Dobbelmann... lekker, man! Zonder d/t TELEFUNKEN TOESTEL. 11 13 V voorstel doen," lichtte Doc hem in. „Klaarklonk het weer. „Ben je van plan de schuld, die je nog „Klaar hoeveel?" bij me hebt, te betalen 1" informeerde „Weer zes." Al. „Zoo niet ruk dan in en verknoei „Zes." Hickey noteerde opnieuw. mijn tijd niet met waanzinnige voor- „Zes en zes is twaalf." stellen." De tweede partij volgde den weg van „Al, 't is een sportief plan," mengde de eerste, thans ook Hickey zich in het gesprek. „Die jongen is uitgehongerd," rnom- Heeft hij geld informeerde Al, pelde Jenkins, die zich plotseling herinnerde, dat Smeed „Dat zou ik denken," zei Hickey niet in het krijt stond. „Hij heeft de laatste dagen niets ge Smeed bleef, uit welbegrepen eigen belang, het antwoord schuldig. „Luister eens, Al," zei Doe, „weet geten." „Nog zes gilde Doe. herhaalde Hickey. „Zes en je nog, dat je een paar maanden ge- twaalf is achttien." „Een voor een, „Hongerlap" „Nee, laat 'm maar gaan." „Hij weet 't wel." „Niet te vlug, „Hongerlap" te vlug „Achttien voor „Hongerlap" Hoe Niet leden in het bijzijn van alle jongens de heele school vrij pannekoeken beloofde, indien er eentje onder ons was, die het door jou gevestigde record om er tweeendertig achter elkaar naar bin nen te slaan zou kunnen breken T" Al grinnikte. „Ja, mijn jongen, dat ra weet ik. Maar haal 't maar niet in je „Tweeëndertig is een heeleboel, hoofd, dat 't een van jullie ooit zal merkte Jenkins spottend op, die het lukken. De grootste veelvraat, dien ik verloop van de recordpoging rustig af in tien jaar tijd op het instituut heb wachtte. „Veertien pannekoeken is geen meegemaakt, was Dick Wilkins. En die kleinigheid." haalde de vierentwintig. En hoe „Hou je mond, Al." Hij is er een week ziek van geweest." „Je mag niet probeeren 'm te beïn Hickey duwde den uitgehongerden vloeden." Smeed naar voren en zei „Dat kan ons „Luister maar niet naar hem, „Hon allemaal niets schelen. Hier is onze gerlap"." man de stumperd heeft een eeuw „Hij wil je zenuwachtig maken." geleden zijn laatste voedsel genuttigd. ,,Nog veertien, Lappie nog veer- Kunnen we over een uur beginnen tien." Of durf je 't niet aan vroeg hij spot- „Klaar," klonk Doc's stem weer. tend aan Jenkins. „Drie pannekoeken." De eigenaar van de eettent voelde „Drie." Hickey noteerde. „Achttien zich in zijn eer getast. „Ik ben een man en drie is eenentwintig." van mijn woord," antwoordde hij ver- Een storm van protest stak op. ontwaardigd. „Als deze knaap hier „Hé, dat is niet eerlijk. Steeds zoo'n mijn record van tweeëndertig slaat, dan zullen alle jongens van de school pannekoeken eten, zooveel als ze maar willen. Over een uur kan de aanval be ginnen." In opgewonden stemming werd de terugtocht naar het internaat aanvaard, klein aantal valt 'm veel te zwaar." „Dat mag niet, Hickey." „Zoo kan ie het niet bolwerken. „Ach - ga weg." „Nee heusch." „Natuurlijk „Denk jij soms, dat jij geen flesch waar zich als een loopend vuurtje het bier leeg krijgt met een theelepeltje bericht verspreidde, dat de „Honger- Er werd haastig een conferentie be- lap" dien middag een poging zou onder- legd, waarvan het resultaat was, dat nemen om het pannekoekenrecord te Doe de verantwoording kreeg, zoowel breken. Hoewel de hoop, dat Smeed voor het aantal als voor de tempera- liierin zou slagen, gering was, werden tuur en den omvang. toch alle andere sportfestijnen genegeerd En ondertusschen at Smeed onafge- om deze recordpoging bij te wonen, broken pannekoeken. Tegen drie uur was bijna de geheele „Zes pannekoeken." school in en rond de tent verzameld. „Zes." Hickey noteerde. „Eenen- De controle zou worden uitgeoefend twintig en zes is zevenentwintig." door Hickey en Doe Macnooder, bijge- „Als hij die binnen heeft, is Wilkins staan door Turkey, den roemruchten verslagen." half-back van het Dickinson-elftal. „Gebeurt ook wel." Even viel er een stilte, tóen de „Nog vijf en hij is aan tweeëndertig." „Hongerlap" zijn zetel aan een der „Kalm aan, „Hongerlap" kalm tafeltjes innam. Uit de kleine keuken aan." geurde de lucht van pannekoeken en „Hij haalt 't hij haalt 't." dit bezielde menigen jongeling met het „Zevenentwintig. Wilkins' reeord vaste voornemen collega Smeed ter- is gebroken." dege aan te moedigen, in de hoop, dat „Hoera het record zou worden gebroken en het Op dit moment keek Smeed een „vrij pannekoeken" een voldongen feit beetje angstig om zich heen. zou worden. ,,'t Smaakt verdraaid droog," zei hij „Klaar riep Turkey vanuit de het was de eerste maal, dat hij iets deuropening. zei. „Zes pannekoeken Er ontstond een paniek. Smeed kon „Zes," antwoordde Hickey, terwijl niet meer een gebrom van teleurstel- hij een groote zes schreef op de lei, ling steeg op die duidelijk zichtbaar aan den wand hing. De pannekoeken, die voor den uitgehongerden Smeed werden neerge zet, verdwenen als sneeuw voor de zon. Een gejuich steeg op, vermengd met kreten van bezorgdheid. „Niet zoo vlug." „Neem den tijd ervoor." „Denk er om, dat hij ze niet te warm eet." „Niet te warm, Hickey." Doe kreeg opdracht het oog te houden zoowel op de afmetingen als op de temperatuur. S/of op blz. 18 „O „Nog maar vijf," klonk het teleurge steld. „Geef 'm een beetje water." „Water ben je gek Dan is 't afge- loopen met 'm." „Waarom „Water zet toch uit stommerd „Nee, geen water, geen water." Met bezorgde blikken kwam Hickey op zijn pupil toe. is Uw leven minder rijk! De TA 55 WK brengt U in nauw contact met de cultuur van geheel Europa: muziek, tooneel,wetenschap,talen... PBUS F. 135- En dat alles volmaakt van klank-reinheid M UZ/EKA PPA PA TEN voor PAD/O NEDERLANDSCHE SIEMENS MIJ. N.V.. HUYGENSPARK 39, DEN HAAG Kees leys Drie nieuwe wereldburgers! Welkom, zonen, op deze dwaze aarde. Welkom, lachende, rolronde knapen in dit won derlijke leven. Welkom, spruiten van mijn stam, dat jullie even genoegelijk zult blijven lachen als je nü doet. De jeugd heeft reden tot lachen. En wanneer je een beetje ouder geworden bent en er komen eens wat moeilijk heden: Stop Ibis in de pijp en ge niet ervan. Welkom, d rie zonen, toekomstige Ibis-beglimlachers

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1938 | | pagina 13