KAHREtfWKOFFIE v ?A LM OU MSgeMwi«y Omdat VALMOLIVE-ecrc ieafi !t> met ÖUJFÖUE' Korte jasjes voor den zomer CORRESPONDENTIE Beter verzorgd Verpakt in blik 39 43. Gebloemde mantel, wijd model, mouw met kleine plooitjes. Benoodigde stof: 2.60 m. 96 cm. breed 44. Sportmantel, sluiting met één rij kwoopen, aangesloten model, versierd met stiksels. Benoo- digdestof: 1.50 m. 1 40 cm. breed. 48. Korte mantel (smokingmodel) sjaalkraag, rug met rugstuk. Benoo digde stof1.60 m. a 1 40cm. breed VERKRIJGBAAR IN DE MATEN 40-42-44-46-48. Van alle iu deze rubriek afgebeelde ge nummerde kostuums, die ontleend zijn aan het mode-album „Zomerprachf", zijn patronen verkrijgbaar tegen aen prijs van 50 ets. voor complets, 35 ets. voor man tels en japonnen en 20 ets. voor rokken, blouses, kleine avondjasjes en kinder- kleeding. Bij bestelling vooral opgeven het gewenschte maatnummer. Bestellin gen kunnen geschieden bij uw agent of bezorger; door giro-storting op No. 293631; door roezending van het bedrag per post wissel of in postzegels (s.v. p. niet van 6 cent) aan het PATRONENKANTOOR „PANORA", NASSAUPLEIN i, HAARLEM waarbij 5 ets. extra voor toezending per post verschuldigd is. Men kan echter de patronen ook afhalen aan het bureau van dit blad. Verzoeken genoteerd van mevr. H. M. te Rotterdam mevr. H. K. te Rotterdam. Mevr. O. J. de Gr. te Amsterdam. Wilt u zoo goed zijn ons nadere aanduidingen over den toer van het breiwerk te geven, daar wij niet meer kunnen achterhalen, wat uw bedoeling is. Mevr. B. P. te Hilversum. Wij kunnen u tot onze spijt niet helpen aan het knippatroon van een jongenscombi- nation. Mevr. de W. te Amsterdam. Pinda kaas kunt u op de volgende wijze be reiden maal een kilo gebrande, gepelde pinda's twee- of driemaal door den amandel- of vleeschmolen en roer er naar smaak wat peper en zout door. De pindakaas is dan klaar voor gebruik. Mej. v. d. L. te Hilversum. Vetvlekken uit zijden dassen verdwijnen heel vaak, wanneer men ze eenvoudig bestrooit met wat krijt of talkpoeder en dit er een flinke poos op laat zitten, waarna de vlekken stevig worden uitgeborsteld. Past u deze methode eerst eens toe. Helpt ze niet voldoende, dan kunt u altijd nog een weinig tetra en/of onge- kleurden alcohol gebruiken. MPI. te Rotterdam Wij raden u aan te trachten de parfumvlekken te ver wijderen met behulp van een weinig verwarmde glycerine of anders met tetra. Op uw tweede vraag moeten wij u het antwoord schuldig blijven. Wendt u zich liever tot een deskundige op dit gebied. Ten slotte uw derde vraag Uw cor sage kunt u stijven in een suikerop lossing (plm. een eetlepel suiker in een kopje warm. water). Zoo noodig kan de oplossing nog wat sterker worden gemaakt. Mevr. A. G. P. te Halfweg. Neen, taf zijde mag vooral niet met 'n heeten bout worden gestreken. Waarschijnlijk im mers is het kunstzijde en die kan slecht hitte verdragen. Het gebeurt zelfs wel, dat bij verkeerd, d.w.z. te heet strijken, gewoon gaten in het materiaal ontstaan. Het gevraagde recept hopen wij bij gelegenheid eens te plaatsen. M. K. te Amsterdam. U heeft gelijk een dame hoeft haar handschoen beslist niet uit te trekken wanneer zij iemand anders begroet. Het koper kunt u poetsen met een papje van roodaarde en water of spiritus, dat u er een flinke poos op moet laten zitten. Het koper vervolgens met een zachten lap opwrijven. Mevr. de B. te Schevewingen. U kunt de pitrieten wieg bleeken met behulp van een weinig waterstofsuperoxyde (3%-oplossing). Is het riet bovendien wat vuil, dan borstelt u het af met lauw water, waarin een paar handen vol zout zijn opgelost, ofwel met een niet te sterk zeepsopje. Vooral geen soda gebruiken en het riet steeds met helder water nabehandelen. Mej. de R. te Boxtel. Het is een be kend verschijnsel, dat sommige suède ceintuurs afgeven. In den winkel kan in dit opzicht ook niets worden gegaran deerd. U moet de ceintuur vóór het dragen eens flink afwrijven met een oud lapje of een prop watten. Ook zoudt u er natuurlijk een zijden voerinkje tegen kunnen naaien. Mej. L. v. Gr. te Schiedam. C kunt uw wit-linnen hoed, wanneer die wat smoezelig geworden is, opknappen, door hem flink af te wrijven met den binnenkant van 'n korst oud wittebrood. Tegen vetpuistjes worden verschil lende middeltjes in den handel gebracht. Wij verwijzen u hiervoor naar onze ad vertentierubriek YVONNE ANNETTE MARIE N. B. Wij verzoeken ons geen Palmolive bandjes meer te sturen, daar geen Cana- deesche vijfling uitknipboe- ken meer voorradig zijn. TJekent U het maar, dat U jaloersch bent op de zachte perzikwangetjes van de Canadeesche vijflingMaar waarom zoudt U niet probeeren om net zoo'n frissche huid te krijgen? Het is zoo gemakkelijk! Gebruikt Palmolive waarin zooveel olijfolie verwerkt is, de zeep van de vijfling! Als Palmolive goed is voor de teere huid van de Dion- netjes, zal zij ook won deren doen voor Uw teint. Neemt schoon heid in voorraad koopt vandaag nog 3 stukken Palmolive. Palmolive Zeep voor de teint. Palmolive Shampoo voor het haar Prijs i s ct. per pakje van 2 shampoo's. Groenkraag 25 ct. Oranjekraag 30 ct. Zilverkraag 35ct. Goudkraag. 40cL ook gemalen in half ponds B.V. verpakking Overal verkrijgbaar

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1938 | | pagina 39