VLOTTE REGENKLEEDING Regenjas van zwarte parapluie-zijde, gegarneerd met Schotsche ruit. Als om onze stemming op regen dagen wat minder somber te maken brengt Vrouw Mode dit seizoen een regenkleeding, die zoowel in kleur, snit als materiaal uitmunt in fleurigheid. Als materiaal het meest populair zijn de met rubber gevoerde stof fen, die opvallend goedkoop zijn en niet alleen in allerlei aardige kleuren, maar ook in vlotte dessins als ruitjes, groote ruiten, stippels en grootere noppen gebracht wor den. Het allerlaatste snufje vormen wel de regenmantels met bloempjes, die in duco-lak opgespoten zijn. Mooier maar ook veel duurder zijn de geïmpregneerde zijdesoor ten en de waterdichte gabardine, die in afwijking van vorige jaren in de meest flatteuze kleuren ge- bracht wordt. Wat de parapluies betreft, dit noodzakelijk kwaad is zoo lang zamerhand tot een flatteuze stof- fage geworden. Bijzonder populair is het nieuwe materiaal, dat be staat uit geoliede zijde en dat zich in alle moderne kleuren met diverse kleine motiefjes vertoont. Velen zouden kunnen den ken, dat deze half-door- zichtige geoliede zijde niet sterk zou zijn, maar zij mo gen gerust zijn de betere kwaliteiten doen het over het algemeen goed, terwijl men bij eventueele pech zelfs een of meer nieuwe banen kan laten inzetten. Bljjft de uitschuifbare parapluie zich handhaven en worden er zelfs veel aar diger en practischer tassehen voor in den handel gebracht, zoo zjjn er ook velen, die een tompouce met een knop uit een mooie leersoort en een foedraal van hetzelfde ma teriaal terecht zóó bewon deren, dat ze voor de ver leiding bezwijken. LinksDe regencape wordt steeds populairder. RechtsLuxe-regenjas in witte gabardine met roods leergar- neering. Pepita-mitje in met gummi gevoerde kunstzijde.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1938 | | pagina 38