V'f Twee vliegeniers in den dop. Zij zullen er wel voor waken, dat hun machine later niet op het vlieg tuigkerkhof van Balboni terecht komt! vliegeniers, die hem bezoeken. Hun naam, hun adres, de naam van de machine waarmede zij vlie gen. Als een van hen neerstort zet Balboni een kruisje voor zijn naam en haast zich de overblijfselen van 't vliegtuig voor 'n krats op te koopen. Het is een doodenbjst, misschien wel de meest cynische dooden- Balboni houdt er uitvoerige lijsten op na van alle vliegeniers, die zijn kerkhof in den loop der jaren be zochten. Zoodra een van dezen ver ongelukt zet Balboni een kruisje voor den naam en koopt de ivrak stukken der machine op. De onder - ileelen verhandelt hij aan mecani ciens, schrootfabrieken en souvenir jagers. Op de lijsten staan de namen van ruim veertienduizend vliegeniers lijst ter wereld, die Balboni er op na houdt. De oud-vliegenier heeft zijn onder neming modern georganiseerd. Alle kranten worden secuur nagespeurd naar vliegongevallen, de radio den heelen dag door beluisterd. Zoodra '11 machine neerstort snelt Balboni naar de plaats van 't ongeluk. Hij maakt bovendien studies van de wrakstukken. Hij gaat na waaraan het ongeluk te wijten is, bestudeert hoe de piloot op 't defect reageerde hij kwam tot de ontdekking, dat mannen in 't hoogste gevaar de knieën tegen elkaar duwen en ach terover leunen, terwijl de vrouwen juist tegenovergesteld reageeren. Een ontdekking, die niemand voor De jeugd van Los Angeles vindt het vliegtuigkerkhojeen hoogst avon tuurlijk speelterrein Balboni moet ile bengels geregeld verjagen, daar zij „alle vliegtuigen vernielen Hechts boven Een hoekje van het vliegtuigkerkhof van Balboni te Los Angeles. De wrakstukken van oorlogs- vliegtuigen, die dood en verderf zaaiden over de Ylaamsche en Fransche velden, liggen naast hetgeen er overbleef van prachtige Ujntoestellen of de snelle machines van recordjagers. hem gedaan had, meent Balboni. De jeugd van Los An geles vindt 't vliegtuigkerk hof een schitterend speel terrein. Hun avontuurlijke gemoederen laaien kier hoog op en het helpt niet, dat Balboni hen telkens wegjaagt. Steeds komen zij terug en zij kruipen over de wrakstukken met gezich ten, alsof 't vliegtuig op 't punt staat van op te stijgen Dikwijls komen film regisseurs uit Hollywood op 't vliegtuigkerkhof rondneuzen, als zij '11 wrakstuk noodig hebben voor 'n film, die- in de vliegwereld Met een beetje fantasie kan 'n jongen op het vliegtuigkerkhof van Balboni de meest opwindende vliegtochten van zijn leven maken Het afscheid vlak voor het vertrek. De motoren ronken.... de cabine trilt.... „vóór vrij.... contact" speelt. E11 Balboni kan hun alles leveren, hoe ernstig het ongeluk in de film ook moet zijn

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1938 | | pagina 5