EEN PAARD VAN 2 0.000 GULDEN Ma t* a De achterhand - bij een paard De knieën zijn precies wat ze de twee achterbeenen - heeft de normale vereischte lengte. Ook daarop valt derhalve door de juryleden niets af te keuren. moeten zijn: niet te ver van elkaar af, absoluut vrij van alle ontsierende knobbels en bijna volmaakt van lijn. Knieën van een ras-kampioen. De voorhand doet in sierlijk heid niet onder voor de achter- hand. Lang en gespierd, vormt zij een van de belangrijkste punten waaraan jury en critici hardnekkig vasthouden Ook de achterbeenen worden in orde bevon den. De welving is on berispelijk en de mid delvoet, tusschen knie en hoef, bijna loodrecht. Lengte en r ichting der onderdeelen worden nauwkeurig bekeken, gemeten en betast, en... in orde bevonden. Goldfinder heeft, zijn eigenaar, den lieer Morris Belcher van Wellington, Salop, niet ontgoocheld. ■v Waarom is dit prachtige dier zooveel waard Welke kentee- kenen hehhen de jury genoopt het voor de derde maal den kampioenstitel toe te kennen Ook yang en houding bij het loupen wor den streng getoetst. Er ontbreekt niets aan. Met levendigen, gelijkmatige» en lang- gestrekten stap legt de drievoudige kam pioen den voorgeschreven afstand af. Alle belangrijke oiulec- deelen krijgen een beurt. Thans de hoeven. De af metingen kloppen als een bus en er valt geen enkel ongezond of ongewenscht kenteeken te bespeuren. Wat een volmaakte gare ronding zit er in die flanken. Ze lijken als uit brons gegoten. Alle om trekken zijn even stevig en verraden een door en door gezonde constitutie. iMei zijn prachtig gewelfden nek en zijn volkomen sym metrisch gebouwd lichaam deze zware hengst het ideale type van het stoere, levendige zware werkpaard. #Ap de Internationale Paardententoonstelling te Parijs, in 1900, werd in de klasse zware rassen liet wereld kampioenschap toegekend aan het Belgische ras. terwijl het zware, Engelsche Sliire-ras eerst de tweede plaats bekleedde. In den loop der laatste jaren hebben de Engelsche stoeterijen hun fokmethoden aanzienlijk ver beterd en zoo kon het gebeuren dat op de paarden tentoonstelling der vorige week de prachtige zevenjarige Shire-hengst, Harboro Goldfinder, voor de derde maal den kampioenstitel verwierf. Dit paard beschikt over buitengewone kwaliteiten, zoowel wat aard als lichaamsbouw betreft, en de jury kwam eenparig tot de slotsom, dat deze Shire-hengst terecht kon doorgaan voor het volmaakte type van het Shire-werkpaard. Onze foto's geven enkele momenten uit deze interessante en, voor de stoeterij in het algemeen, belangrijke keuring. 1.endenen, rug en kruis vormen een gaat geheel, zooals de beste kenhier en het strengste jurylid het zich zouden kunnen droomen.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1938 | | pagina 37