VOORJAAR KLANKE 42 Elke uieuwe show opent andere aspecten en zooals Lanvin zich inspant om de dubbele taille te pous- seeren, Chanel bij keizerin Eugenie te gast gaat en Schiaparelli hooge keursrokken in Empirestijl brengt, zoo zendt het modehuis Heinemann en Ostwald ons naar huis met de overtuiging dat het een „liefelijke" mode wordt. Beeldige pasteltinten, die aan het hloemenrijk ontleend zijn. Rose en blauw dat gecopieerd is van hyacinten en de teerder hortensia. Gamma van lila-rose naar lila, zooals slechts de grillige orchidee kan brengen en ten slotte een flets lavendelblauw. Blauwgroene tinten en fuchsia worden veel gebracht voor garneering. Zullen we dit voorjaar en dezen zomer veel imprimé's zien, zoo verdient het toch aanbeveling een practische, rustige kleur als marine of zwart tot grondtoon van onze garderobe, die we fleurig maken met kleedingstukken in echte zomertinten, te nemen. Op het gebied van mantels vermeldenswaard de geruite jas, die een effen rugpand vertoonde. Naast den langen zomermantel zullen we kern collectie swaggers zien. Lange en korte, nauwe en extra-wijde. De wijdte wordt dan aange bracht door drie of vier plooien in den rug. Vrouw Mode dweept overigens bijzonder met plooien en plissé's, die 41 dan niet tot op de heup ingestikt kunnen zijn. Waar we dit voorjaar zooveel tailleurs zien, spreekt het welhaast vanzelf dat er ook veel vossen gebracht worden. Hoewel de zilvervos nog niets aan populariteit ingeboet heeft, krijgt hij toch weer een concurrent in den witten vos, die het op zomersche kleedij natuurlijk uit stekend doet. Wapenstilstand tusschen de beide vossen in een beeldige cape van om elkaar gestrengelde witte en zilveren pelzen. Wat betreft de hoeden zoo is het dit seizoen „elck wat wils" en is er voor degene, die met een niet flatteus hoofddeksel prijkt, geen enkel excuus. Bijna drie uur onafgebroken parade van nieuwe modellen en toen een hartelijk gemeend applaus voor de dappere mannequins, die in enkele dagen niet minder dan. 64 km. getippeld hadden Applaus en bloemenhulde van de directie van hotel Wittebrug, dat we bij een volgende show geheel gemetamorfoseerd zullen terugzien. Rondvraag bij verschillende bekende bezoeksters rechtvaardigt de meening (lat mode 1938 de volle tevredenheid van de moderne vrouw wegdraagt.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1938 | | pagina 42