ACHTTIEN STUDENTEN zeilen de wereld rond y - POSTOmtE BOX. EEN TOCHT OVER DE ZEVEN WERELDZEEËN Het fantastische plan om met achttien studeerenden per zeilschip de zeven wereldzeeën rond te varen kan wel bijna uitsluitend opkomen in het brein van een Amerikaan. En inderdaad liet waren twee Amerikanen, de beer en mevrouw Irving Johnson, de eigenaars van den 92-voet-schoener „Yankee of Gloucester"die op deze voorzeker origineele gedachte kwamen. Het ranke vaartuig, dat vroeger deel uitmaakte van de vloot van den Ne- derlandachen Loodsdienst, houdt zich op het oogen- blik op in de wateren der Stille Zuidzee, nadat het in het begin van dit jaar in de haven van New York het anker had gelicht. De eigenaars, kapitein Irving Johnson en zijn echtgenoote, zijn echte lief hebbers van reizen en trek ken. Met het speciaal voor dit doel opnieuw toegeruste schip maakten zij in 1935 een trip over alle wereld zeeën, waarvan de kosten mede werden gedragen door een aantal „paying guests", betalende gasten, die, als de kapitein en zijn vrouw belust op avonturen, wil den meevaren. Over deze wereldreis, die bijna een jaar in beslag nam, schreef Irving Johnson in samen werking met zijn literair aangelegde vrouw een boek, dat enormen opgang maak te. Het werk „Op den schoener Yankee de wereld rond" behoorde een vorig jaar tot de meest verkochte boeken in Amerika. Het Een brievenbus op een der Galapagos- bracht den schrijver, zoo- eilanden. als te begrijpen valt, dus I)e schoener Yankee in de wateren der Stille Zuidzee. een slordig duitje op. Met zoo groote belangstelling werd het boek overal begroet, dat kapitein Irving John son op de gedachte kwam, dit jaar een soortgelijke reis te ondernemen. Deze reis zou anderhalf jaar duren, maar in plaats van betalende gas ten, zouden er nu achttien echte, dus niet-betalende gasten aan boord worden genomen, en wel achttien studenten van verschillende insti tuten van hooger onderwijs in Amerika. Deze studenten zouden echter tegelijkertijd de bemanning uitmaken van den schoener, zoodat Een feestmaal aan boord van de Yankee.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1938 | | pagina 5