PAASCHTAFEL MiUZllM DURYEA VOOR DE HUIS VROUWENPLAA G KOU! X Ik twijfelde aan mijzelf..» Ik zocht verkeerd en ging een nieuw kookboek koopen Het lag niet aan het kookboek Alka- Seltzer W'.fc PROBAAT MIDDEL ^Toga-eitjei met de bekende noga-praline vulling van A* 42 Ik dachtik moet maar eens een nieuw kookboek koopen. Misschien dat het dan met mijn koken weer eens wat beter gaat. Den laatsten tijd ben ik er zelf heelemaal niet meer tevreden over. Dan was het een soep, dan een saus, die minder goed smaakte. Ik dachtik moet maar eens wat nieuwe recepten probeeren! Het was een best kookboek. Maar de nieuwe recepten vielen me toch tegen. Maar lag het wel aan de recepten Nee, het bleek van nietHet lag aan U kunt 't niet raden? Nu, sinds ik MAÏZENA fabr. DURYEA gebruik, zijn mijn sausen, soepen, groenten als niet te herkennen! Zoo verrukkelijk smaken ze! (Hetnieuwe kook boek had ik eigenlijk niet noodig gehad!) FABRIKAAT Het is altijd weer een leuk werk, allerlei voor de Paaselitafelin orde te maken. We bedoelen nu niet alleen de smakelijke gerechten, maar ook de gezellige dingen, zooals eierwar mertjes, beschilderde eieren en kuiken tjes, allemaal kleurige kleinigheden, die de Paaschtafel iets feestelijks geven. Op de pagina hiernaast ziet u onder aan. drie eierwarmertjes. Ze zijn alle gehaakt van wat overschotjes wol en zijde. Het mooist zijn voor dit doel de kleuren groen, geel en oranje. Natuur lijk kan men ook nog wel meer kleuren gebruiken, o.a. wit en blauw en ook kan men het oranje desnoods door rood ver vangen. Het hangt er maar van af, welke wolrestjes u toevallig voorradig hebt. De eierwarmertjes worden als volgt gehaakt Neem niet te dikke zephirwol of koordwol en een kaaknaald nr. 2}4- Haak eerst een ring van 3 lossen, hierin 6 vasten en vervolgens le toer: in iedere vaste van den vorigen toer 2 vasten haken. 2e toer: afwisselend 1 vaste en 2 vas ten in iedere vaste van den vorigen toer. Deze beide toeren met gele wol. 3e toer: als de 2e toer. 4e toer: als de 2e toer. Se toer: in iedere vaste van den vorigen toer 1 vaste haken. Deze 3 toeren met oranje wol. (ie toer: als de 5e toer .(met- gele wol). 7e toer: vasten iu de vasten van den vorigen toer, maar de 3e vaste van den vorigen toer wordt telkens overgeslagen. Deze toer met groene wol. Se toer: als de 7e toer. maar met oranje wol. 9e toer: in iedere vaste van den vorigen toer 1 vaste haken met gele wol. 10e toer: als de 9e toer, ook met gele wol. 11e toer: als de 9e toer, maar met groene wol. 12e toer: in iedere vaste van den vorigen toer 1 vaste, maar in iedere 5e vaste 2 vasten haken met oranje wol. 13e toer: in iedere vaste van den vori gen toer 1 vaste, maar in iedere 7e vaste 2 vasten haken met gele wol. 14e toer: iu alle oneven vasten van den vorigen toer 3 stokjes haken en in iedere even vaste van den vorigen toer 1 vaste haken met oranje wol. Hierdoor ont staan de schulpjes. 15e toer: in iederen steek van den vorigen toer 1 vaste haken met gele wol. Deze beschrijving geldt voor het eier- warmertje, waarop het haantje is be vestigd. De kleuren der andere eier- wariners worden in andere volgorde ge nomen (zie afbeelding), doch de bewer king is dezelfde. Over de gehaakte toeren brengt men desverkiezend met witte wol een groven kruissteekrand aan zooals de afbeelding duidelijk laat zien. Boven op de eierwarmers naait men een kuikentje, haantje of kippetje, dat men kant en klaar kan koopen. Deze laatste versiering wordt, wanneer men de eierwarmers na Paschen wenscht te gebruiken, er af genomen en goed ver pakt tot een volgend jaar opgeborgen zoodat ze dan weer een nieuwe verras sing kan vormen. Wie de Paaschtafel extra-mooi wil maken, kan ook nog wat eieren be schilderen en deze in een kleurig raffia mandje midden op tafel schikken. Hier en daar een kuikentje op de eieren of op den rand van het mandje zal heel aardig staan. Maar het prettige van de eier warmertjes is, dat we er ook na Paschen nog iets aan hebben en dat maakt het haken van deze fleurige en nuttige voor werpjes nog aantrekkelijker. 1 Tegen inzending van een bovendeksel van een pak MAÏZENA fabrikaat DURYEA ontvangt U kosteloos een receptenboek met 72 groentenrecep- ten. Adresseeren: Duryeahuis A'dam. Met veters en messen, Met zeep en met zand, Met matjes en borstels, Met knoopen en band, Met garen en liedjes, Met grint en met zaad, De bel gaat, de bel gaat, Ik weet me geen raad! De bel gaat, de bel gaat, De bel en de bel, Soms hard en soms zachtjes, Soms luid en soms schel. We loopen de trap af En koopen maar raak. De knoopen en zeepjes, En 't spijt me zoo vaak, De zeep wil niet schuimen, De borstel niet vegen, Het zaad komt nooit op, En 't band is verlegen. De bel gaat, de bel gaat, We koopen maar raak, 't Is voor een goed doel. Daarom koop ik zoo vaak! R. ASSCHER VAN DER MOLEN. tegen Laat verkoudheid geen vat op U krijgen, bedwing haar terstond met Alka - Seltzer. De gewone verkoud heid ia een van 's menschen ergste vijandenmaar met Alka-Seltzer is het mogelijk uw verkoudheid direct te be zweren. Na het eerste nies- signaal behoeft IJ slechts 2 Alka-Seltzer tabletten in een glas water te doen. Wan neer U dezen spran kelenden, verfris- schenden drank neemt, begint direct de uitwerking op de verkoudheid. Zijn zuurwerende eigen schappen neutralisee- ren terstond de over tollige zuurvorming in Uw lichaam, het- - geen zoo dikwijls de oorzaak kan zijn van Uw verkoudheid. Laat verkoudheid U geen werktijd doen verliezen, of Uw vrijen tijd bederven. Millioenen menschen in alle deelen der wereld gebruiken Alka-Seltzer als mid del tegen Verkoud heid, Hoofdpijn, Be dorven maag. Maag- brand,Rheumatische- en Spierpijnen. Imp. G. Lindner <f Co. Singel 115, A'dam-C.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1938 | | pagina 42