SNEEUWWITJE 32 Een kwart millioen teekeningen moest, wijl het een kleurenfilm is, stuk voor stuk met de hand worden gekleurd, waarvoor een heele staf apart geschoold per soneel noodig was. Rechts: Een meisje kleurt de hoofdpersoon uit Sneeuwwitje- De jongste Hollywood- sche sternog geen drie jaren oud, die een wereldberoemdheid ge niet en desondanks niet, de minste pretenties heeft,. Het is Hare Ma jesteit Sneeuwwitje, zoo- als Disney haar meier de. -Een teer, broos poppetje, dat direct tot de verbeelding van het qrootc publiek spreekt. H alt, Disney met zijn uit klei gevormde zeven dwergen, dienden. welke den teekenaars tot model Het was in 1933, dus een kleine vijf jaren lier, dat Walt Disney, de groote pionier op teekenfilmge bied, het plan opvatte van het wereldberoemde sprookje der gebroeders Grimm een groote teeken film te maken. Dit titanenwerk is onlangs gereed gekomen en blijkt een enorm succes te hebben. Dat de menschen van sprookjes houden is be kend. Of zijn alle films, zooals zij heden ten dage in de bioscopen loopen, niet een doodgewoon sprookje, dat met een „Er was eens.. begint en met een gelukkig slot eindigt? Meestal zijn 't slechts variaties op het Sneeuwwitje-thema, waarbij de dougd wordt beloond en het kwaad gestraft. Zoo ging het ook Om de verschillende gelaatsuitdrukkingen zoo goed mogelijk te kunnen treffen, zitten de teekenaars in het studio met een spiegel voor hun gezicht. Aan hun eigen mimiek ontleenen zij dan de typen, die in zoo'n teekenfilm optreden. Ver gelijkt u de gelaatsuitdrukking van „Pluto" maar eens met die van den teekenaar en u merkt de gelijkenis direct op. 2.500.000 teekeningen werden voor de Sneeuw witjefilm gemaakt. .Slechts" een-tiende ge deelte of 250.000 werd i,n de film benut. Alleen met algemeene goed keuring van alle mede werkende teekenaars wordt een plaatje al dan niet geschikt be vonden. Hier ziet u een teekenaar zijn illustratie toelichten.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1938 | | pagina 32