SPORT VAN DE WEEK Een draw De beide elftallen. Links Bel gië, v.l.n.r. Braine, Voor hoof, PetitBadjou, Van Al phen, Van de Wouwer, De Winter, Buyle, Isenborghs. Paverick, Slijnen. Reehls de Nederlanders, v.l.n.r. Van Heel, Wels, Paauwe, Mijn- ders, Vente, Smit, Van Spaen- donk, Weber, Caldenhove. An- deriesen. Van Male. Nog een spelmoment voor de Belgische veste. Mijnders zal voorzetten. Men ziet links nog juist Vente in afwachtende, houding. Wij weten niet, hoe men voor dezen wedstrijd tegen de Belgen over het algemeen z'n verwachtingen had gesteld. Bijzonder groote waarde hebben wij des tijds aan de sprekende overwinning der oranje- ploeg te Rotterdam op de Belgen niet gehecht. Ons kan dus dit resultaat ook niet bijzonder tegenval len. Wij meenen er na de match te Rotterdam reeds op te hebben ge wezen, dat de daar be haalde zege weliswaar verdiend was,doch dat het ons bij het scoren der vele doelpunten meegezeten had. Ditmaal was onze aan val heel wat minder op schot en het resultaat werd een gelijk spel, een resultaat overigens, waarmee de Nederlandscke ploeg dubbel en dwars tevreden kon zijn. Het heeft geen nut dit niet te willen erkennen. De Belgen speelden beter, zij waren sterker en zij schoten meer en bij dit alles was het spel onzer tegenstanders toch zeker geen openbaring. In verge lijking met Rotterdam kunnen onze zuiderburen natuurlijk tevreden zijn, doch overigens vonden wij onze tegenstanders, hoe goed zij ook vaak in het veld speelden, voor het doel nog vrij zwak. Dus moet men de beide resultaten in aanmer king genomen wel tot de conclusie komen, dat Holland heel wat minder was. Zoo en niet anders was het ook inderdaad. Wij achten het volkomen begrijpelijk, dat men destijds ons team na de fraaie zege ongewijzigd heeft gelaten,, vragen ons echter af, wat de technische commissie thans zal doen. Zal men het laatste resultaat niet al te zwaar laten wegen, omdat de wedstrijd onder bijzondere omstandig heden, en wel zeer slechte, werd gespeeld Dit gold eveneens voor België, al geven wij gaarne toe, dat ons open spel noodwendig heel wat meer van den wind te lijden moet hebben gehad dan het kortere en technisch veel knappere spel der roode duivels. Van onze spelers heeft alleen Van Male aan de ver wachtingen beantwoord, deze zelfs ver overtroffen. Aan hem dankt het Nederlandsch elftal het, dat de stand 1-1 werd. Van Male speelde 'n gelukkigen wed strijd, doch zonder eenig geluk is het een keeper bijna niet mogelijk tot de uitblinkers te behooren. Onze aanval bracht er maar weinig van terecht. Keeper Badjou heeft alleen voor de rust enkele gevaarlijke schoten te verwerken gekregen. Smit scheen niet geheel fit te zijn, Vente en Van Spaendonk speelden matig, terwijl van de vleugelspelers ook al weinig uitging. In de halflinie behoorde aanvoerder Van Heel niet tot de uitblinkers, hetgeen eigenlijk op zichzelf reeds iets bijzonders is. Anderiesen was weliswaar minder dan te Rotterdam, doch niettemin nog een bruikbare kracht. Hetzelfde kan van Paauwe worden gezegd. Opvallend is het verder, hoe Caldenhove in zijn spel achteruit is gegaan. Eenigen tijd geleden stak deze Amsterdammer met kop en schouders boven zijn partner uit wie dit dan ook zijn mocht ditmaal was Weber heel wat beter dan de D.W.S.- man, die bij het doelpunt der Belgen ook niet geheel vrijuit, ging. Caldenhove is zijn vorm kwijt, men De drukte in het Antwerp-stadion was zóó groot, dat meerdere bezoekers door de opdringende massa onder den voet werden geloopen. Het Roode Kruis, dat op het Antwerp-terrein geen overbodige is, kreeg druk werk. merkt dit aan zijn opstellen en nog duidelijker aan de manier, waarop hij momenteel de ballen wegwerkt. Natuurlijk was bij België Braine weer de man. Het opstellen van de verschillende nieuwe spelers is voor het Belgische selectiekom- miteit een succes geweest. Maar nog eens, men denke vooral niet, dat Nederland het niet verder dan tot een gelijk spel kon brengen een sterk geflatteerde uitslag bo vendien omdat de Belgen nu zoo buitengewoon goed waren. Keeper Van Male had 't zwaar te verantwoorden Zondag in Antwer pen. Men' ziet hem hier in actie hij een hoogen voorzet op het Neder landse he doel. Keeper Badjou weert zich bij een aanval der onzen op het doel van de Belgen.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1938 | | pagina 19