NEW YORKS bereden politie brigade Welhaast even beroemd als hun Canadeescke collega's der bereden politiebrigade zijn de leden van het bereden politiekorps uit den staat New York. De zware dienst, welken deze mannen over een uit gestrekt gebied hebben te vervullen, stelt liooge eischen van lichaamskracht en uithoudingsvermogen, van bedrevenheid in allerlei sporten, waar een Europeesch politieman geen notie van heeft. Ze leven er vaak het harde leven der woudloopers, zitten dagenlang te paard of doorkruisen de uitge strekte bosschen op sneeuwsehoenen. Ze zijn de hulp van den verdwaalden reiziger even goed als van den automobilist, die ergens in de bergen of wou den in de sneeuw is blijven steken. Geen misdadiger is veilig voor hen, wanneer ze hem achtervolgen, gezeten op hun zwarte paarden, in hun snelle politiewagens, voorzien van de modernste radio-installaties, of wanneer ze, achter hun bloedhonden aan. op sneeuwsehoenen voortsnellen over de wegen. Een keurkorps, waarop men in den staat New York terecht, trotsch kan zijn. „Jxtbo" en Ladytwee uitstekend afgerukte bloedhonden, volgen een spoor door de sneeuw. Korporaal E. II. van Schaick. klaarblijkelijk van Ilollandsche afkomst, en korporaal Dixon op patrouille-dienst in de besneeuwde Adirondack-bergen. De wegenpoUtie is een ingesneeuwden autorijder behulpzaam bij het vrijmaken ran zijn wagen. Kapitein Broadfield, de aanvoerder der zwarte bereden polit iel roepen, met een zijner ondergeschikten bij een achtervolging in de bosschen C l -

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1938 | | pagina 4