PIET L WVJM If A I IS TIEN MANNEN - TE STERK - Maar met 'n paar pruimen is hij te vangen mm >i' Deze foto's heeft het buitenland met verbazing bekeken. Zij vormen een document van onge woon belang en bij deskundigen maken zij zoo veel indruk, dat het veel op sensatie gaat lijken. Dr. Snnier, de directeur van Amsterdams Artis, heeft ze getoond op een congres van directeu ren van dierentuinen, en als de Amster- damsche directeur het niet verteld had en de foto's zijn verhaal niet bovendien bevestigden, zouden ze het misschien niet geloofd hebben. Want het is nog nooit voorgekomen, dat een kind ongedwongen en zonder het minste gevaar kon spelen met een orang-oetang van dezen leeftijd. Piet, de sterke menseh-aap van Artis, houdt van kinderen, meer dan van volwassenen, en het kind, Benny Jansen, zoontje van een der leden van Artis, hield van dieren. Als een voorname factor moet vermeld worden, dat Benny hoegenaamd niet bang was voor den orang-oetang hetgeen waarschijn lijk van alle volwassenen niet gezegd kan worden. Was dit niet het geval, dan zou hij misschien een plotselinge, schichtige beweging maken, en dan kan uien verwachten, dat een dier er op reageert. Voor alles wat dieren niet kennen, een onverwachte, beweging of een nieuw geluid, zijn ze op hun hoede, en dan is het voor den mensch ook zaak om op zijn hoede te zijn. Bij Benny en Piet bestond daartoe echter niet de minste kans. Door de goede verzorging en de geschikte wijze van behandeling, dank zij ook den capaciteiten van den oppasser op dit gebied, is de orang-oetang jarenlang zeer mak gebleven en was het mogelijk, dat hij 's zomers op het open grasveld met kinderen speelde. Op kinderen was hij bijzonder gesteld, en speciaal op dezen Benny. Hij herkende hem dadelijk tusschen het publiek en liep op hem toe, zoodra hij het kind zag. De groote aap speelde graag met Benny zijn groote, sterke handen kwamen nooit onzacht in aanraking met zijn jongen vriend, van wien hij voelde, dat hij van dieren liield en er niet de minste vrees voor had. De duizen- Lekkernijen worden samen gedeeld. Piet, de orang-oetang van Artis, die tien man te sterk is

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1938 | | pagina 6