De jonge oestertjes, die zich op de pannen hadden vastgezet, kunnen nu worden uitgezet. Bij duizenden worden de oester pannen bewerkt en gereedgezet om er in het komend seizoen weer nieuw broed op te kunnen telen. l)e bond van schapenhouders te. Koewacht heeft aan Ged. Staten ver zocht om maatregelen, die waarborgen, dat de beplanting der provinciale wegen geen belemmering in de voedselvoor ziening der woldragende viervoeters teweeg brengt. Naar wij van een ingewijde ter griffie vernamen, overwegen Ged. Staten het verzoek door te zenden aan het genoot schap ter bevordering van rauwkost en groenvoer Tot de volgende week, dames en heeren Krabbendijke heeft zijn nieuwe Christelijke kleuterschool na energieke krachtsinspanning thans gekregen feestelijk is de vorige week het gebouw geopend. Te Goes ontstond op I April veel op winding over aangekondigde stadstun- nelplannen en te Middelburg over een onder de Markt met de wichelroede op gespoorde, bomvrije ruimte. 't Eigenaardige was, dat men er reeds „inliep" voor genoemde gelegen heden geboord en opengelegd waren Uit Sluis seinde men ons, dat er nu reeds teekenen zijn, die er op wijzen, dat het komenden zomer druk zal loopen met het vreemdelingenverkeer, 'n Juf frouw, die haar koffiepot omkeerde, zag n.l. dat het „dik" den vorm van een locomotiefje had. Voorts vernam een ingezetene, dat zijn neef uit Canada overkomt en 'n tuinbouwonderwijzer heeft gewaarschuwd tegen den Colo rado-kever In de provinciale bladen verscheen dezer dagen het belangwekkende be richt uit Wemeldinge, dat aldaar een nieuwe dweil gevonden was, waarover de veldwachter inlichtingen kan ver strekken. Het is wel gelukkig, dat de opleiding van de politie tegenwoordig een wetenschappelijke basis heeft. Onze correspondent te Terneuzen seint ons, dat ten nadeele van den spoor weg Mechelen-Terneuzen honderd meter zware kettingen uit de machine-loods ontvreemd zijn. Politie en recherche houden speciaal de vesten van de hee ren in de gaten Te Sluiskil heeft 'n bakker uit Ter neuzen, die brood op de schepen bracht, een misstap gedaan, waardoor hij met zijn producten in het kanaal terecht kwam. Een schipper heeft hem weer op het droge gebracht. Na overleg met den keuringsdienst is het eveneens geredde melkbrood verkocht voor wa terbrood Ie Hulst heeft een onderwijsorgani satie op een rookverbod aangedrongen. De schoorsteenvegers betuigden ad haesie Men meldt ons uit Terneuzen veel bijzonderheden over een sclieepsavon- tuur vol spanning en verrassing. In de schutsluizen ontstond n.l. een hoog- loopend conflict tusschen het bedienend personeel en den kapitein van een schip, die met zijn vaartuig niet uit den weg wilde. Drastische maatregelen werden tegen den zeerob genomen en de hulp van de marechaussee ingeroepen. Toen de ontknooping met een proces-verbaal dreigde te komen, stormde de schipper opeens naar beneden, uitroepend „Dan liever in de luchtVol ontzetting wachtte men de ontploffing af, doch toen die niet volgde en de schrikverlam - ming uitgewerkt raakte, bracht een voorzichtig onderzoek uit, dat de kapi En even feestelijk heeft de Krabbendijksche jeugd van tein zijn neus in 'n bedorven ei had go haar nieuwe school bezit genomen. stoken 1 Ook te Kortgene heeft een landbou wer, al spittend, den trouwring terug gevonden, welken hij acht jaar geleden verloor. Voor 't ringsteken behoeft men niet speciaal meer in de Middelhurgsche Abdij te zijn. Rilland Bath krijgt een nieuw gemeentehuis en een monumentaal ook' En onmiddellijk zijn er in de omgeving reeds een aantal aardige moderne woningen verrezen Nabij Arnemuiden is het pompstation thans gereed gekomen, dat de aansluiting der Wal- chersche en Zuid-Bevelandsche waterleidingen tot stand brengt. Als slachtoffer der techniek zal de bekende standaardmolen van Kapelle wel tot verdwijnen gedoemd zijn de eigenaar gaat zijn bedrijf mechaniseeren Er is werk aan den winkel hl het Tersek- sche oesterbedrijfde pannen, waarop hel oesterbroed zich heeft vastgezet, moeten nu worden schoongemaakt en tegelijkertijd worden die voor het komend seizoen in gereedheid gebracht.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1938 | | pagina 25