenigen tijd zocht hij toenadering tot den neef, die hem in plaats van Rudolf eens zou kunnen opvolgen. Het was de tweede zoon van zijn broer Karei Lodewijk, Otto genaamd, een charmante en vroo- lijke jongeman, die overal graag gezien was. Maar de populaire aartshertog was lichtzinnig en kon het niet. laten allerlei streken uit te halen, die de oude keizer niet steeds kon goedkeuren. Maar wat van alle verhalen nu waar was of niet, de keizer kon ze minder waardeeren dan het volk, dat den jovialen aartshertog Otto zoo graag zag. Na verloop van tijd geloofde Frans Jozef dan ook beter te doen om Otto's halfbroer, den veel minder populaireu, maar emstigen Frans Ferdinand, offi cieel als zijn opvolger aan te wijzen. Van Frans Ferdinand stonden hem echter ook teleurstellingen te wachten. Het was in het begin van 1899 dat Frans Jozef en de troonopvolger voor het eerst in botsing kwamen. Aarts hertog Frederik en zijn vrouw Isabella woonden in een slot te Presburg met een sextet van huwbare dochters. Frans Ferdinand kwam hier graag en iedereen geloofde, dat hij het op eèn van de jongedames voorzien had, ofschoon niet viel uit te maken, aan welke hij de voor keur gaf boven haar zusters. Daar zij alle zes aannemelijk waren, van dynas- tiscli standpunt bekeken, werden er in stilte al voorbereidingen voor een hu welijk getroffen, die van pas zouden zijn als de aartshertog eenmaal zijn keuze bekend maakte. Dit geschiedde ten slotte op een mooien Junidag. Helaas, thans bleek, dat de troonopvolger geen dame van het sextet tot eehtgenoote wenschte, maar de knappe gouvernante van de meisjes had uitverkoren, een gravin Sophie von Chotek en Wognin. Frans Jozef vond het een zeer onaan gename wending. Hij trachtte den

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1938 | | pagina 32