ZEEUWSCH NIEUWS ZEEUWSCHE OMROEP 24 Hallo hallo hier is de persdienst van den officieelen Zeeuwschen Omroep. Het verder vertellen van deze berichten, in welken vorm ook, is geoorloofd. Men meldt ons uit Aardenburg en uit andere plaatsen, dat wegens de droge maand Maart de regenputten leeg zijn. Het comité tot behoud van de Zeeuwsehe schoonmaak heeft den wan- hopigen huismoeders aangeraden, het seizoen-reinigingswerk ditmaal met theewater te verrichten In den Vlissingschen raad is een adresseerenden groenteman verweten, dat hij apenkooi verkocht. Voorzichtig aan, waarde heeren. In menige vroedschap is deze kool, zacht gekookt in spraakwater en opgestoofd met flux de bouche, een geliefkoosd ge recht. De Goesche raad heeft in beginsel be sloten tot het leggen van een voetbrug over de Oostvest. Er wordt reeds in beginsel druk ge bruik van gemaakt.. Uit 87 gemeenten bereikten ons berichten over pruimeboomen, die in bloei staan. Vooral de B.Z.K. moet dit jaar veel beloven. Te Middelburg heeft het comité voor nationale veiligheid stappen gezet in het belang van een nationaal weer machtsgeschenk. Er is veel meeleven. Op de stoep van de voorzitters wo ning zijn reeds een proppenschieter en 'n katapult je gevonden Onze correspondent te Pliilippine seint ons, dat, toen bij een zijner stad- genooten het radiotoestel ging weigeren, een onderzoek uitwees, dat een muis haar verblijfplaats daar gekozen had en deswege gestorven was. Zooals onlangs reeds bij het geval van de zingende muis in Holland treedt ook bij deze Zeeuwsehe historie naar voren, dat genoemde knaagdieren een hoogereu graad van muzikaliteit be zitten dan de menschen Te Oostburg heeft een redenaar een lange inleiding gehouden over het on derwerp „Hoe ziet de Japanner zich- zelven t" Toch is deze puzzle in drie woorden op te lossen, n.l. door „In den spiegel!" De gemeenteraad te Ovezande heeft afwijzend beschikt, aldus onze mede werker, op het verzoek van de studie- vereeniging van gemeenteveldwachters, om tegemoet te komen in de kosten voor lokaalhuur. De waardeering voor de wetenschap daalt steeds. In de zestiende eeuw had immers Leiden nog liever een univer siteit dan opheffing der belastingen. Te Kats heeft men de rioleering der gemeente ter hand laten nemen met één man. Mocht, men wegens financieele be zwaren niet- verder kunnen, dan zal dit aantal nog iets worden verminderd. Te Yerseke mag gedurende de maand April (schoonmaakmaand)- geen duifje uitvliegen. De veldwachters zijn voor zien van 'n vliegtuigmotor en 'n afdee- ling luchtdoelgeschut zal de overtreders bestrijden. Een Domburgsche pensionhouder is voor de Middelburgsche rechtbank ge bracht, omdat hij een hoeveelheid wijn verduisterd had. Met tranen in zijn stem heeft hij den officier bezworen, voortaan niet meer de restjes uit de glaasjes van zijn gasten te zullen consumeeren 'V De vliegmachinebouw vergt bij maatschappij De Schelde een afzonderlijke, modern geoutilleerde werkplaats: ten behoeve daarvan wordt er aan den Singel te Vlissingen een nieuwe in staal geconstrueerde hal gebouwd. De Buys, het bij De Schelde te Vlis singen voor den dienst Oriënl-Java- Afrika der Koninklijke Paketuaart- maatschappij gebouwde motorschip, op haar proefvaart: de kleinzoon van den oprichter, Willem Buys Bzn., hijscht de maatschappijvlag. Een Vogelwaardsch drietal, dat er in Zeeuwsch-Ylaanderen de vroolijkheid wel weet in te houden: de band De Veldvrucht Zestig jaar bestond de vorige week te Domburg de Christelijke school voor lager onderwijsen met de noodige feestelijkheid is dat jvbilé in het dorp gevierd. In Sluis is de benoeming van wet houder A. F. J. Aernaudts tot burge meester metlerendige mstemmingbegroet De Fröbelschool te Oostkapelle hield de vorige week een openbare les, waai de ouders met werkwijze en resultaten konden kennis maken. Wat ons er op viel was, hoe de moeders er allen nog in de traditioneels dracht verschenen, maar dat ze haar kleuters in burgerpakjes stuurden. Te Souburg voerde de tooneelvereeniging Marnix van St. Aldegonde onder grooten bijval het tooneelstuk Hallo Bandoeng van JanGfrosveld op. Dit is een dei- sprekendste scènes ervan.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1938 | | pagina 24