Indanthren PONDS Creams en intusschen zijn we ook verhuisd! I i Het geheim van haai CARRIÈRE! 27 „Begrepen zei Ludovie, met in zijn stem. „Ja, hoorzei Bundy. „Maar als er wat van komt, kan ik mijn handen toch niet thuishouden. Als u mijn raad aanneemt, wat u nog nooit gedaan hebt, zet u uw kraag op en trekt u uw hoed over uw oogen. Ze hoeven u niet te herkennen." Ludovie volgde dezen wijzen raad, maar meende niet, dat hij herkend zou worden. „De huisknecht zou me her kennen, als hij er is, maar de butler is na mijn tijd gekomen." „Da's mogelijk," zei Bundy. „Maar ik zeg u in uw gezicht wat ik menigmaal achter uw rug gezegd heb, meneer Ludovie, dat u een boegspriet hebt, die 't sprekend evenbeeld is van den ouden lord z'n neus." „Die ellendige neus wordt mijn on geluk nog zei Ludovie. „Ben ik ook bang voor," zei Bundy. „Maar daar is nu eenmaal niets aan te doen. Als u hier in wilt breken, moesten we maar voortmaken. En onthoudt u maar goed al is 't misschien te donker, om u te herkennen, er is licht genoeg om op u te schieten, als iemand op de loer zit binnen." „Er zél niemand zijn," antwoordde Ludovie. „Maar je hoeft niet bang te zijn ik waag niets vanavond." Deze opmerking prikkelde Bundy tot een lach, die zijn geheele lichaam deed trillen en zijn oogen deed overloopen. Ludovie lette niet op dien aanval van humor, maar ging vooruit naar 't achterhekje tusschen den tuin en het park. Door de heesters heen gingen zij naar den voorkant van het huis zij zorgden, niet op het grint te trappen. Onder de hooge benedenramen waren bloem bedden, waarin een paar sneeuwvlokken blonken. Ludovie telde de ramen, rekende uit, waar de bibliotheek was en wees het Bundy met een hoofdbewe ging. Bundy sloop naar het raam en hield zijn oor tegen het glas. Hij hoorde niets en zag geen licht achter de dichte gordijnen, en na even strak geluisterd te hebben, zette hij zijn omfloerste lan taren neer en haalde een flink mes uit zijn zak. Terwijl hij aan het raam werkte, stond Ludovie naast hem, uitkijkend naar een mogelijke hinderlaag in den tuin. Zijn hoed wierp een diepe schaduw over zijn gezicht, maar het maanlicht viel op het zilveren beslag van zijn pistool en deed het glimmen. De tuin stond vol boomen en heesters, dus kon hij niet zeker zeggen, of daar niemand verborgen was, maar hij zag nergens beweging in de schaduwen, en hechtte steeds minder waarde aan de bange voorgevoelens van neef Tristram. Hij hoorde een klik en wendde het hoofd om. Bundy's duim wees veel zeggend naar een der ramen en knipte zijn mes dicht. Hij had de klink los gewrongen en trok nu met zijn nagels voorzichtig het raam open. Met een zacht gekraak der scharnieren draaide het naar buiten open. Bundy nam zijn lantaren in de linkerhand, trok er den doek af, greep met zijn rechterhand een plooi van het fluweelen gordijn en schoof 't opzij. De loop van Ludovic's pistool rustte bijna op zijn schouder, maar die voorzorg bleek overbodig. Het gele lantarenlicht, de kamer rond- schuivend, onthulde geen loerend gevaar. De kamer was leeg, de stoelen stonden netjes op een rij, de haard lag gereed om aangemaakt te worden, als de heer des huizes terug zou komen. Bundy keëk nog eens rond en fluis terde toen „Wilt u naar binnen Ludovie knikte, stak het pistool weer in zijn laars en zwaaide een been over de vensterbank. „Kalmpjesaan mompelde Bundy, hem de kamer inhelpend. „Wacht tot ik bij u b9n Ludovie stond in de kamer en zei zacht „Blijf daarIk weet niet, of ik hier moet zijn of in een andere kamer. Geef hier de lantaren Bundy gehoorzaamde en Ludovie richtte het schijnsel op het beschot van den westelijken muur. Bundy wachtte, stil en kalm, terwijl het goudkleurig licht vooruit en terug trok over uitge sneden kapiteelen en gegroefde pilasters en de sierlijke verwikkeling van krullen en spreuken op een fries. Het kwam tot rust op een gedeelte van de fries, schoof naar een ander, draalde even en ging toen naar het eerste terug. Ludovie trad vooruit en telde de vakken tusschen de pilasters. Bij het derde van den raamkant af bleef hij staan en hield hij de lantaren dicht bij den wand. Met veel moeite kreeg hij zijn linkerarm uit den doek en hij hief hem op, met een pijnlijk gezicht, om het snijwerk van de fries te betasten. Zijn tong klikte van wrevel om eigen on macht hij stak zijn arm weer in den doek en trad naar het raam. „Jij zult de lantaren vast moeten houden, Abel." Bundy klom naar binnen en nam de lantaren, maar hij richtte den straal niet op het beschot, doch naar het deur slot. Hij keek er peinzend naar en zei „Geen sleutel." Ludovie fronste even, maar ant woordde „Misschien zoek. Wacht Zacht liep hij over het karpet naar de deur en luisterde, met zijn oor aan den kier. Hij hoorde niets en kwam terug. „Als ik hier niet vind, wat ik zoek, doen we die deur open en gaan we verder zoeken," zei hij. „Houd het licht zoo, dat ik de fries kan zien. Nee, meer naar rechts." Hij stak zijn hand op en greep in een der spreuken. „Ik geloof. nee, mis Ik moet de derde hebben Wacht." Bundy zag zijn lange vingers draaien en hoorde tegelijk het schrapen van een schuivende deur. Dit geluid, hoe zwak ook, klonk abnormaal luid in de stilte. Hij wendde de lantaren en zag tusschen twee pilasters van de onderste rij geen paneel meer, doch een donkere holte. „Hier de lantaren zei Ludovie, de hand uitstekend. Hij was in twee stappen bij het hok en terwijl hij zich bukte, om er in te kijken, hoorde Bundy een zwak geluid hij keerde zich om en zag een dun streepje licht aan den anderen kant der kamer te voorschijn komen en ge leidelijk verbreeden. Er deed iemand voorzichtig de deur open. „Onraad, meneerMaak dat u weg komtsiste hij, en hij trok zijn pistool en hield zich gereed om een ieder op afstand te houden, tot Ludovie het raam door was. Ludovie hoorde de waarschuwing bliksemsnel duwde hij de lantaren het hol in, toen keerde hij zich om, zei duidelijk ,,'t Raam uit, man Gauw Daarna boog hij zich bijna dubbel, achterwaarts schoof hij den schuilhoek in en het paneel schoof hij achter zich dicht. Wapperend kaarslicht doorscheen de kamer, een stem riep „Halt Blijf staan en Bundy, achter de gordijnen verborgen, zag een mageren man met een pistool in de hand de kamer door hollen, naar den schuilhoek, en vruch teloos aan het paneel duwen, zeggend „Hij is hier Ik heb hem gezien De butler, die op den drempel stond met een kaarsenkroon in de hand, keek naar het beschot en zei „Waar „Hier, achter het paneelIk heb 't dicht zien gaan Daar is een geheime bergplaats hij zit in de val Wordf vervolgd t Was een heele rommel, maar nu ziet alles er zoo leuk frisch uit! Meteen hebben we Indanthren geverfde stoffen genomen voor de nieuwe gor dijnen, dan hebben we geen last van verschieten meer! Wat een prachtige, moderne kleuren kan e tegenwoordig in dat Indanthren geverfde goed crijgenJe bent meteen klaar zeg, want Indanthren geverfde stoffen zijn onovertroffen waschecht, zonecht en weerecht! Let op het merk: V T, R n KJ AAN POND-S EXTRACT CO., U W PRINSENGRACHT 983, AFD. 134. AMSTERDAM-C. Gelieve mij te zenden 2 monstertubes Pond's Cream en monsters der 5 tinten Pond's Poeder, waarvoor bijgaand 4 postzegels van 3 cent. Naam H KT is zoo eenvou dig, charme te bezit ten, als U maar i e d e- ren morgen en avond Pond's Cream en Pond's Poeder ge bruikt. Pond's Cold Cream zuivert de huid van allerlei stoffen, die ge durende den dag de jeugdige frischheid van Uw teint bedrei gen, bevrijdt de poriën en wekt een krachtiger werking derhuidcellen en bloedvaten in de onderhuid op, met het gelukkige resultaat, dat alle lijntjes en rimpeltjes verdwijnen. Pond's Vanishing Cream is overdag een ideale bescherming tegen de grilligheden van het weer en vormt tevens een perfecte basis voor Pond's Poeder. \IjONdA

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1938 | | pagina 27