Croote schoonmaak! Flatteuze Voorjaars pa Ff es "Ik dacht dat jij je trap roeden nog aan het poetsen was." 39 NASSAUPLEIN I.HAARLEM waarbij 5 els. extra voor toezending per post verschuldigd is. Men kan echter de patronen ook afhalen aan het bureau van dit blad. 1 0. Mantelcostuum van crêpe de chine imprimé, revers met schulpen, gladde mouw, ge- tailleerde rug, rok van twee banen. Benoodigde stof: 4.25 m. 96 cm. breed. 1 1 Sportcostuum van effen stof, rug met rugstuk, V-hals zonder kraag en revers, twee- baansrok met plooien. Be noodigde stof2.75 m. 1 40 cm. breed. 1 2. Mantelcostuum van twee kleuren zijde, de revers van den mantel zijn met de zijde van den rok gegarneerd. Be- noodigde stofvoor rok 1.75 m. 96 cm. breedvoor mantel 2.25 m. a 96 cm. br. VERKRIJGBAAR IN DE MATEN 40 - 42 - 44 - 46. VTan alle in deze rubriek afgebeelde genummerde kostuums, die ont leend zijn aan het mode-album „Zomer- pracht", zijn patronen verkrijgbaar tegen den prijs van 50 ets. voor complets, 35 ets. voor muntels en japonnen en 20 ets. voor rokken, blouses, kleine avondjasjes en kinder- kleeding. Bij bestelling vooral op geven het gewenschte maat nummer. Bestellingen kunnen geschieden bij uw agent of bezorger; door giro storting op No. 293631; door toezending van het bedrag per postwissel of in postzegels (s. v. p niet van6cent)aan het PATRONENKANTOOR „PANORA*. zij maken wollen dekens hard. Ongemerkt bevat het sop van zeeppoeders en gewone zeepvlokken onopgeloste zeep- deeltjes. Ze blijven in de wollen dekens achter en spoelen er niet uit! Alleen Lux ts het veilige wasmiddel voor wollen dekens, want LUX LOST VIJF KEER VLUGGER OP DAN ZEEPPOEDERS EN GEWONE VLOKKEN! ENKELE NUTTIGE WENKEN Willen we ons vloerkleed wat op- frisschen, dan kunnen we dit het beste doen door liet af te nemen met een doekje, dat in azijnwater ofwel in water met een scheutje, ammoniak en wat terpentijn er in is uitgewrongen. Het doekje mag dus vooral niet echt nat zijn. Het kleed moet eerst goed drogen, voordat er weer op mag worden ge- loopen. Ook een droge behandeling met, ge woon keukenzout heeft bij verschillende vloerkleeden vaak een verrassend re sultaat. De moderne vloermatten, die momen teel hoe langer hoe meer worden ge bruikt, gaan er op den duur, vooral wan neer ze licht van tint zijn, wat smoezelig uitzien. Een uitstekend middel om ze op te knappen en dat tevens heel wat vlekken verwijdert is een lauw zeep- sopje van een onschuldige huishoudzeep, waarbij behalve een scheutje ammoniak ook een hoeveelheid glycerine is gedaan. Dit mengsel met een niet te harden borstel over de mat borstelen en haar met helder water nabehandelen. De mat weer eerst heelemaal laten drogen voor dat ze gebruikt mag worden. seliillig of het vitrages of overgordijnen zijn, dan dienen we ze eerst zooveel mo gelijk van stof en vuil te ontdoen door ze uit te borstelen, uit te kloppen en eventueel met den stofzuiger te bewer ken. Vóór het wasschen worden ze bovendien een poos in zout water gezet, waardoor ook reeds veel vuil los komt. Bij de schoonmaak dienen we steeds zooveel mogelijk van boven naar beneden te werken, en er verder voor te zorgen, eerst zooveel mogelijk het stoffige, daarna het natte werk te verrichten. Om leeren meubelen op te frisschen kunnen we uitstekend gebruik maken van wat lijnolie of citroensap. Het leer vervolgens met dunne was nabehan delen. Tulen gordijnen kunnen het beste niet met de naald worden versteld, daar dit altijd zichtbaar is. We knippen een lapje tule van de gewenschte grootte, stijven dit gelijk met de gordijntjes wanneer deze gewassclien worden, en strijken het met 'n warmen bout tegen den achterkant van de scheur of de ge sleten plek. Van deze reparatie komt dan niets te zien. Lijsten van schilderijen kunnen we opknappen door ze af te wrijven met Moeten we gordijnen wasschen, onver- een doorgesneden rauwen ui. fl. 0.40 voor smalle fl. 0.60 voor middel matige loope Uitvoering bruin brons. Nu niet meer ik heb je raad op^evol^d. Ik heb myn oude roeden weggedaan en CLIPPER-traplooperklemmen genomen. Wat een verbetering! Men hoeft ze niet meer re poetsen, zij staan buiten liet bereik der >eten zoodat er ook geen krassen meer kunnen opkomen. De trap is gemakkelijker te onderhouden; de traplooperklemmen kun nen heel eenvoudig aan beide kanten worden ingebracht, het stof hoopt zich minder op n kan gemakkelijk worden verwijderd. Mijn vriendinnen zeggen dat de looper er nu veel mooier uitziet, omdat het patroon niet meer in tweeën verdeeld wordt zooals dat het geval was met de roeden Dat is schitterend, ik hoop echter dat je bij het vragen naar traplooperklemmen, "ingedrongen hebt om CL1PPER-traplooper- klemmen te krijgen: anders riskeert men met armzalige namaak heel wat teleurstellingen Neemt Zie koe «le CLIPPERS op den keet e de loopera worde e aangebracht. 9 Eveneens in ge- poiijst koper, mat verzilverd, oudko per, verchroomd. Waar niet verkrijg baar vraag adres van dichtstb|jtj}n- den winkelier aan W. A. TOLEDO, Bil- derdjjkstraat 11$, 'e-Craveakage, Te lefoon 99tm. TRAPLOOPERKLEMMEN en verfraai Uw loopers. Vastgezet door een schroef heelemaal uit één stuk, er is nooit iets dat slecht functionncert geen scharnieren, veeren of krammen, die in het gebruik kunnen beschadigd worden. (Kunnen onmiddellijk geplaatst en weggenomen worden) £^ij het wassen van wollen dekens blijven meestal onopgeloste zeepdeeltjes in het weefsel achter. Daarom worden, ondanks alle zorg bij het wassen, de wollen dekens viltig en hard, terwijl ze boven dien krimpen. Met zeeppoeders en gewone vlokken loopt U de kans, dat de zeep niet volledig is opgelost als U begint te wassen. In het sop drijven dan onopgeloste zeep deeltjes, zo klein, dat U ze haast niet voelt. Ze blijven in de wol achter en met spoelen krijgt U ze er niet uit. Deze achtergeble ven zeepdeeltjes zijn het, die zoveel wollen dekens bederven. Vermijd het gevaar van on opgeloste zeepdeeltjes. Gebruik Lux voor het wassen van wol len dekens. Lux spoelt bovendien beter uit. Lux lost in één of twee seconden geheel en al op en het blijft opgelost, zelfs in koud water! LJ loopt geen kans, dat er ook maar één gekruld Lux ruitje onopge lost blijft. In Lux gewassen dekens behoeven maar twee of drie maal te worden gespoeld. Maar met gewone zeeppoeders en zeepvlokken bent U er nooit zeker van, dat alle zeep er uit is, hoe vaak U ook spoelt. Zelfs al is het water helder, toch kunnen er nog onopgeloste zeepdeeltjes in de dekens achtergebleven zijn. Lux betaalt zichzelf! Wollen dekens blijven zachter en gaan langer mee, als ze in Lux gewassen zijn. En toch is Lux in het geheel niet duur. Het stan- daardpak kost slechts 121 et-, terwijl het reuzenpak met meer dan de dubbele inhoud slechts 25 ct. kost Bovendien bevat het standaardpak nog een brei- patroon en het reuzenpak 2 breipatronen! En... U heeft nog een bon voor fraaie geschenken.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1938 | | pagina 39