WAT ZULLEN WIJ ETEN? KAHREPWKOFFIE ONS M ZOO MOOI IS 'N WELKE BALLETJES VOOR DE SOEP? CORRESPONDENTIE BLOUSE Beter verzorgd Verpakt in blik 37 Zondag Maandag Dinsdag Woensdag: het ei, roer <le boter tot room en ver meng alle ingrediënten met elkaar tot met inergballe- zich een samenhangende massa ge vormd heeft. Maak van deze massa kleine balletjes en laat zo 5 minuten in bouillon of soep (ook gebonden) koken. Bouillon tjes. Blinde vinken. Spinazie. Aardappelen. Sinaasappelvla. Spinaziesoep. Varkenslapjes. Rabarbermoes. Aardappelen. Gehakt in koolrolletjes. Aardappelpuree. Rijst met rabarber. Runderrib. Andijvie. Aardappelen. Griesmeel met bessensap. Donderdag Koud vleescli. Witte-boonensla met to matenpuree. Aardappelen. Warme broodpudding. Vrijdag Magere kerriesoep van wit te boonen Gebakken panharing. Worteltjes. Aardappelen. Fruit. Zaterdag Spiegeleieren. Brusselseh lof. Aardappelen. Karneinelksche pap. Mergballetjes 100 grain zelfrijzend meel, 50 gram fijn gemaakt merg (uit een mergpijp), 1 eierdooier, wat peper, zout en noot muskaat, desverkiezend wat fijn ge hakte peterselie (zoo noodig wat melk wanneer de massa te stijf is). Zeef het meel en vermeng het met liet fijn gemaakte merg, den eierdooier (de melk) en de kruiden. Roer alle ingre diënten goed door elkaar, steek er met 2 lepeltjes, die, wanneer de massa erg kleeft, even in koud water worden ge dompeld, kleine balletjes van (deze hoeven niet' regelmatig van vorm te zijn) en Iaat deze in helderen bouillon, vermicelli-, pouletsoep of niet te sterk gebonden tomatensoep koken tot ze boven drijven. Dien de soep daarna onmiddellijk op. Vleeschballetjes van soepvleesch 100 gram soepvleesch, 25 gram vet van jus of boter, 1 beschuit, 1 klein ei, peper, zout en nootmuskaat naar smaak, desverkiezend wat bruin van jus of melk. Maal liet vleescli fijn, vermeng het met het vet van de jus, de fijn gemaakte beschuit, het geklopte ei, de kruiden en een der genoemde vloeistoffen tot een niet te slappe massa verkregen is. Vorm van de goed door elkaar ge werkte massa kleine balletjes, laat ze 10 minuten in bouillon of niet gebonden soepen koken en dien de soep daarna onmiddellijk op, daar de balletjes an ders weieens uit elkaar vallen. Broodballetjes 50 gram oud wittebrood, 50 gram beschuit, 1 ei, 50 gram boter, wat peper, zout en nootmuskaat, wat fijn gehakte peterselie, eenige druppels bouillonextract, plm. 6 eetlepels melk. Week het wittebrood in de melk en maak liet fijn. Rasp de beschuit. Klop Leverballetjes 100 grain lever, 1 beschuit, 1 kleine eierdooier, wat pei»er en zout, plm. 1 eetlepel melk, wat citroensap. Wasch de lever, breng ze met koud water aan de kook, neem, wanneer het water kookt, onmiddellijk de pan van het vuur en overspoel de lever met koud water. Maal ze fijn en vermeng ze met de fijn gemaakte beschuit, den eier dooier, wat peper en zout, wat melk en desverkiezend met wat citroensap. l)ien de leverballetjes in bouillon, waarin zij tevoren slechts heel even ge kookt zijn. Tom aten-eierballetjes 4 eieren, 1 dl. tomatenpuree, plm. 5 dl. bouillon, peper en zout naar smaak. Klop de eieren met den bouillon, peper en zout en zeef het mengsel. Roei de tomatenpuree er doorheen en doe de massa in een kommetje of vuurvast schaaltje, dat met boter is bestreken. Zet dit in een pannetje met water, dat tegen de kook wordt aangehouden en laat de eiermassa in plm. een half urn- stollen. Steek er met 'n rond uitsteekvormpje balletjes van en geef deze in bouillon. Mevr. F. T. te Amsterdam. Zeer zeker kunt u uw goudbruine wollen overgordijnen zelf wasschen. Ringen etc. worden tevoren afgetornd, terwijl het verstandig is vlekken e.d. met een zacliten witten draad te merken. Boven dien neemt u tevoren de maten, voor het geval dat de gordijnen mochten krimpen. Verder is het aan te raden, de gor dijnen vóór de behandeling goed uit te kloppen en eventueel met den stofzuiger te bewerken. Op die manier wordt reeds zeer veel vuil verwijderd, wat het was schen vergemakkelijkt. Daartoe zet u de gordijnen tevoren ook een poos te weeken in koud water, waarbij een paar flinke handen zout zijn gfevoegd. U zult aan het water wel zien, dat hierdoor alweer heel wat vuil los komt Het wasschen moet gebeuren in een even lauw (bijna koud) sop van een goede, onschuldige huishoudzeep, dat zoo noodig een of tweemaal vernieuwd moet worden. De gordijnen mogen niet worden gewrongen of gewreven, doch slechts door het sop heen worden ge slagen. Zeer goed naspoelen en liet spoelwater enkele malen vernieuwen. De gordijnen aan den verkeerden kant strijken met een niet te lieeten bout. Mevr. A. W. te Maastricht. Speciale recepten voor ziekenvoeding kunnen wij tot onze spijt niet geven, daar voor iederen zieke individueel dikwijls ander voedsel wordt voorgeschreven in ver band met de kwaal waaraan de patiënt lijdt. Aan alle ahomiés. Zij, die prijs stellen op een spoedig antwoord, gelieven een postzegel in te sluiten. Patronen kun nen echter niet persoonlijk worden toe gezonden wel noteeren wij gaarne verzoeken, waaraan wij dan indien mogelijk t.z.t. in ons blad voldoen Reeds de naam kenmerkt het ongeineme„Rrot-.Scbottcn". Wer kelijk, deze Mouse huldigt de schoonheid, de liefelijkheid, de jeugd. En even mooie modellen toont het nienwe prospectus „Uit stapje in *t Luilekkerland". Vraagt m kostelooze toezending bij N. V. TEW EHA, Rotterdam-W' 45 Adrm in bioUetters a. u. b. echt Rliodia Groenkraag 25 d. Oranjekraag 30 ci. Zilverkraag 35cL Goudkraag. 40d. ook gemalen in half ponds B.V. verpakking Overal verkrijgbaar

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1938 | | pagina 37