'M .^n 44 HET EERSTE VLIEGTIJIGKERKHOF TER WEREED Wrakstukken van bommenwerpers lijntoestellen en privé-vliegtuigen mm De eigenaar van liet eerste vliegtuigkerkhof ter wereld, de oud-vliegenier Balboni. Hij heeft reeds meer dan '2100 vlieg tuigwrakken opge kocht en ver handeld. Een avontuurlyk speel terrein voor «Ie jeugd Signor Balboni, een Amerikaan van Italiaansche afkomst, mag zich erop beroemen de eigenaar te zijn van het eerste vliegtuigkerkhof ter wereld. Vijftien jaar geleden moest hij ten gevolge van ijsafzet ting op de vleugels van zijn vliegtuig een noodlanding maken nabij Los Angeles. Het toestel sloeg over den kop, maar Balboni kon gelukkig nog heelhuids uit de wrakstukken te voorschijn kruipen. Hij be sloot de overblijfselen naar zijn woning te Los Angeles te sleepen en op weg daarheen kon hij de instrumenten ver- koopen, alsmede den motor, terwijl de rest bovendien nog voor 'n zacht prijsje naar 'n slooper ging. Dit bracht Balboni op 't idee 'n vliegtuigkerkhof te beginnen Hij kocht overal waar hij kon wrakstukken van vliegtuigen op. Oude oorlogskasten, die nog dienst deden in Vlaanderen en Frankrijk, lijntoestellen en de machines van verongelukte recordjagers. Zijn zonderling kerkhof raakt bekend. Vliegeniers komen er op af, mecaniciens, souvenirjagers, opkoopers van schrot. Weldra moet Balboni een groot stuk land koopen om daar de wrakstukken te bergen. Hij legt een lijst aan van alle De doodenlijst ran Signor Balboni Vlug naar beneden, anders tuimel je eraf!" Maar de jongen denkt er niet aam. Was hij niet juist bezig aan 'n grondige inspectie van de motoren vlak voor zijn aanstaande stratos- feervluchtf Die mijnheer Balboni heeft heelemaal geen fantètsie

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1938 | | pagina 4