Ais Uw spiegelbeeld U doet schrikken f Pas dan op voor CONSTIPATIE. NORMACOL VOOR REGELMATIGE WERKING was vail (lie ongewone voortvarendheid brigadier Steeman gunde Mayer die duizend dollar niet en sleepte ze liever zelf in de wacht. De brigade had thans echter geen tijd om haar verontwaardiging te luch ten. Mayer keerde bedremmeld naar zijn post terug en de anderen trachtten iets te ontdekken van wat zich daarboven afspeelde in die hel va.11 vuur en verstikkenden rook. Een windvlaag dreef van tijd tot, tijd de rookwolken uiteen en op een gegeven oogenblik zagen zij Steeman in de dakgoot staan en zijn ladder uitwerpen. De vlammen lekten naar hem als naar een begeer lijke prooi en daarop verdween hij weer voor hun blikken. Een oogenblik later hoorden zij echter zijn bijlslagen. Er vielen een paar verbrijzelde dak pannen naar beneden en daarop hoorden zij alleen nog het loeien der vlammen en het kletterend gedruisch van het vallend bluschwater. Met een scherp gesis plaste het water in den vuurpoel. En intusschen ver streek er een eeuwigheid, naar het den mannen op straat toescheen. Plotse ling echter klonk er een schreeuw in hun nabijheid. „Daar komt ie riep een agent. De anderen zagen niets en twijfelden. Maar de brandmeester kón niet meer twijfelen gedurende een ondeelbaar moment, had hij duidelijk een bewegen de gestalte te midden van de oplaaiende vlammen gezien. „Naar boven schreeuwde hij. „Help hem Een paar brandwacht» stormden het ontruimde huis binnen, dat hier en daar reeds vlam begon te vatten. Drie minu ten later keerden zij terug. Een hunner droeg iets in zijn arm, dat gewikkeld was in een stuk druipnat zeildoek. Hij sloeg het zeil terug en toonde den brand meester een kind, dat hoogstens drie maanden oud kon zijn. Het was be wusteloos, maar het ademde nog en de vlammen hadden het niet gedeerd. Nauwelijks had hij het kind overge geven, toen met donderend geraas ook de zolderverdieping instortte. Er ver spreidde zich een fontein van vonken en brandende voorwerpen over de om geving, die echter, dank zij de waak zaamheid van de brandweer, geen nieuwe onheilen aanrichtte. „Nog juist op tijd," lachte de brand meester opgelucht. De laatste die het huis verliet was brigadier Steeman. Hij wankelde en werd door 'n brandwacht ondersteund. Zijn helm had hij verloren, zijn gelaat was verbrand en zijn snor en hoofdhaar verdwenen. De vlammen hadden hem kaal geschroeid. Hij haalde reutelend adem, maar om zijn mond lag een glimlach verwrongen van pijn. Het was de eerste maal dat de brigade hem zag lachen en het maakte een onaan- genamen indruk. De gedachte aan Steeman's inhaligheid gaf aan dat lachje iets vrekkigs en duivelachtigs, een indruk die nog versterkt werd door zijn pijnlijk vertrokken en misvormd gelaat. Zij hoorden hem nóg lachen, toen hij dooi' twee broeders van de ziekenverpleging werd weggeleid en keken hem zonder medelijden na. Brigadier Steeman ging naar het hospitaal. Het kind, dat hij had gered, mankeerde niets, maar zelf was hij er ernstig genoeg aan toe. Het duurde zes weken voor hij genezen was en be halve de brandmeester keurde niemand van het korps hem een bezoek waar dig. Mayer was fel op hem gebeten en liet zich over hem uit in bewoordingen, die allesbehalve vleiend voor hem waren. Op zekeren -morgen kwam brigadier Steeman onverwachts het wachtlokaal van de brandweerkazerne binnenstap pen. Hij had ziekenverlof en kwam maar eens kijken. Zijn hoofdhaar en zijn snor waren weer een beetje aange groeid, maar hij miste zijn oogwimpers eu wenkbrauwen. Het was juist schaft uur en dus vertoefden ze zoowat alle maal in de wacht. „Mórgen," zei hij met een vrien delijke, joviale stem, die ze nog nooit eerder van hem hadden gehoord. Sommigen bromden iets onversclul- ligs terug, anderen zwegen en deden het met overdreven kauwbewegingen voorkomen, alsof zij met 'n mond vol brood zaten. Mayer mompelde echter iets, dat niet bepaald vriendelijk klonk. Brigadier Steeman keek den kring rond en kon zich niet vergissen in de bepaald vijandige stemming, die in bet, wachtlokaal heerschte. Hij kuchte eens, deed een stap naar voren en wierp met een onverscliillig gebaar een pakje bankpapier op tafel. „Ik weet wat jullie van me denken," begon hij. „Maar je vergist je, jongens. Ik zal je met een paar woorden iets vertellen de rest moet je er maar bij zien te denken. Ik heb een dochter en die is getrouwd met een kerel van niks. Je kent zijn soort wel liever lui dan moe en niet vies om zijn vingers vuil te maken aan liet eigendom van ande ren. Hij zit op het oogenblik wel, het gaat jullie ook geen dder aan waar hij zit, of wat hij uitvoertWel mag je weten, dat ik al jaren met hen overhoop lig en nog nooit een voet over hun vloer heb gezet. Maar, zie je, ik wist niet dat ik al grootvader was geworden en toen ik dien avond m'n dochter om het kind hoorde schreeuwen, was ik hebzuchtig en ja- loersch genoeg om de voldoening, m'n eigen kleinzoon te hebben gered, aan niemand anders te gunnen. - Na dien uitleg schoof hij Mayer 't geld toe, keerde zich om en verliet met een korten groet de wacht. „Hij had waarachtig tranen in zijn oogen," mompelde Mayer, terwijl hij zijn verlegenheid en schaamte trachtte te verbergen achter een vreemd lachje. Maar hij had er geen erg in hoe ver dacht zijn eigen oogen glinsterden PANORAMA, Geïllustreerd weekblad. Verschijnt Donderdags. Tezamen met een der periodieken De Stad Amsterdam. Groot Rotterdam, 's Gravenhage in Beeld, Ons Land. Ons Zuiden of Ons Zeeland f t.62per kwartaal of f 0.1214 per week. Franco per post ft.75 per kwartaal bij vooruitbetaling, koloniën f 7.65 per jaar bij vooruitbetaling. Voor postabonnementen en adreswijzigingen van post* abonnementen gelieve men zich uitsluitend te wenden tot het bureau te Haarlem. Bureaus HAARLEM, Nassaulaan 51. Tel. Int. 13866. Giro nr. 142700. AMSTERDAM. N.Z. Voorburgwal 262. Telefoon Interc. 35170. Giro nr. 07946. ROTTERDAM, Stationsweg 24. Telefoon Intere. 50540. Giro nr. 101981. 'sGRAVENHAGE, Stationsweg 95. Tel. Intere. 111666. Giro nr. 45141. UTRECHT. Biltstraat 142. Telefoon Intere. 15475, Giro nr. 149597. 's HERTOGEN BOSCH, Stationsweg 27. Telefoon Intere. 12(5. Giro nr. 129750. MAASTR1CHT, Stationsstraat 20. Tel. Inierc. 5851, Giro nr. (24690. V1.ISS1NGEN. Bad huisstraat 5, Tel. 81. De voorwaarden van onze gratis ongevallenverzekering zijn op aanvraag verkrijgbaar. In tuben van 20 en 35 ct. In groote ronde doozen van 20 ct. Inovaledoozenvan 10 ct. Pastol is Neerlands „veilige" tandmiddel. Omdat het niet krast (door z'n speciale samenstelling). Omdat het dus het tandglazuur niet verzwakt. Enomdat het door oplossing al het tandsteen verwijdert. Radicaal! Een BOLDOOT'product. NEDERLANDSCH FABRIKAAT. Vertelt uw spiegel u. dat Uw huid vaal is, dat U er moe en hangerig uitziet, on danks een regelmatige leefwijze en een goede verzorging van Uw uiterlijk? Tien tegen één, dat een gestoorde darmfunctie de oorzaak is van het feit, dat Uw uiterlijk niet meer in overeenstemming is met Uw leeftijd. Om fit te zijn en te blijven moet in de allereerste plaats de darmfunctie normaal zijn. Maar... de hedendaagsche voedingsmiddelen zijn vaak arm aan z.g. ballaststoffen, zoodat het noodzakelijke volume, welke de darm moet verwerken, niet aanwezig is. De darm- spierwerking neemt hierdoor af met als ge volg een storing in de spijsvertering, welke zeer gemakkelijk tot een ernstige verstop ping en zelfs tot chronische constipatie kan leiden. Normacol is het middel bij uitnemendheid om stoornissen in de normale darmfunctie te voorkomen. Wanneer U dagelijks een lepeltje Normacol inneemt zult U spoedig in goede conditie zijn. En zóó zult U er dan ook uit zien! NORMACOL HERSTELT LANGS NATUURLIJKEN WEG DE NORMALE DARMFUNCTIE. Normacol is zuiver plantaardig. De korreltjes zwellen in den darminhoud gelatineus op en vervullen op die wijze de taak van de ontbrekende ballaststof fen. Bovendien stelt de kleine hoeveelheid Frangula in Nor macol de darmwandspieren in regelmatige werking, totdat de normale toestand weer is in getreden. Een gebrek aan ballaststoffen ver slapt de darmspie ren, met als ge volg tijdelijke ver stoppingen, welke tot chron.constipa tie kunnen leiden. NORMACOL neemtde plaats in van de ontbreken de ballaststoffen, zoodat de normale darmfunctie langs natuurlijken weg wordt hersteld. Overtuig U van degunstige werking van Normacol, en zend ons nevenstaande coupon in open env., gefr. met 1' 2 ct. postzegel, of zend ons een briefk. Dan ontvangt U gratis en fr. 'n proefzending Normacol. Aan C. N. Schmidt, Aid. P. 29, Keizersgracht 31, Amsterdam-C. (S.v p. volledig en duidelijk in biokletters I) DEN HEER t MEVROUW MEJUFFR. S ADRES: PLAATS:

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1938 | | pagina 31