PAASCH DRIE Walchersche iNaeRKvxèü\u£ u HnHBB KOUSENj. SOKKEN '[IMPORT COGNAC Bij stoeten troklcen de vroolijke Walchersche meisjes de stad bin nen, door den omslagdoek beschut tegen de wintersche kou. Links: Als 't buiten dan te koud is, zullen we 't hier binnen er maar 'ns even van nemen. Bechts: Nog geen één bekende tegengekomen f Moet zoo'n vervelende fotograaf onze Paasch-Drie- pretjes nu verraden f r»c Paaschdagen hadden maar weinig vervuld van al de schoone beloften, die een zonnige, luwe Maartmaand ons had gedaan. Kerstmis had ons op milder temperaturen onthaald dan deze toch al late Paschen, die vertraagde wintersche sneeuw- en hagelbuien over ons uitstortte. Maar dat is allemaal geen reden voor de Walchersche jeugd om zich te laten weer houden van een montere viering van de traditioneele Paasch-Drie. Goed, dan lieten de regenbuien van Paasch-Dinsdag de fietstochten door 't Walchersch duin, de wandelingen langs strand en boulevard niet toe maar dan is er in de stad nog vermaak en vertier genoeg te vinden. En zoo concentreerde zich de drukte van de Walchersche Paasch-Drie voorname lijk in Middelburg, dat overstroomd werd door de uitgaande dorpsjeugd. Op geen marktdag gaat 't er zoo ge zellig en zoo feestelijk toe. En hadden voor dezen dag alle Walchersche meisjes het fleurige traditioneele costuum weer voor den dag gehaald 1 Of hebben die er op z'n burgersch gaan meteen ook het pleizier in oude feestgebruiken verloren, en kunnen ze niet meer echt meedoen rif IN H H I it Zoo gaal 't er toe op Middelburgsche Markt en Lange Delft, als Paasch-Drie geen weer geeft voor een uitstapje door het Walchersche land.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1938 | | pagina 14