I T ZEEUWSCH NIEUWS X f I ZEEUWSCHE OMROEP 25 De Ned. Vereeniging van Fabrieksarbeidersafd. Mid delburg, viert op 29 April haar 25-jarig bestaan. Foto van het bestuur. Tusschen Koewacht en St. Jansteen is men thans met den bouw begonnen van een nieuwe vlasreterij, die in een behoefte bij de steeds grootere uitbreiding, die de vlasindu strie hier krijgt, vooreiet. Hallo hallo hier is de persdienst van den offieieelen Zeeuwschen Om roep. Het verder vertellen van deze berichten, in welken vorm ook, is geoor loofd. Men meldt ons uit Serooskerke, da* een dorpsgenoot is geslaagd voor be roeps-wachtmeester. Zoo'n functionaris schijnt over nog meer geduld te beschikken dan een amateur-wachtmeester Ter inleiding van het springconcours te Oostkapelle heeft, zoo schrijft onze correspondent, de plaatselijke fanfare een muzikale rondwandeling door het dorp gemaakt. 'n Schitterend idee Wie goed hup pelt zal vast niet slecht springen Onze medewerker te Oost en West Souburg geeft hoog op van een aldaar gehouden gymnastiekdemonstratie door verschillende vereenigingen. Zoowel de dames als de heeren hebben volgens hem hun beste beentje voorgezet. Daardoor bleven eksteroogen en andere voetgebreken gelukkig voor het publiek verborgen. B. en W. van Goes hebben naar de provinciale pers bericht een controleur van de vermakelijkheidsbelasting aan gesteld. Ongetwijfeld een lach-succesvolle loopbaan Te Axel is bij een bakker brand uit gebroken in een partij kliefhout. Daar de vuurhaard in den oven was en de brandweer onmiddellijk ter plaatse kwam, liep alles zonder ongelukken af. De Goesche haven-autoriteiten deel den ons mede, dat. de scheepvaart pas van den nieuwgegraven haven-arm gebruik kan maken wanneer de be strating gereed is. Luchtschepen kenden we reeds lang, maar dat men ook reeds landschepen op wieltjes had, was ons onbekend Een Walchersche slager is voor de Middelburgsche rechtbank veroordeeld wegens overtreding der jachtwet. Zijn wei-tasch met twee geschoten koeien is in beslag genomen i Twee Roemenen, die zonder mid delen van bestaan door Beveland zwierven, zijn door de politie naar het Huis van Bewaring overgebracht. Het zou veel attenter zijn geweest, wanneer V.V.V. met hen een tocht langs de bloeiende boomgaarden had ge maakt Te Meliskerke, aldus een telegram van den bond van zeer zindelijke huisvrouwen, is een juffrouw, bij het schoonmaken van een varkenshok, zoo energiek opgetreden, dat zij een been brak. Nog dramatischer is het geval van een juffrouw te Terneuzen, die zich door het deurtje van haar vogelkooi met een emmer zeepsop heeft weten te dringen, er nu niet meer uit kan en via het fonteintje met bouillon in 't leven moet worden gehouden Uit Ylissingen en Middelburg ver zocht men ons de glorie te vermelden van een 12-jarig ventje, dat wonderen doet met de biljartballen. We zullen echter alleen 'n paar knikkers en wat tooverballen voor hein koopen lot de volgende week, dames en heeren Te Souburg werd met de Paaschdagen 'npluimveetentoonsteLling georganiseerd, uitgaande van de pluimveevereeniging Samenwerking brengt welvaart"liet mooiste exemplaar van de tentoonstel ling, Brahma-haan. Mooiste hen van de tentoonstelling, Minarea-hen. n Fraai exemplaar op de tentoonstelling. liet echtpaar Gom. de Biuyn vierde deze week zijn 50-jarig huwelijksfeest. Het mooiste nest konijnen Te Biervliet werden in de omliggende polders eenige werken uitgevoerd in werkverschaffing tot betere afwatering van de landerijen.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1938 | | pagina 25