AJ-S ze echter zien hoe keurig hun kamertjes zijn opgeruimd en hun bedjes zijn gespreid, zijn ze dankbaar en blij dat Sneeuwwitje naar hen toegekomen is. Ze geven een concert op hun primitieve instru menten, waaraan ze wonderlijke klanken ontlokken, en vragen Sneeuwwitje bij hen te blijven, zoo lang als zij zelf maar wil. met liet oorspronkelijke Sneeuwwitje, het beeldschoone prin sesje, dat op last van haar jaloersche stiefmoeder moest wor den gedood. De jager, die daartoe het bevel kreeg, liet haar ech ter gaan en bracht de booze koningin als bewijsstuk het hart van een varken in plaats van dat der prinses. Sneeuwwitje komt dan bij de dwergen terecht, die haar zeer liefkrijgen. doch als dan desondanks het spiegeltje van de koningin nog steeds blijft zeggen, dat Sneeuwwitje de schoonste is in heel het land, verandert de snoode vrouw zich in een oude heks en vergiftigt, het prinsesje met een appel. De troostelooze dwergen baren haar op in een glazen kist en als er dan een prins voorbij komt, die haar, geroerd door haar schoonheid, kust, wordt Sneeuwwitje weer ten leven gewekt en gaat met den prins mee naar diens kasteel, alwaar zij te zamen nog lang en gelukkig leven. Ziehier het gerenommeerde verhaal, zooals ook Disney het ons in zijn kleurenfilm voor oogen zal too veren. De geweldige arbeid, welke er aan ten koste is gelegd, blijkt uit de hierbij afgebeelde foto's, welke tijdens de ver vaardiging van de film Sneeuwwitje in het RKO-Radio Disney - Stndio zijn genomen. Doch toen het spiegeltje aan den wand de slechte stiefmoeder nog maar steeds bleef zeggen, dat Sneeuwwitje de mooiste was in heel het land, ging ze als heks vermomd naar het boseh en vergiftigde het meisje met een appel. In een glazen kist baarden de dwergjes haar op, tot een prins voorbij kwam, die haar kuste, wat haar ten leven wekte.. Toen reden ze samen heen en leefden lang en gelukkig Vroolijk en blij komen de dwergen van hun werk en weten niet, dat hun klein huisje diep in het bosch door het wondermooie Sneeuwwitje, die voor haar slechte stiefmoeder is gevlucht, in beslag is genomen.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1938 | | pagina 33