USiH OVERTOLLIG HAAR Zijn maag maakt hem knorrig LIEFDE EN EMMERS GEBISMUREERD Veeg weg met „Crème" ALGEMENE ONTWIKKELING MAGNESIUM jt MS? ken- Het a'larlaatste nis met de i schoonheidsnieuwtje Dat somber gelaat verstoort het vroolijkste gezelschap Hij lydt zelf en doet zijn vrienden lijden Dp maagbezwaren, aanvankelijk van geringe beteekenis, knnnen. indien zij verwaarloosd worden, zich verergeren en een volkomen ver andering in het karakter teweeg brengen en bovendien de gansche gezondheid ondermijnen. Het gevoel van drukking in de maagstreek, de oprispingen, de slaperigheid van heden kunnen voorloopers zijn van meer ernstige be zwaren. De meeste dezer aandoeningen zijn te wijten aan een overmaat van zuur, waardoor de teergevoelige maagvliezen geprikkeld worden Gebismureerd Magnesium neutraliseert de scha delijke overmaat" van zuur en belet de gisting van het voedsel. Vanaf de allereerste dosis Gebismureerd Magnesium in een beetje water verdwijnt elk lijden binnen drie minuten en de normale spijsvertering wordt er binnen korten tijd volkomen door hersteld. Gebismureerd Magnesium is verkrijgbaar bij alle apothekers en drogisten tegen den prijs van f 1.— per fiesch of f 1.75 per groote flesch, die voor- «lpeli?pr is. floor J. G. Toonder „Spiegeltje, spiegeltje, ac n de wand, Wie is de schoonste in heel het land Dat is moeilijk te zeggen nu zooveel dames USiH creams en powders ge bruiken. De USiH schoonheidsmidde len verzorgen de huid op een natuur lijke, logische wijze, waardoor de aan trekkelijke schoonheid van een jong gezicht behouden blijft. USiH ver hoogt Uw natuurlijke charme. De USiH creams enpowders in deaan- trekkelijke verpakking-met-de-bloemen dezelfde als die van de zoo verrassend frissche USiH Eau de Cologne) zijn in alle goede zaken verkrijgbaar in de uitvoeringen van 3 0 en 5 0 cents. VOOR ENGROS UNITED STATES IMPORT HOUS' HUDDESTRAAT 3-5 WETTS6EOEPOHEERC i Ja. nu zit .je daar over Liefde met een hoofdletter te praten alsof je er heel wat van weet, over Romeo ■n Emile en den lieelen boel, maar neem lu eens de geschiedenis van kaptein Kan en Sjaantje," zei hij „dat was pas Liefde. Heb je Sjaantje gekend Zij was zoo oud als de ontdekking van Amerika ze steunde en kraakte als ze zich bewoog, en ze was te vuil om aan te pakken. Je kon er een duim dik verf op smeren, en als je je omkeerde kwam het roest er alweer door als je naar haar wees had je al vuile vingers, en ze zag er uit alsof ze in zou zakken wanneer er in haar buurt iemand hardop sprak. Maar hoe dat nu was ik weet het nietzoolang kaptein Kan den baas over haar speelde slofte ze mee. Ik heb zelf op baar gevaren ik weet er van mee te praten zij werd vol kolen gesmeten, kaptein Kan brulde „voor en achter'", en daar ging het. Wij kregen mist, stixdic.hten mist, toen we liet Bristol- kanaal nog maar half uit waren het gaf niet, kaptein Kan stond op de brug en Sjaantje sjouwde er dwars doorheen, terwijl alle anderen voor anker gingen. Ze kwam rakelings langs een stelletje tramps, een passagiersschip, een paar visseheiiuimaar het gaf niets, Sjaantje blaatte zoo 1111 en dan eens met haar kortademige fluitje, en als Kan bak boord zei wAs het bakboord en Sjaantje bleef heel, terwijl die kerel,die aan stuur boord voor aiilier lag, een hartklopping kreeg. Het was een goed gesternte, een schutsengel, of wat je maar wilt ik beweer dat die twee, Kan en bjaantje, meer zagen en hoorden en wisten van de zee dan wij allemaal met elkaar. Want dit was nu nog maar de mist maar een paar dagen later kwam er een noordwester opzetten van je welste. De golven rammelden over het oude karkas lieen, er was niets meer van te zien dan een stukje brug, en zelfs in de midscheeps was het levensgevaarlijk om uit de drijfnatte hutten te komen. Toen ik de wacht had zei ik „Ze rijst slecht, kaptein." Ik moest me onder de reeling bukken, buiten den wind, om me verstaanbaar te kunnen maken maar kaptein Kan brulde zoo maar, dat ik mijn mond moest houden en dat sjaantje rees als de beste. Nu de golven donderden over liet voordek, je verwachtte elk oogenblik de luiken te zien inslaan bergen van water, zoo zwart als de nacht, kwamen er aan rollen, de kruinen een paar meter boven ons uit..... ik werd er misselijk van, werkelijk, ik moest overgeven, en ik kon mijn vier uren bijna niet uitdienen. Ik had al vaker een storm meegemaakt, maar niet op een schip als Sjaantje. Het was geen kraken en steunen meer dat Sjaantje deed het was schreeuwen, en het dekhuis schudde heen en weer alsof het er ieder oogenblik af kon vliegen de Sterkste kerel zou liier niet meer geweten hebben wat boven en wat beneden was maar kaptein Kan wist het nog wel, en liij bleef vierentwintig uur op de been, hij knip oogde soms eens tegen Sjaantje, hij spuwde en schreeuwde, en door een wonder kwamen wij er door. Sjaantje had al lang gesloopt moeten worden, al betwijfel ik of er een slooper was die liaar hebben wilde maar kap- rein Kan wist het jarenlang zoo met haar te maken, dat zij haar geld nog opbracht. Maar toen wij 11a die laatste reis thuis kwamen hoorden wij, dat de bouwprijzen gestegen waren, zoodat ■sjaantje weer een soort waarde had ge kregen de reeders zagen een kans 0111 met fatsoen van haar af te komen, en Sjaantje werd naar Estland verkocht. Zij ging nog eens in het dok, er werden een paar huidplaten vernieuwd en een paar luchtkokers gerepareerd, alles kreeg een kwastje verf, en toen maakte kaptein Kan zijn laatste inspectie ronde. Hij keek verschrikkelijk boos, en er was geen fatsoenlijk woord met hem te praten. „Wat moet die kijker daar f" vroeg liij. „Is die soms ook verkocht. Breng hem aan den wal „E11 die bezem," zei liij „die Estlan- ders kunnen hun eigen bezems wel ge bruiken." Hij ging verder, en vond nog honderd dingen die niet mee-verkpcht warenhij had zeker liefst de heele Sjaantje in stukjes en brokjes aan den wal willen brengen. Hij ging in de machinekamer, en mompelde iets toen hij zag dat er met de machine geknoeid was, zoodat zij net echt leek. I11 zijn tijd hing dat ding met stukjes veter band aan elkaar, ze versleet, elke reis een paar machinisten, maar ze liep. Hij ging naar de stookplaat ja, hij snuffelde oveial rond. „Breng dien emmer aan den wal," zei hij „die lui hoeven geen emmer op de stookplaat te hebben." Hij kon liet met dat alles toch niet tegenhouden liet stoomschip Jean- nett.e zag er kranig uit, en voer met prachtig weer naar buiten, zoo statig als ze het nog nooit liad gedaan. Maar kaptein Kan zei„Ze laat haar kop hangen." Hij had gelijk - ik weet niet waar het aan lag, maar liet was zéker de oude Sjaantje niet, die daar de rivier af zakte. Kaptein Kan snoot zijn neus. zijn adamsappel vloog als een dolle heen en weer hij heeft nooit meer gevaren. En Sjaantje f Sjaantje is nooit in Estland aangekomen. Zij had een prachtige, rustige reis, bij den zomer dag maar op een kalmen ochtend is zij gezonken. Zij zonk gewoon maar, daar ergens in stil water bij de Belt. En nu kan je met Romeo en Emile en al die grappenmakers aankomen, maar ik houd liet, er op dat dit. nu pas Liefde was trouw tot aan het einde." „Ja, ja," zei de oude machinist, die toegeluisterd liad, „maar weet je wat dat voor een emmer was, die daar in het hoekje van de stookplaat stond Die emmer stond daar altijd, half-vol water, onder de leiding van den con densor want die leiding, zie je, die lekte, die lekte al jaren, en ik heb zelf den emmer daar neergezet omdat liet lekwater langs de klinknagels in de bilges een roest-spoor begon te maken, dat bedenkelijk diep ging. Jaren achter een drup, drup, drup, moet je denken en kaptein Kan vond dien emmer een goed ding. Maar toen het schip ver kocht werd nam hij dien emmer weg, omdat die niet méé-verkocht was de leiding was niet vernieuwd, en daar ging het weer, drup, drup, drup, op een plaat die óók niet vernieuwd was, en langs klinknagels waar niemand zich meer om bekommerd had sinds de Jeannette gebouwd werd. Het ging nog een poosje goed, maar toen braken die klinknagels af, de spanning ging uit de platen liet, lek werd niet ontdekt voordat liet water op de stookplaat stond, en toen was er geen pompen meer aan. Dat was liet heele wonder, als je het weten wilt. E11 nu over liefde ge sproken ik weet niet zooveel van Romeo en die andere jongens af, maar ik geloof niet dat er emmers en zulke dingen aan te pas kwamen.... nieuwe toi- letcrême, die in 3 minuten een eind maakt aan overtollig haar. Nog nimmer heeft U zoo iets eenvoudigs gekend. Deze heerlijk geparfu meerde, witte crème wordt verkocht onder den naam Nieuwe Witte Vieto. Gebruik haar rechtstreeks uit de tube - wasch de plek daarna af. Het haar valt eenvoudig uit. De huid blijft zacht, glad en blank. Geen leelijke, donkere plekken, zooals een scheermes achterlaat, want het haar wordt onder de opper vlakte der huid verwijderd. De scheermesmethode is ouderwetsch behoort tot het verleden. De ont- haringsmiddelen met een onaange- namen reuk zijn eveneens verouderd. Nieuwe Witte Vieto is het nieuwste van het nieuwste. Indien U over Nieuwe Witte Vieto niet in elk opzicht tevreden is, wordt Uw geld terugbetaald. In tuben van 85 cent en 1.5Q bij drogisten, kappers en parfumeriezaken. Wilt U vooruitkomen in de wereld, dan kan dat alleen, als U beschikt over een behoorlijke ontwik keling. Volg daarom onze uitgebreide schriftelijke cursus Lessen voor hen, die de lagere school be zochten; voor dames en heren, voor oud en jong. Laag maan delijks lesgeld.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1938 | | pagina 18