-J BADEN BADEN Voor HERSTELLENDEN Sanatogen 27 misdadiger, Nye, en dat schepsel was er een geheime kelder moet zijn, en daar hij zoeken ze naar. 't Is een schandaal. Deze bewering sloeg den herbergier zooals ze met de vaten rondgooien, geenszins met schrik, scheen hem in- zegt Clem." tegendeel grootelijks te vermaken. Hij „Met de va De spraak begaf keek de agenten aan met een langen blik sir Hugh. Hij stond op, smeet zijn servet van verbijstering en liet toen langzaam neer en liep het salon uit, naar de ge- een lach over zijn gezicht komen. De lagkamer en de keldertrap, lach ging over in een waar geschater. Een kwartier later kwam juffrouw De kastelein veegde zijn oogen uit met Thane binnen; verwonderd zag zij, dat een punt van zijn schort en vertelde de stoel van haar broer leeg was, en zij de mop aan Clem en Clem genoot er vroeg Nye, wat hem overkomen was. evenzeer van. Hij stond zelfs veel langer ,,'t Komt door die agenten, madam," achter zijn hand te grinniken, dan de zei Nye. politiedienaars noodig vonden. „WatZijn die er weer V' riep juf- Toen Nye weer in staat was tot frouw Thane uit. spreken, vroeg hij aan meneer Stubbs, „Jawel, madam, ze zoeken naar mijn hoe die op 't idee kwam, waarop Stubbs, geheimen kelder. Ze vinden meneer hopend, dat zijn laatste kaart troef zou Ludovie heusch nietMaar toen ik blijken, antwoordde, dat hij een tip had tegen sir Hugh zei, hoe ze beneden met gekregen. Nye keek hem strak aan en zei den wijn te keer gingen, stond hij op vervolgens „Zoo, een tip Dan weet ik en hij liet zijn ontbijt staan, zooals u ziet, wel van wien Een magere kerel met een en hij ging met een opgestoken zeil bleek gezicht en de gemeenste oogen, kijken, wat er gebeurde." die je ooit gezien hebt, niet Een zekere Juffrouw Thane keek in Nye's stalen Gregg dié heeft 't je wijsgemaaktgezicht en zei„Je bent beslist voor Stubbs, eenigszins verslagen, zei de galg geboren, Nye. Wat is er nu voorzichtig „Daar zeg ik geen ja en echt gebeurd V' geen nee op. „Nu, madam, voorzoover ik in de ge- „Hoeft ook niet!' zei Nye, tevre- lagkamer hooren kon, sprongen ze nogal den, dat zijn schot raak was geweest, ruw met mijn vaten om, en sir Hugh „Hij heeft al ik weet niet hoelang een dacht, dat ze aan zijn brandewijn wouen wrok tegen me en zijn meester. als zitten, en ging toen nogal een beetje te er hier maar een halven dag een vreem- keer. 't Was een genot om te hooren, deling zit, is hij al bang, dat 't meneer hoe sir Hugh ze aanpakte, zegt Clem. Ludovie is, die thuiskomt om hem uit Als ik goed begrijp heeft hij gezegd, dal zijn handen te slaan, wat hem niet toe- ze van de vaten af moesten blijven, en komt. Je hebt je netjes beet laten nemen, ze kregen den angst, omdat hij 't had vrind! over opzettelijke schade aanrichten en „Zullen we zien," antwoordde Stubbs. omdat hij ze zoo afblafte." „In ieder geval vind ik 't verdacht, dat „Vroegen ze niet, of hij iets van lord die kamenier er niet meer is, enten Lavenham wist vroeg juffrouw Thane tweede wou ik graag die kelders van je bezorgd. eens zien, meneer Nye." „DaaT kregen ze geen kans voor, „Ik heb wel wat anders te doen dan madam. Hij zei dat ze zooveel misda- naar den kelder te loopen," zei Nye. digers op mochten zoeken als ze wonen, „Wil je kijken, dan ga je je gang zoolang ze maar van den drank afbleven maar. Ik houd je niet tegen." en niet met hun neus in zijn slaap- Een uur later, toen sir Hugh beneden kamer kwamen." kwam om te ontbijten, kreeg Nye een „Maar als ze dien geheimen kelder nu ideeterwijl hij een bord ham met eens vinden!" zei juffrouw Thane. eieren voor zijn gast neerzette, ver- Hij glimlachte sluw. „Dien vinden telde hij hem, dat de agenten weer in ze niet zeker niet, zoolang ze in den huis waren. Sir Hugh had op 't moment open kelder blijven. Ik heb meneer alleen belangstelling voor zijn ontbijt Ludovie zelfs zijn ontbijt kunnen brengen hij antwoordde, dat 't hem koud liet, terwijl sir Hugh hun vertelde, wat ze zoolang ze met hun neuzen buiten zijn doen moesten en wat niet." kamer bleven. „Waar is die geheime kelder, Nye „Zoo wij» zullen ze heusch wel zijn Hij keek haar een seconde aan en ant- zei Aye, koffie inschenkend. „Ze zijn in woordde tosn „U wordt mijn ongeluk den kelder. nog, madam. Hij is onder den vloer Sir Hugh zat de rosbief te bekijken van mijn provisiekamer." en zei verstrooid „Zoo, in den kelder Nu kwam sir Hugh weer binnen. Opeens liet hij zijn oogglas vallen en Hij sprak de meening uit, dat de agen- keerde zich "om naar den kastelein. „Wat ten óf 'dronken, óf niet goed wijs waren, zegje In den kelder maar dat zij er waarschijnlijk geen last „Ja, sir. Ze zijn er al haast een uur meer van zouden hebben. Toen zijn bezig-" zuster vol hoop vroeg, of hij ze kwijt Sir Hugh kwam niet makkelijkuit had kunnen raken, antwoordde hij eenigs- zijn rust, maar deze inlichting raakte ziris streng, dat hij zulks niet gepro- hem blijkbaar diep. „Je laat dien vent beerd had. Hij had hen alleen gewezen met dien rooden neus toch niet losloo- op de grenzen hunner plichten en voor pen in den kelder vroeg hij. de gevolgen gewaarschuwd, zoo zij die „Hij is van de politie, meneer, en hij grenzen overschreden, had een bevel tot huiszoeking, dus ik Nye en juffrouw Thane waren onvol- dorst niets tegen te doen," verontschul- daan, maar dit stond vastdoor het digde Nye zich. optreden van sir Hugh was de ijver der „Wat bevel tot huiszoeking!" riep politiedienaars sterk getemperd. Hij sloeg sir Hugh uit. „Er ligt een pijp Cham- zoo'n toon van gezag aan, kende blijk- bertin beneden, die ik van je gekocht baar de wet zoo goed en scheen op zoo heb Wat haal je in je hoofd, man goeden voet te staan met hun hoogsten „Ik dacht wel, dat u 't niet prettig chef, dat zij weinig neiging voelden om zoudt vinden, mijnheer, maar wat kan hem opnieuw te vertoornen, ik er aan doen Ze verbeelden zich, dat Wordt vervolgd PANORAMA. Geïllustreerd weekblad. Verschijnt Donderdags. Tezamen met een der periodieken- De Stad Amsterdam, Groot Rotterdam, s Graven hapt- in Beeld. Ons Land, Ons Zuiden of Ons Zeeland - I';62!!? per kwartaal of f 0.12% per week. Frauco per post f 1.75 per kwartaal hij vooruitbetaling. Kolomen I 1.6) per jaar btj vooruitbetaling Voor postabonnementen en adreswijzigingen van post abonnementen gelieve men zich uitsluitend te wenden tot het bureau te Haarlem. Bureaux - HAARLEM, Massanlaan 51. Tel. Int. 13Mb. Giro nr. M2J00. AMSTERDAM. N.Z Voorburgwal 262". elefoon Intere. 33170. Giro nr. 97046. ROTTERDAM. Stationsweg 24 Telefoon intere 50540. Giro nr 101981. s GRAVENHAGE, Stationsweg 95. Tel. luiere. II1666. Giro nr. 43141 UTRECHT, Bil.straal 14' 1 elefoon Intere. 13473. Giro nr 149597. 's HERTOGENBOSCH, Stationsweg 27. Telef. Intere. 1215. Guy nr. 129750. MAASTRICHT. Stationsstraat 20, Telef. Intere. 5851. Giro or. 124690 VIJSSIN GEN, Bad huisstraat 5. Tel. 81.De voorwaarden van onre gratis ongevallenverzekering rijn op aanvraag verkrijgbaar. Luistert 0 eens naar de vullende alleraardigste geschiedenis, die I. A. Mederbragt in zijn boek „Heloulcrd en gestaaldheelt verteld. *rirj Dal viel speciaal op bij een „Drahtseilbabn", die uitgehou wen is in de helling van het Zwarte Wnud en vnerl naar een hoog punt in de omgeving. Hier was het nu dal een van onze geleiders de opmerking maakte, dat daar in de omge ving meer hoornen stonden dan men in geheel Holland zou kunnen vinden, en men zou dan ook zeker kunnen zeggen, dat daar meer „Hollander" waren, dan geheel Holland telt! Wereldberoemde badplaats in het Zwarte Woud, tegen rhcumatiek jicht en ralarrhe. LASINO: Huulelle - liaccara - Hlondyke. Directe treinverbinding van Holland naar Baden-Baden. Prospectus verkrijgbaar bij het Uuilsche Verkeersbureau te Amsterdam halverst raat JU, of recht streeks bij de ,JBader- u. Kurverwaltung" te Baden-Baden. In dien moeilijken tijd van herstel wanneer de ziekte verdwenen is, maar de krachten zoo langzaam terugkomen is Sanatogen een heerlijke uitkomst. Sanatogen is zóó licht verteerbaar, dat het bij maagziekten zelfs dikwijls het eenige voedsel is, dat wordt toe gestaan. Het is echter tevens zoo'n geconcentreerd krachtgevend voed sel, dat de krachten ziender- oogen toenemen en de ge zondheid snel terugkeert. Sanatogen wordt in duizen den ziekenhuizen toegepast, het wordt door tien duizenden doktoren aanbevolen en men kan er dus op aan, dat Sa natogen doet wat het Jelooft. Sanatogen jeeft verloren gezond heid terug, omdat ieder tlokje Sanatogen een slok Gezondheid is.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1938 | | pagina 27