Wtté/petiMl Si DAALDEROP /i Hier kwam een voorspelling uit! ajoek wijst V N.V. KON. METAALWARENFABRIEK TIEL 23 „Hij mag niet weten, dat je hier ge weest bent," zei Ludovie. „Ik zal eerst uitkijken, dan kun je ongemerkt weg komen." „Als ze in den stal hun mond maar houden," zei Bundv. „Daar heb ik mijn knol neergezet." „OeiJa, dan kun je je gerust laten zien laat hem alleen niet merken, dat je mij gesproken hebt. Vraag maar naar me. Dan laat hij je niet bij me en dan heeft hij geen flauw vermoeden." Ingevolge dit plan sloop Buruly de achterdeur uit, en kwam hij tien minu ten later door de voordeur weer binnen. Clem was in de tapkamer en Clem had hem nauwelijks gezien, of hij zei, dat meneer Ludovie in geen geval iets merken mocht van zijn aanwezigheid. Hij duwde hem het privé-kamertje van Nye binnen en ging den herbergier roepen. Bundy ging aan de tafel op een strootje zitten kauwen. Zijn gesprek met Nye duurde niet lang en was ook niet levendig, want beiden waren zwijgzaam van aard. „Waar is de chef vroeg Bundy over zijn kroes heen. Nve wees met een duim naar boven. „Veilig." „Ik dacht wel, dat je hem bergen zou," zei Bundy. „Ja...." De kastelein keek hem peinzend aan. „Alleen heeft hij dolle dingen in zijn hoofd. Blijf maar bij hem vandaan. Hij windt jou al net zoo hard om zijn vinger als Clem." „Daar kon je wel eens gelijk aan heb ben," erkende Bundy, zijn kroes leeg drinkend. Sir Tristram wachtte de terugkomst van Ludovie niet af en om begrijpelijke redenen vertelde Nye hem niet, dat Bundy er was. Hij sloeg sir Tristram zeer hoog aan, maar zijn omgang met smokkelaars hield hij graag zooveel mogelijk geheim. Dus toen sir Tristram Clem de belofte had afgedwongen, dat hij Ludovie niet zou helpen, om weg te komen dien nacht, vertrok hij, overtuigd, dat zijn onbesuisde neef geen inbraak ondernemen kon. „Wat zal hij 't land hebben pro feteerde juffrouw Tliane pessimistisch. Maar toen Ludovie weer in het salon kwam, was hij in '11 uitstekend humeur, een omstandigheid, die juffrouw Thane eerst opluchtte en toen met bang voor gevoel vervulde. Zij vond het vonkje in Ludovic's blauwe engelenoogen wat levendiger dan gewooidijk en verdroeg dit eenigen tijd, maar moest er toen iets over zeggen, al was het slechts zijde lings. Hij zou die beslissing van sir Tristram wel onaangenaam vinden, zei ze, de oogen van haar borduurwerk op slaande en hem strak aankijkend. „Och," zei Ludovie, „ik heb er eens over nagedacht, en hij zal wel gelijk hebben, denk ik." Stem en gezicht waren volkomen ernstig, maar juffrouw Thane kon het gevoel niet van zich afzetten, dat hij heimelijk pret had. Hij beantwoordde haar onderzoekenden blik zoo onbe vangen mogelijk, glimlachte toen en hielp haar onthouden, dat staren on beleefd was. Zij kon zijn glimlach niet heelemaal weerstaan, maar zei toch ernstig„Als je 't alleen probeerde, lukte 't toch niet. Zoo dwaas zul je toch niet zijn, is 't wel „Neen, zoo gek ben ik nietver zekerde hij haar. Zij liet haar borduurwerk zakken. „En je zult toch. nee, natuurlijk niet Je neemt Eustacie niet mee bij zoo'n waagstuk, wel „Groote hemel neeDaar zal ik op zweren, als je wilt." Zij hervatte haar werk en zei voor 't moment niets meer, want haar broer kwam binnen. Toen Ludovie later uit voerig sprak over mogelijke middelen, om den bediende van den Beau aan 't praten te krijgen, kwam zij tot de con clusie, dat haar argwaan ongegrond was geweesten toen hij, halverwege den avond, met sir Hugh piket ging zitten spelen, meende zij, met een gerust hart naar bed te kunnen gaan. Zij had die twee méér piket zien spelen en wist hoe dat ging. Noch Ludovie, noch haar broer zou aan slapen denken, vóór de klok weinig slagen sloeg, en dan zou hij te slaperig zijn, en niet helder genoeg meer van hoofd (want er zou wel rijkelijk wijn vloeien onder het spel) om aan eenzame avonturen te denken. Hij wenschte haar verstrooid goeden nacht en zij ging heen zonder het minste kwade vermoeden. Maar den snellen, zijdelingsclien blik, waarmee hij haai de. kamer uit zag gaan, merkte zij niet op. Het was toen half tien. Om tien uur nam Ludovie op zich, een kom rum punch voor sir Hugh gereed te maken. Hij beloofde iets zeer bijzonders, en 11a den eersten slok van het lieete, sterke brouwsel erkende sir Hugh, dat het buitengewoon was. Ludovie dronk één glas en zat daarna in bewondering voor de talenten van sir Hugh. Toen deze hem matigheid verweet, antwoordde hij, dat 't goedje hem te sterk was hij sloeg er zóó van onder tafel. Dan had hij zeker een bijzonder sterk hoofd, zei sir Hugh glunderend. Het volgende half uur trachtte hij de gegrondheid van die aan - spraak te bewijzen. De punch bleek slechts dit effect op hem te hebben, dat hij er zeer slaperig van werd, en toen Ludovie, klokslag elven, geeuwde en zei, dat hij vóór het bed stemde, kon hij nog bijna zonder wankelen opstaan en zijn kaars grijpen zonder abnormaal veel was op den grond te morsen. Met een voldaan gevoel bracht Ludovie hem naar zijn kamer, waarna hij op zijn teenen doorliep naar zijn eigen slaap vertrek. Nye had al eenigen tijd tevoren ge sloten en was naar bed gegaan. Ludo vie rakelde het vuur in zijn haard op en ging zitten, om een half uur om te krijgen. Zijn voorbereidselen tot het avontuur namen eenigen tijd in beslag, want hij kon zijn linkerarm nog haast niet ge bruiken, maar met veel moeite kreeg hij een paar laarzen en zijn overjas aan. Na zich verzekerd te hebben, dat zijn pistolen behoorlijk geladen waren, stopte hij er een in de schacht van zijn rechter- laars, en het andere in den rechtschen zak van zijn jastoen zette hij een drie- kantigen steek op, een model van drie jaar tevoren, en sloop met een kaars in de hand de gang in. De traptreden kraakten onder zijn voeten, maar niet door dat, geluid werd juffrouw Thane wakker. Zij werd gewekt door het rliythmisch en galmend ge snork, dat uit haar broeders kamer aan den overkant der gang kwam. Een paar minuten lag zij, tusschen waken en slapen, naar die hinderlijke geluiden te luisteren en zich af te vragen, of het de moeite waard zou zijn op te staan en sir Hugh te wekken, dan of het snorken weer aanstonds beginnen zou, als hij weer in slaap viel. Juist had zij besloten dat zij de dekens maar over haar ooren moest trekken en haar best doen, zoo weinig mogelijk van het ge snork te hooren, toen er een zwak geluid, als van 'n knip, die weggescho ven werd beneden, haar klaar wakker riep. Zij ging opzitten in bed en meende het klikken van een deurknop te hooren en stond de volgende seconde op den vloer, haar ochtendjapon grijpend. Vervolg op blz. 26 De verkooper had het gezegd! „Zoodra Simi Speciaal op de waschtafel staat, willen allen het gebruiken!" De heeren scheren zich niet meer zonder dat milde gezichtswaterl De dames weten al lang, hoe goed het voor de huid is, hoe goed het de poriën reinigt, hoe goed het de poeder verwijdert, ledereen houdt ervan. VERKRIJGBAAR BIJ KAPPERS, DROGISTEN EN PARFUMERIEZAKEN IMPORTEUR. J. WINKEL, MERWEDESTRAAT 47, OEN HAAG, TEL 772595 M'n electriciteitsrekening met 'n K.M.D.-heet- water-reservoir is buitengewoon laag! En zeg... 't gemak: ongeloofelijk. Heel den dag heet water bij de hand geen gewacht meeren dar moet je eens zien hoe de keuken er door opgevroolijkt is. Als^jf dat alles aan je man vertelt, krijg je er zeker ook een! Dat is 'n oordeel over het electrisch K.M.D.-heetwaterreservoir 'n heerlijk bezit voor iedere huisvrouw, die van haar keuken houdt. Verkrijgbaar in grootten van 5 tot 400 L„ voor 1 of meer tapplaatsen door het ge- heele huis, in prijzen vanaf Fl. 38.50. Ge schikt voor „nachtstroomtarief" vanaf 30 L. Alle typen goedgekeurd door de N.V. tot keuring van electro-technische materialen (Kema) te Arnhem. Laat Uw installateur of stroomleverancier U adviseeren welke in houdsmaat voor Uw gezin 't meest geschikt is. I PO KI ^an N.V. Kon. Metaalwaren- wWU 1 V-M>l fabriek DAALDEROP - TIEL U gelieve mij gratis en vrijblijvend de brochure: „Uw ideale woning" toe te zenden. K Naam Adres Plaats

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1938 | | pagina 23