m De lente is in het land KOLYNOS CORRESPONDENTIE 10CTS VERTROUW UW TANDARTS Hij zegt 5. Mantel van effen stof, rug met ingezette punt, opgestikte zakken. Benoodigde stof3 140 cm. breed. 6. Manteljapon van effen stof, piqué-kraag, opgestikte zakken midden-voor een plooi. Benoo digde stof: 2.75 m. 140 cm. breed. Duizenden tandartsen bevelen Koly- nos aan om zijn beproefde antisep tische, reinigende werking. Gebruik Kolynos en bescherm Uw tanden en tandvleesch. 7. Mantel van georgette, rug met punten, staand kraagje, sluiting met één rij knoopen. Benoodigde stof3 m. 140 cm. breed Wees zuinig Koop de groote tube Verhelder Uw glimlach met Kolynos 733 H VERKRIJGBAAR IN DE MATEN 40 - 42 - 44 - 46 van alle in deze rubriek afgebeelde ge- uuuunerde kostuums, die ontleend zijn aan het mode-album „Zoraerpracht", zijn patronen verkrijgbaar tegen den prijs van 50 ets. voor complets, 35 ets. voor mantels en japonnen en 20 ets. voor rokken, blouses, kleine avondjasjes en kinderkleeding. Bij bestelling vooral op geven het gewensebte maatnuinmer. Bestellingen kunnen geschieden bij uw agent of bezorger; door girostorting op No. 29563i; door toezending van het bedrag per postwissel of in postzegels (s. v. p niet van 6 cent) aan het PAT RON EN KANTOOR „PA NO RA" NASSAUPLEIN 1, HAARLEM waarbij 5 cis. extra voor toezending per post verschuldigd is. Men kan echter de patronen ook afhalen aan het bureau van dit blad. Mej. A. W. te Hulsberg. IJ zult de vlekken op uw arm niet met een huis middeltje kunnen verwijderen. Of ver wijdering langs operatie ven weg moge lijk is, kunnen wij niet beoordeelen. Mevr. li. v. D. te Amsterdam. Wij ver onderstellen, dat het zwart houten, met parelmoer ingelegde blad wel van Ja- panseh maaksel zal zijn. De eenige wijze om dit blad eenigszins recht te houden is te zorgen, dat na een toege past waterhad het hout nimmer geheel opdroogt, d.w.z. van de kacheltempera- tuur verwijderd wordt gehouden, ter wijl de bodem af en toe flink met water moet worden afgenomen. Het hout van deze bladen is nl. vrij dun en gaat hij droogte spoedig trekken. Hier in Hol land heeft de lucht, vooral in verwarmde kamers, niet steeds het noodige vocht gehalte daaraan zal het ook liggen, dat u in Indië nimmer last van het ge noemde euvel had. Mej. de K. te Amsterdam. In den handel zijn apparaatjes, waarmee lad ders in kousen betrekkelijk gemakkelijk kunnen worden opgehaald. Bovendien verricht men dit werk tegen een kleine vergoeding in de winkels waar de kousen van afkomstig zijn. Let u er vooral op, dat u uw kousen nimmer te strak aantrekt en de jarretelle niet bevestigt in het enkele weefsel, doch uitsluitend in den boord. Springt er een steek, dan moet u dien bij gebrek aan een draad toch in ieder geval steeds direct vastzetten met behulp van een stukje.toilet- of kousenzeep, om te voor komen, dat een lange ladder ontstaat. water op de zeer fijn gemalen koffie en laat de koffie gedurende een geheelen dag in een kan of pannetje met goed sluitend deksel in een niet te warmen oven trekken. Vervolgens brandt men van de suiker in een ijzeren pannetje onder voort durend roeren caramel, d.w.z. men laat de suiker volkomen bruin worden en smelten, maar niet langer op het vuur dan strikt noodzakelijk is (wanneer de massa begint te schuimen is ze goed), want daardoor wordt ze bitter. Bij deze suiker voegt men voorzichtig 1 liter wa ter en brengt het mengsel aan de kook. Dan wordt ook de koffie, met „dik" en al, erbij gevoegd en brengt men de massa opnieuw aan de kook. Ten slotte, zeeft men het mengsel door een fijne zeef of een dunnen doek en bewaart het aldus verkregen extract in flesschen. Gebruikt men niet zeer veel koffie, dan kan men ook met de helft van de aangegeven hoe veelheden volstaan, want het extract kan wel lang, maar toch niet te lan» bewaard blijven. Het liefst worden de flesschen op een koele, droge plaats be waard. Mevr. v. d. B. te Gouda. De verfvlek- ken kunt u verwijderen met behulp van terpentijn. Niet te veel vloeistof tege lijk gebruiken J. v. D. te Botterdam. Ook voor don kere stoffen wordt wel gebruik gemaakt van Arabische gom, hoewel het natuur lijk kan voorkomen, dat er lichte sporen achterblijven. Wellicht is het daarom beter, dat. u uw donkere tafzijden japon stijft door haar door een zwakke gelatine-oplos- sing te halen. Mej. B. te Brouwershaven. Koffie- Verzoeken genoteerd van mevr. extract wordt als volgt gemaaktMen H". K. te Rotterdam mej. S. IJ. te rekent op 2 liter water 500 gram koffie Den Burg (Texel); mevr. B. R. te en 500 gram suiker, giet het kokende Castricum. DIKKE STUKKEN NU l MET GESCHENKENBON Dit hebben gedurende de laatste maanden reeds een groot aantal huisvrouwen uitgeroepen! Want met geen andere zeep krijgen zij zulk een overvloedig vet sop, dat het wasgoed zo prachtig helder maakt, zonder dat boenen of wrijven nodig is. En overal in huis, van zolder tot kelder, bewijst Sunlight Zeep onschatbare diensten door alles fris en schoon te houden. Voortaan alleen Sunlight Zeep, Neerlands beste zeepkwaliteit en geen huishoudzeep van onbekende herkomst!

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1938 | | pagina 45