spanl de h °*7 Geboren: Motje Veelvraat >in^ 1 Lgjg £cht El^N DANK 11 WEL EN VEEL (.HIK ERMEE.... >.|A ««Ir, PERL-SINAS-FRAMBOZEN-CASSIS-GRAPE FRUIT Een veelbelovende telg uit een vraatzuchtig geslacht van ontelbare andere vraatzuchtige mottenlarfjes. Hij zou zich prachtig kunnen ontwikkelen, indien men hem hiertoe in de gelegenheid stelt. Voor hem is bestrijding met peper of krantenpapier niet de minste belemmering hij vreet rustig alle wol op, die hij tegen komt. Alleen met Eulan behandelde wol, die lust hij niet. Daarom is met Eulan behandelde wol blijvend tegen motten gevrijwaard. Vraagt daarom met klem Eulan behandelde stoffen voor Uw kleeding, meubelen, gordijnen, vloerbedekking, etc.; herkenbaar aan neven staand merk. -^R ffIt AM door Rody Ren trill ïhtfn limoSS ?XZ BCSSEV U>l1' ^HftN LIM®? "Khhvu?^ MAmbo#* k^Htknrut^ Geen wonder, want Hero-vruchtendranken zijn zuivere natuur producten. Het beste, dat Moeder Natuur ons gegeven heeft, in den best verteerbaren vorm. Zuiver vloeibaar Fruit Niets, dat U zoo verfrischt, niets, dat zóó GOED voor U is! Let daarom op het Hero-etiket. Je hebt me dus goed verstaan dit is je laatste week blafte mr. Jim Pinkerton met een hondsch drei gende stem. „Je zult deze week minstens tan je honderdvijftig dollar moeten komen en anders de laan uitKost gangers onderhoud ik niet, er moet geld in het laatje komen, 't Is mijn laatste waarschuwing, houd het je voor gezegd." De deur van het hok, dat mr. Jim Pinkerton zijn privékantoor beliefde te noemen, sloeg met zoo'n dreunenden slag dicht, dat de aangekleede wassen heeren in de etalage op hun zwart ge lakte voeten stonden te wankelen. Johnny Russel blikte treurig naar de twintig dollar in zijn hand, greep plot seling zijn hoed en verliet met een wraak zuchtig gemoed Pinkerton's Heeren- leeding- en Modemagazijn. Onderweg naar huis bekropen hem zwartgallige gedachten. Het was al pech wat de klok sloeg de laatste twee jaren. Eerst het faillissement van de bank, waar hij zes jaar als effectenbediende werkzaam was geweest, daarna een iiopeloos mislukte loopbaan als stof- uigervertegenwoordiger en ten slotte en mislukt debuut als winkelbediende. 11 die ongelukken hadden zich voorge daan na zijn huwelijk met Mab, die een ienmaal beter lot verdiende dan zij met em getroffen had. Dappere kleine Mab Zij had nog niet anders dan zorgen gekend in die twee jaren en toch behield zij haar blijmoedigheid en verrichtte wonderen met het weinige huishoudgeld, dat zij in handen kreeg. Mab had juist de tafel gedekt, toen hij thuis kwam. Zij zag terstond aan zijn gezicht, dat hij een onheilspellende tijding meebracht. „Wat kijk je bedrukt, Johnny vroeg zij een beetje ontdaan. „Is er iets V' Johnny legde met een hoofdknikje zijn twintig dollar op tafel. „De laatste week," zei hij melancholiek. „Jim Pin kerton zal liet nog tot Zaterdag aanzien. Ik heb het je niet eerder willen zeggen, maar ik ben al die maanden beneden de limiet van mijn verkoop gebleven." Mab's gelaat stond bezorgd. Maar toen ze haar grooten jongen, zooals zij hem noemde, met zijn oogen zag knip peren alsof hij zou gaan huilen, zette zij een vroolijk gezicht en vlijde haar wang tegen de zijne. „Geen zorgen voor den tijd, Johnnv," zei ze bemoedigend. „We hebben al meer voor heete vuren gestaan en er kan veel gebeuren in een week. Die laatste week van Johnny zette in met een belofte, 's Maandagsmorgens vroeg, toen Jim Pinkerton er nog niet was, verkocht hij een confectiecostuum van dertig dollar aan een man, wiens kleeren gehavend waren door een aan rijding. Dat gaf hem nieuwen moed, maar in den loop der volgende dagen zakte die moed weer. Dinsdags verliet een kooper den winkel omdat hij geen blauw serge costuum naar zijn zin kon krijgen en hij miste het talent hem een ander op te dringen. Jim Pinkerton kaf ferde hem uit en dat benam hem het laatste restje zelfvertrouwen. Donder dagsavonds had hij nog pas voor negen tig dollar verkocht en het vossengezicht van Jim Pinkerton voorspelde een on heil voor Zaterdag. Met looden voeten begaf hij zich Vrijdags naar de zaak. Jim Pinkerton kwam om tien uur en voor dien tijd moest alles in den winkel in orde zijn. Terwijl hij met den stofzuiger bezig was, ging de winkeldeur open. Er trad een man binnen van middelbaren leeftijd, gekleed in 'n blauw, gespikkeld costuum, een grijze demi over zijn arm en een koffer in zijn hand. „Ik wil een nieuw costuum hebben, maar ik heb haast," zei hij kortaf, maar niet onvriendelijk. „Hebt u voorkeur voor een bepaalde kleur vroeg Johnny beleefd. „Bruin een ruit, of zooiets." Johnny klom tegen een ladder op en haalde een paar costuums van het rek. Zonder één aanmerking koos de klant een costuum van veertig dollar. „Laat mij ook een jas zien," verzocht hij. Johnny's hart popelde deze kooper was zijn laatste kans. Als het hem ge lukte hem voor tachtig of negentig dol lar te verkoopen kon hij zonder angst den Zaterdag tegmoet zien. De ander bekeek een paar jassen en koos eindelijk een lichtbruinen ulster van vijfenveertig dollar. „Kan ik u nog met iets anders van dienst zijn vroeg Johnny ijverig. „Dassen, boorden, shirts, zakdoeken, sokken. „Een shirt en een das," antwoordde de spoedig tevreden klant en ook hierin had hij weldra een keus gedaan. „Nu zou ik wel even willen passen," ver- volgde hij. „Of weet u wat," besloot hij plotseling, „ik zal alles meteen maar aantrekken. Wilt u mijn oude costuum dan inpakken t" „Zeker, meneer," zei Johnnv verheugd. Hij had voor drieënnegentig dollar ver kocht Jim Pinkerton zou hem althans morgen nog niet op straat zetten. Hij ontstak licht in 't donkere paskamertje, dat uitkwam op het „privékantoor", en schoof het gordijn ervoor dicht. Het duurde lang voor de kooper zich weer vertoonde. Hij deponeerde zijn oude kleeren op de toonbank en haalde zijn portemonnaie voor den dag. „Hoeveel „Drieënnegentig dollar, meneer." De ander haalde zijn portemonnaie leeg, telde een paar bankbiljetten en wat zilver uit en fronste zijn wenkbrauwen. „Zeventig dollar, ik dacht dat ik meer bij me had beroerd geval," bromde hij. Toen.keek hij Johnny aan. „Mag ik het restant vanavond of morgen even komen voldoen vroeg hij vriendelijk. „U kunt mijn koffer en die kleeren als onderpand houden. Anders zal ik ver plicht zijn die jas hier te laten." De klant zag er vertrouwenwekkend uit en Johnny vreesde, dat als hij zonder jas de deur uitging, hij hem niet meer terug zou zien. Jim Pinkerton beweerde altijd dat verkoopen geen talent was, maar een kwestie van menschenkennis en John wenschte nu wel dat hij er een behoorlijke dosis van bezat. Hij aar zelde nog eenigszins en de klant maakte een ongeduldige beweging. „Wat wilt u ik heb niet veel tijd, zooals ik u zei." „Het is in orde, meneer;" haastte Johnny zich, een beetje overbluft door die vraag. „Mooi, maar wilt u dien koffer veilig opbergen Er zitten slechts waarde- looze papiermonsters in, maar ik wil ze niet graag missen. Ik reis in papier en als ik nieuwe monsters van de fabriek zou moeten laten komen, zou ik acht dagen gehandicapt zijn." „Ik zal er goed op passen, meneer," beloofde Johnny, terwijl hij den goeden klant uitliet. Toen de winkeldeur ge sloten was, zette hij den koffer en de doos met de oude kleedingstukken in het privékantnortje. De koffer was van een

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1938 | | pagina 10