ALS BRUGMAN"! DE DIONNE BLOUSES weer echt in de mode! MIDDENSTANDERS! If I JT Een vocabulaire van 500 woorden Mickey Mouse een goede bekende 32 Dat kunt U het beste zien in het nieuwe modeboek Zomerpraeht 1938, met 327 schitterende, deels gekleurde dames- en meisjesmodellen. Prijs slechts 60 ct. U vindt daarin onder meer een prachtcollectie blouse modellen van de meest uiteenloopen- de genres. Hu een blouse is zoo vlug gemaakt vooral met zoo'n ge makkelijk Kant - en - Klaarpatroontje. Knippatronen van de hier afgebeelde blouse no. 187 uit Zomerpraeht 1938 verkrijgbaar in de maten: 40-42-44 46 en 48 a 20 cent per stuk. Verzending per post 5 cent extra. Iie.itellingen kunnen als volgt geschie den: door bemiddeling van Uw agent oi bezorger; door girostorting op no. 193631 door toezending r. h. bedrag per postwissel oi in postzegels aan: PATRONENKANTOOR PANORA N a s s o it pi e i n 1 •//oor/ in Wilt U vooruitkomen in het wirikelbedrijf Studeer dan het officiële MIDDENSTANDSDIPLOMA het officiële KRUIDENIERSDIPLOMA het officiële MANUFACTURENBREVET Deze diploma's zijn van groot belang met het oog op de nieuwe vestigingswet. Volledige, schriftelijke op leidingen voor hen, die de lagere school bezochten en voor gevorderden. Laag maandelijks lesgeld. Studie boeken, stalenatlassen en monsters gratis. Leiding van wettelijk voegde en deskun dige leer krachten. be- zo"der. „e0 b«\ yerpVv Schoonmaaktijd!... Koffie met 'n korst|e daar knap je van op! Korstjes 10 en 12 ct. per pakje. BIJ DE KLEURPLAAT CP NEVENSTAANDE PAGINA Toen het bericht, dat in Canada de Wat rapheid betreft, doet de Dionne- Dionue-vijfling geboren was, zich vijfling voor geen enkel kind van dien als een loopend vuurtje door de leeftijd onder. Zij ravotten en stoeien den wereldpers verspreidde, vroeg zich zoo- heelen dag en men verbaast zich erover, wat iedereen af, of zij in le ven zou blij ven, dat die kleine beentjes niet eerder moe terwijl men tevens in spanning ver- worden. Zij doen aan kindergymnastiek keerde omtrent de vraag, of de vijfling en houden onder elkaar spannende wed- verstandelijk ook geheel normaal zou strijden op htm driewielfietsjes. zjju Als ware dochters van het hooge noor- Dank zij de snelle en deskundige den zijn ze dol op sneeuw. Sneeuwballen manier, waarop dokter Dafoe en zijn ver- gooien verstaan ze als de besten en het pleegsters zich het lot van de vijf meisjes is u geraden dan uit hun buurt te aantrokken, was men over het behoud- blijven, want de jongedames kunnen en de lichamelijke gezondheid van de verbazend goed mikken. Toen zij het vijfling niet lang meer ongerust. Spoedig voor den eersten keer zagen sneeuwen, circuleerden door de pers op geregelde dacht Cécile, dat er suiker uit de lucht tijden berichten, waaruit bleek, dat de viel, maar toen zij met haar tongetje een vijfling kerngezond was en groeide als vlokje opving, trok zij toch wel een gek kool. gezicht. Zij hebben een prachtige slede Wat de tweede vraag betreft, of de en op hun speelplaats is een kleine hel- vijfling verstandelijk geheel normaal ling gemaakt, waar zij des winters in zou zijn, moest men uiteraard langer dolle vaart met hun slee af stuiven. Ook op antwoord wachten. Thans echter, kunnen zij zich op hun kleine ski's al nu de vijfling vier jaren oud is, kan ook aardig vlug uit de voeten maken, daar een bevredigend en geruststellend Op dagen, dat de Dionne-vijfling bin- antwoord op worden gegeven. nenshuis moet spelen, houden de meisjes De Dionne-vijfling is wat haar ver- zich het best zelf bezig. Zij hebben nog standelijken aanleg betreft even vlug als nooit een echten trein gezien, alleen op ieder ander kind. Dit is na zorgvuldige plaatjes en toch spelen zij „spoortje", studie geconstateerd niet alleen door alsof ze er iederen dag in zitten. Zij dokter Dafoe maar ook door talrijke zetten hun stoelen op een rij en om de Canadeesche specialisten. beurt spelen ze voor machinist. Ze De Dionne-vijfling, die zooals men bootsen het puffen van de locomotief weet uit Franscli-Canadeesche ouders zeer natuurgetrouw na en de snelheid, stamt, heeft op het oogenblik een woor- die zij met hun spoortrein ontwikkelen-, denschat van ongeveer vijfhonderd breekt alle records. Zij praten daarbij Fransche woorden. Zij spreken deze als Brugman en dat het er nu en keurig en zeer goed verstaanbaar uit en dan „warm" naar toe gaat, is vanzelf- binnenkort zullen zij onderwezen wor- sprekend, daarvoor zijn het vijf meisjes den in de tweede spreektaal van Canada Zij hebben ook een leesuurtje. Dan het Engelsch. worden de mooie prentenboeken voor Zij kunnen al tot vijfentwintig tellen den dag gehaald en de verpleegster leest en zij doen dit verbazend rap. Ze kennen hun voor wat met groote letters onder ook hun eigen initialen en nog enkele de bonte platen staat. Daarna doet ieder andere letters van het alfabet. Natuur- het op haar manier. Vaak vertellen zij 't lijk hebben zij ook prachtige prenten- met precies dezelfde woorden na, het- boeken met kleurige platen en hierin geen wel pleit voor hun scherp geheu- zitten zij vaak op hun manier ernstig te gen. Men neemt aan, dat deze methode lezen. van leesonderricht beter en doeltreffen- Zoo af en toe" zingen zij met hun der is dan het vroegtijdig van .buiten vijven een vroolijk kinderlied of zeggen laten léeren van het alfabet, een Fransch rijmpje op. De meisjes wil- Natuurlijk werden hun reeds vroeg len ook beslist niet meer geholpen wor- goede manieren aangeleerd. Een der den bij het aan- en uitkleeden, "Het is eerste zinnetjes was „s'il vous plait", als hoogst vermakelijk de vijf poppetjes te 't u belieft, terwijl zij de weinige bezoe- zien, als zij voor hun toilettafeltjes kers, die tot hen werden toegelaten, zich al echt zitten op te maken moesten begroeten met 'n „bonjour". Aan tafel bedienen zij elkaar, maar -De'moeder van de vijfling is zóó in - wat vooral een deugd -is zij ruimen genomen met het. voortreffelijke onder- altijd zelf hun eigen speelgoed op richt en de opvoeding van haar vijf Een paar weken geleden zagen zij voor meisjes, dat zij de Canadeesche regeering het eerst een film. Yvonne, Annette, daarvoor haar dank heeft betuigd en Cécile, Emilie en Marie zaten in hun verzocht haar andere kinderen daar stoeltjes, hun oogen schitterden van eveneens te laten onderrichten, een ver gespannen verwachting. Nauwelijks zoek, dat de regeering in overweging waren er enkele tafereelen gedraaid, of heeft genomen. Annette sprong op en begon te dansen Uit de boven vermelde bijzonderheden en te kraaien van pret. Met haar handje blijkt wel, dat de Dionne-vijfling, ook wees zij naar het witte doek en kraaide wat den verstandelijken aanleg betreft, „Kijk Kijk Daar is Mickey Mouse in geen enkel opzicht voor andere kin- De vier anderen hadden eveneens bet deren onderdoet. En gezien de zorg, die grootste pleizier, want Mickey Mouse, nu reeds aan hun opleiding besteed moet u weten, was vroeger hun lieve- wordt, staat het wel vast, dat de vijf lingspop en zij kenden het grappige meisjes later op school met de besten beestje in de film direct terug. zullen kunnen wedijveren

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1938 | | pagina 32