Venhc De roem ran een middeleeuwscVien bond Wat ruikt t hier heerlijk VERKOUDHEID! Alka-Seltzer HONINGKOEK K RISKEER GEEN 12 Wanneer iemand onze koekfabriek binnenkomt, is in negen van de tien gevallen het eerste woord: „Hè, wat ruikt 't hier heerlijk"! - Het is de geur van den honing, die in Verkade's koek wordt verwerkt en waarvan de heele fabriek vervuld is. Die zelfde heerlijke honinggeur komt U tegemoet, zoodra U thuis de verpakking van een Verkade's Prima Ontbijtkoek van 30 cent openmaakt. Iedere Verkade's koek is bereid met véél honing van de lekkerste en geurigste soorten. Prima Honingkoek (geel carton) 18 en 30 et. Honingkoek (groen carton) 211jï et. Snijkoek 25 et. Buyterkoek 10, 16 en 20 et. WU HANDHAVEN W KWALITEIT Indien een gewone verkoudheid wordt verwaarloosd, kan zulks tot ernstige gevolgen leiden. Wees dus voorzichtig. Geef verkoudheid geen kans. Begin meteen na het eerste waarschuwende niessignaal te alkaliseeren met het verrassende middel, dat Verkoud heid met spoed verdrijft. U behoeft slechts een Alka-Seltzer tablet in een glas water te doen. Drink het als het bruisend oplost en U bereikt er TWEE belangrijke dingen mede - het zal 't doffe, pijnlijke verkoudheidsgevoel verlichten en gelijktijdig het overtollige zuur in Uw lichaam neutraliseeren, hetgeen veelvuldig de oorzaak van verkoudheid is. Alka-Seltzer blijft onovertroffen voor het verhel pen van Verkoudheid, Hoofdpijn, Maagzuur, Indigestie, Neuralgie en Rheumatische pijnen Millloenen men se hen uit alle deelen der wereld gebruiken en roemen Alka-Seltzer om de verlichting/ die het hun schenkt. Imp. l.inthut l~ Co.. Sinqcl I I 1. Amsterdam Apothekers en Drogisten 56 c. f. 1.12' 2 Historisch gevecht tusschen een hond en den ridder, die verdacht werd van moord op den baas van den hond, ridder Aubry de Montdidier. Dit tweegevecht had plaats op 't eiland der Notre Dame te Parijs." ^""harlemagne (zoo ver- halen de middeleeuw - sche zangers) had een jonge en schoone echtge- noote, de lieftallige en reine Blanchefleur. Hij was gelukkig met haar en er was vrede in het rijk. Alle vijanden waren door den grooten koning ver slagen, en nu genoot hij de vrucht van zijn werk, aan de zijde der sprookjes achtig mooie keizerinne. Maar het geslacht van Mainz, het geslacht der verraders loerde nogHet peinsde op middelen, om den koning met den witten baard ongelukkig te maken. En hoe kon dat beter, dan door hem te treffen in zijn dierbaar- sten schat, in zijn allerbekoorlijkste Blanchefleur bereikte den brandstapel, vrouwtje knielde neer en sloeg haar oogen ten De judasachtige Macaire gleed op de hemel. „Ik sterf onschuldig riep zij koningin toe als een slang, hij kroop en uit. En reeds knetterden dreigend hij kronkelde, en met de hulp van den de vlammen. Plotseling, ruw, werd walglijken dwerg, die als nar aan het toen de diepe stilte, rondom het slacht- hof van den Grooten Karei leefde, wist offer ontstaan, verbroken. Er werd hij de blanke lelie te bezwadderen, het een mensch levend in het laaiende vuur lieve en onschuldige koninginnetje ver- geworpen. „Wie is het V' vroegen de dacht te maken in de oogen van haar nieuwsgierigen. Het was de dwerg, de echtgenoot en diens hovelingen. geniepige dwerg Macaire zelf had Charlemagne verdacht Blanchefleur hem in den vuurgloed gegooid de niet alleen hij geloofde stellig in verrader had zich aldus ontdaan van haar schulden in denzelfden blin- een gevaarlijken medeplichtige, den waan vervielen Karei s baronnen Nog wachtte de koningin de vol- en de dwerg grijnsde, Macaire loerde, trekking van haar lot af. Maar haar Hij naderde zijn doel. Straks ging de biechtvader, de abt van Saint Denis, keizer zijn gemalin verstooten dan kwam voor haar op. Hij liet Maeaire moest hij verder leven zonder haar, dus wegzenden en sprak „Sire, ik verzeker zou hij ongelukkig zijn, en zij van Mainz u, uw vrouw is onschuldig En hertog konden lachen. Naimes voegde er zijn woord bij „Sire, „Op den brandstapel met haar Op u kunt haar zoo niet doen sterven den brandstapelriep Macaire reeds, stel er u mee tevreden, haar te ver- Er zijn oogenhlikken, dat stilzwijgen bannen uit uw rijk De oude keizer het eenige waardige antwoord is, dat was ontroerd kij keek met smartelijke een onschuldig aangeklaagde kan geven, blikken naar den brandstapel, die zijn Voor Blanchefleur was het één dier liefste bezit wilde verslinden. „Ik heb oogenhlikken zij boog het hoofd en zei veel van je gehouden," zei hij tegen niets. Blanchefleur, „en nu kan ik je niet Er werd een proces begonnen, „het meer liefhebben maar het leven zal proces der koningin". Macaire speelde ik je schenken. Ik zal je buiten mijn de rol, die later een Fouquier-Tinville gebied laten leiden. Ga." Toen ver zou vervullen tegenover een Marie wij derde Blanchefleur zich schreiend Antoinettehij beschuldigde, hoonde, van den brandstapel, waarvan de lasterde. „Den dood! Den dood!" vlammen reeds naar haar grepen. Al was riep hij ieder oogenblik uit. Naimes de ballingschap bitter, ze leek haar zoet echter, de wijze en trouwe hertog van bij een zoo afgrijselijken dood Beieren, sprong in de bres voor de on- Zij werd toevertrouwd aan de hoede schuld, maar hij bediende zich vooral van een goeden jonker, die Aubry van politieke argumenten. „Pas op heette. Zij gingen op weg. De ge- riep hij den keizer toe. „U haalt u een leider der koningin had goed gedaan, ontzettenden oorlog op den hals met dat hij zijn wapenrusting had aange- den koning van Constantinopel, den daan want hij zou op Zijn tocht een vader van uw gemalin Eindelijk moest schrikkelijk avontuur beleven. Had hij de beklaagde voorkomen. Zij had het omgekeken, hij had achter zich een purper niet willen afleggen, zij had gewapenden man gezien, die te paard koningin willen blijven immers, door zat en wiens blik gericht bleef op niets had zij haar rang en haar recht Blanchefleur. Het was Macaire. verbeurd Maar haar aangezicht, eer- Zij kwamen in een groot bosch. De tijds bloeiend als een roos in den zomer, koningin had dorst en stapte af bij een was nu bleek en mat. Zij sprak met bron. Opeens stiet zij een kreet van nobele fierheid zij beriep zich op God, schrik uit haar oogen waren den ver den hoogsten Wreker. God echter rader gewaar geworden. Maar Aubry aldus de zanger volgt Zijn eigen we- was nabij hij snelde toe en wierp gen Hij wou de onschuld van Blanke- zich vóór haar, wier verdediging hem bloem nog niet aan het licht brengen, was opgedragen. „Terug! Terug!" De koningin werd veroordeeld tot den riep hij Macaire toe. Er begon een hevige dood door het vuur. strijd. De koningin moest aanzien, dat In zwarte kleederen gehuld, met een Aubry door haar vijand ontwapend zwarten sluier voor, werd zij ter dood werd, dat deze zijn weerloozen tegen- geleid door die ontzaglijke Parijsche stander opnieuw aanviel en hem doodde, menigte, die later een andere koningin, Arme Blanchefleur Slechts van de even onschuldig, met gelijke fierheid vlucht had zij redding te wachten en naar de martelplaats zou zien voeren, vluchten deed zij -en zoo goed wist

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1938 | | pagina 12